שתף קטע נבחר

בן גביר: "סמוטריץ' עשה טעות במהלך עם בנט"

איתמר בן גביר, מראשי רשימת הבית היהודי המאוחד, אמר באולפן ynet שהמו"מ עם סמוטריץ' התפוצץ בגלל ויכוח על המקומות שיוקצו לאיחוד הלאומי: "מקווה שבנט והוא יעברו את אחוז החסימה". העיתונאי שמעון ריקלין הודיע שלא יצטרף לרשימה: "לא יכול לקבל את ההצעה בלב שלם"

 

 

איתמר בן גביר, מראשי רשימת הבית היהודי המאוחד, טען הבוקר (יום ד') באולפן ynet כי המו"מ עם השר בצלאל סמוטריץ' התפוצץ בשל ויכוח על המקומות שיוקצו לאיחוד הלאומי ברשימה. "הם דיברו שם על מקום 4 ברוטציה", טען בן גביר. "אני מאחל לסמוטריץ' ובנט באמת הצלחה, מקווה שיעברו את אחוז החסימה". הוא הוסיף כי "בנט עשה במועד א' טעות גדולה, שהביאה פשוט לאיזשהי פגיעה בממשלת הימין ובאפשרות להקים בכלל ממשלת ימין. סמוטריץ' עשה גם טעות במהלך שעשה עם בנט".

 

לדברי בן גביר, עד לרגע סגירת הרשימות "שום דבר לא גמור. כל עוד הנר דולק אפשר לתקן. להערכתי כפי שמסתמן כרגע ירוצו שתי רשימות, רשימה אחת שיוביל רפי פרץ ורשימה שנייה שיוביל בנט. לרשימה שלנו יש פוטנציאל לפנות לא רק לציונות הדתית אלא לפריפריה, לעיירות, לשכונות, ואני מאמין שאנחנו יכולים לבוא עם בשורה טובה למדינת ישראל", אמר.

איתמר בן גביר   (צילום: אבי מועלם)
"מקווה שבנט וסמוטריץ' יעברו את אחוז החסימה". בן גביר(צילום: אבי מועלם)

- אתה ברשימה גדולה מוכן לזוז אחורה?

"את כל הוויתורים שלי כבר עשיתי, גם בהסכם עם הרב רפי פרץ. הרי יכולתי לבוא ולהגיד אנחנו יותר גדולים מסמוטריץ', מגיע לנו המקום השני, בכל זאת נתנו לסמוטריץ' מקום".

 

- סמוטריץ' טוען שהמו"מ פוצץ בגלל כל המכות בישיבת הבית היהודי.

"עכשיו זה המכות, כל רגע תירוץ אחר. בפעם הקודמת אתם זוכרים את כל הקמפיין שהוא עשה? איתמר תבוא, איתמר אנחנו רוצים אותך. מה קרה פתאום? אבל ההתנהלות הזאת מביאה אותנו למצב שיהיו שתי רשימות. אני מאמין שהחיבור שלנו זה חיבור מנצח".

 

- אם ראש הממשלה מפטר את בנט בעקבות המעשה, זה מעשה נכון?

"אני לא מתעסק בהחלטות של ראש הממשלה, אבל אני יכול להגיד שראש הממשלה הוא אדם חכם מאוד. הוא יודע מה צריך לעשות כדי לגרום לגוש של 61, ולא סתם הוא מאוד מאוכזב. הם רצו חיבור גדול, אני חושב שחיבור גדול יכול היה לתרום ולעזור. אם סמוטריץ' היה הולך איתנו, היה נוצר כאן משהו מאוד טבעי. בנט ושקד היו פונים לכחול לבן, ואנחנו היינו פונים לציונות הדתית".

 

שמעון ריקלין לא יצטרף: "לא אוכל לתרום"

בתוך כך, העיתונאי שמעון ריקלין הודיע כי החליט שלא להצטרף לרשימת הבית היהודי. על ריקלין הופעלו לחצים מצד גורמים בימין, בהם גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתקשר אליו הלילה והפציר בו להתמודד ברשימה. נתניהו הסביר לריקלין כי לשיטתו אין מנוס מריצה של שתי רשימות מימין לליכוד, וביקש ממנו להתמודד כדי לחזק את הבית היהודי.

שמעון ריקלין ()
שמעון ריקלין

בשעות האחרונות גיבשה מפלגת הבית היהודי את הצעתה לריקלין, אולם הוא החליט כאמור לסרב לה באופן סופי. "החרמות, השנאות והפילוגים לא מאפשרים לי לקבל בלב שלם את ההצעה של הבית היהודי", כתב ריקלין בחשבון הטוויטר שלו. "חבל שאין בכוחה של הציונות הדתית ללמוד מהשמאל להניח בצד את המחלוקות ולהתמקד במטרה המשותפת: ניצחון. ומכיוון שלא נראה לי שאני יכול לתרום, אעזור ככל יכולתי מהתקשורת. סדקים בקירות הבית. ואיש לא זז. חבל".

 

אמש סיכמו פרץ ובן גביר על שריונה של העיתונאית שרה ב"ק במקום הרביעי ברשימה. במפלגה ממשיכים לנסות לצרף לרשימה שמות נוספים, ולדבריהם שריונה של ב"ק ייתפס ככזה שפונה לקהלים דתיים פחות שמרנים. במפלגה רוצים לצרף גם דתיים שמרנים יותר, ולשם כך מנסים בשעות האחרונות לקיים מגעים לצירוף השר לשעבר אלי ישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
איתמר בן גביר
צילום: אבי מועלם
מומלצים