שתף קטע נבחר

סתיו שפיר הודיעה: "לא אתמודד בבחירות הקרובות"

לאחר שנותרה מחוץ לאיחוד בשמאל, יו"ר המפלגה הירוקה וחברת הכנסת מטעם רשימת "המחנה הדמוקרטי" הודיעה בשדרות רוטשילד בת"א כי לא תתמודד בבחירות לכנסת ה-23. "גורלה של מדינת ישראל חשוב מכל כיסא", הצהירה שפיר

  

 

 

סתיו שפיר, יו"ר המפלגה הירוקה וחברת הכנסת מטעם רשימת "המחנה הדמוקרטי" הודיעה אחר הצהריים (יום ד') כי לא תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת ה-23. היא אמרה את הדברים במסיבת עיתונאים שכינסה בשדרות רוטשילד בתל אביב.

 

"אני אעשה את מה שצריך לעשות כי גורלה של מדינת ישראל חשוב יותר מכל כיסא בכנסת,  גם אם הכיסא הזה הוא הכיסא שבו אני ישבתי", הצהירה שפיר. "הניצחון של מחנה השפיות גבולי ויכול להיות שיוכרע על חודו של קול. אני לא מוכנה לאפשר לניצחון לחמוק ולכן במערכת בחירות זו לא אתמודד", הוסיפה.

 

סתיו שפיר מסיבת עיתונאים  (צילום: מוטי קמחי)
סתיו שפיר מודיעה שלא תתמודד(צילום: מוטי קמחי)

בפתח דבריה אמרה שפיר: "אני רוצה לפתוח בתודה לכל האנשים הנפלאים שפנו אליי משמאל ומימין. ריגשתם אותי ולאורך השנים מאז שנפגשנו כאן ברוטשילד בפעם הראשונה. מה ששמעתי מכם שכנע אותי שאפשר לעשות את זה. הצלחתם לשמור עליי גם בלכלוך הפוליטי".

 

שפיר התייחסה לכך שנותרה מחוץ לאיחוד בשמאל: "שקלתי בכובד ראש את המצב הנוכחי במחנה שלנו. האיחוד הזה נכון ואני משלמת בגאווה את המחיר. זה מה שצריך לעשות כדי שהדמוקרטיה תמשיך לשגשג אחרי הבחירות האלו".

 

היא הוסיפה: "התנועה הירוקה יודעת להביט אל המחר, זו הסיבה שחברנו יחד, הקרב של היום הוא לנקות את אורוות השלטון מהשחיתות האיומה ומההסתה. הקרב של המחר הוא לא ביבי, התנועה שבנינו כאן מאז המחאה החברתית היא לא תנועת 'רק לא ביבי'".

 

סתיו שפיר מסיבת עיתונאים  (צילום: מוטי קמחי)
שפיר מגיעה למסיבת העיתונאים(צילום: מוטי קמחי)

שפיר התייחסה שלשום להסכם בין עמיר פרץ לניצן הורוביץ - והתקשתה לברך. "בוקר לא פשוט", אמרה שפיר ל-ynet. "בשנים האחרונות פעלתי מבוקר עד ערב למען איחוד גדול בשמאל, אבל האיחוד הגדול אמור להיות איחוד של שינוי ושל תקווה. חיבור שמבוסס על הערכים המשותפים ועל הנכונות להילחם עבורם".

 

שפיר הוסיפה כי "אסור שהחיבור הזה יהפוך לוויתור על המאבק לצדק חברתי ולצדק סביבתי, על המלחמה בשחיתות, על המאבק לזכויות אזרח ועל שותפות יהודית ערבית. אלה הערכים שהתחייבנו להילחם בעבורם כשהקמנו את המחנה הדמוקרטי, ושאני וחבריי בתנועה הירוקה עושים למענם לילות כימים". שפיר כינתה את הרשימה המסתמנת של פרץ והורוביץ "רשימת סידורי עבודה", ואמרה כי היא רק מרחיקה את הציבור מהפוליטיקה. "המשימה הכי חשובה שלנו היום במחנה שמאמין בישראל - זה לבנות את האמון מחדש. להציע חזון חדש, להציע דרך מגשרת", אמרה.

  

בשבוע שעבר, עוד לפני האיחוד, במרצ הסכימו לשמור לשפיר את המקום החמישי בלבד ברשימה. בכירים במרצ העריכו כבר אז ששפיר לא תהיה חלק מהרשימה והוסיפו כי ישנו כעס גדול במפלגה על התנהלותה של שפיר, שמנהלת לטענתם קמפיין נגד מרצ.

  

לפני כשלושה שבועות הודיעה שפיר כי תרוץ עם המפלגה הירוקה והצהירה: "המפלגה הירוקה רצה לכנסת. מה שקורה בשמאל זה לא מחנה פוליטי - זו הטיטאניק. אין לי כוונה להתנגש בקרחון, אלא לדאוג שתהיה פה אלטרנטיבה שלטונית. מי שרוצה איחוד ולא עסקנות - יבוא איתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
סתיו שפיר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים