שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תשתית ראייתית בגין שחיתות נגד בכיר בעיריית אריאל

  סגן ומ"מ ראש העיר אריאל יחיאל טוהמי חשוד שהסתיר את קשריו לחברה שסיפקה שירותי הסעה לעירייה. הוא המשיך להסתיר את רווחיו מפעילות החברה גם אחרי שנדרש למכור את חלקו

  המשטרה הודיעה היום (ד') כי נמצאה תשתית ראייתית לעבירות מרמה והפרת אמונים נגד סגן וממלא מקום ראש העיר אריאל יחיאל טוהמי. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות.

  לפי החשד, טוהמי הסתיר את קשריו לחברה. ארכיון (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  לפי החשד, טוהמי הסתיר את קשריו לחברה. ארכיון(צילום: עידו ארז)

  החקירה נגד טוהמי התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433. לפי החשד, מתחילת שנות ה-2000, בעת שכיהן כחבר מועצת העיר אריאל ולאחר מכן בהיותו סגן ראש עיר בשכר, פעל תוך ניגוד עניינים לקידום ענייניו האישיים.

   

  טוהמי היה בעל שליטה בחברת היסעים שסיפקה שירותי הסעות לעירייה. הוא חשוד שהסתיר מהעירייה את קשריו לחברה והרוויח כסף מהעסקת שירותיה, מבלי שקיבל לכך אישור.

   

  עוד עולה מהחקירה כי לאחר שגורמים בעירייה גילו את קשריו לחברה, הוא נדרש במפורש למכור את חלקו בחברה. הוא הציג לעירייה אישור שמכר את חלקו, אך על פי החשד, מדובר במכירה פיקטיבית והוא המשיך להיות מעורב בניהול החברה במשך שנים ולא דיווח על רווחיו מהכנסותיה.

   

  עורך דין קובי פלומו המייצג את ממלא מקום ראש העיר אריאל מסר בתגובה: "בניגוד למקרים אחרים, מרשי שוחרר מיד עם תום החקירה וזו לכשעצמה ראיה בדבר האמון שמצאו החוקרים בדבריו. מרשי הגדיל לעשות והציג לחוקרים אסמכתאות לתמיכה בגרסתו לפיה אין כל חשד לפלילים במעשיו והוכיח כי הכל נעשה בידיעת הגורמים המוסמכים. הסיבה היחידה להעברת התיק לפרקליטות היא סמכותם הבלעדית לסגור את התיק ואין לי ספק כי זו התוצאה הצפויה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים