שתף קטע נבחר

בנט לליכוד: "אם אתם כל כך רוצים את בן גביר, שריינו אותו"

בניסיון לסגור איחוד של הרגע האחרון, נפגש יו"ר הימין החדש עם יו"ר הבית היהודי רפי פרץ - אך הפגישה הסתיימה ללא הסכמות. בנט הבהיר פעם נוספת כי החיבור עם איתמר בן גביר לא מקובל: "לא אכלול ברשימה את מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם שרצח 29 איש חפים מפשע". בן גביר: "אוריד את התמונה של ברוך גולדשטיין"

  

יו"ר הימין החדש נפתלי בנט נפגש הערב (רביעי) עם יו"ר הבית היהודי רפי פרץ בקריה בתל אביב - אך הפגישה הסתיימה לאחר כשעתיים ללא הסכמות. בזמן הפגישה פרסם בנט הבהרה בעמוד הפייסבוק שלו: "הקריאה של הליכוד כלפיי להכניס לרשימה בהנהגתי את איתמר בן גביר אינה ראויה. חבריי בליכוד, אם אתם כל כך רוצים אותו, שריינו אותו אצלכם".

בנימין נתניהו ונפתלי בנט (צילום: אוהד צויגנברג, אמיל סלמן)
בנימין נתניהו ונפתלי בנט(צילום: אוהד צויגנברג, אמיל סלמן)

בנט יצא פעם נוספת נגד הקריאות של מפלגת הליכוד לאיחוד בין הימין החדש לבית היהודי, וכתב כי "כיושב ראש מפלגת הימין החדש שמתמודדת לכנסת וכשר החינוך לשעבר של מדינת ישראל, לא אכלול ברשימה שלי מי שמחזיק בסלון ביתו תמונה של אדם אשר רצח 29 איש חפים מפשע", כתב בנט על תמונתו של הרוצח ברוך גולדשטיין בביתו של בן גביר.

 

בנט ציין כי "זה כל-כך מובן מאליו, שאני נדהם שאני נדרש להסביר זאת בכלל. לא אכפת לי כמה ילחצו עליי, זה בכלל לא עולה על דעתי. זה לא יקרה וזו החלטתי הסופית".

איתמר בן גביר   (צילום: אבי מועלם)
"זה לא ימין, זאת אנרכיה". איתמר בן גביר (צילום: אבי מועלם)

על הפעילות הציבורית של בן גביר ו"עוצמה יהודית" אמר כי "ישנם שאוחזים קו אידיאולוגי הפוך. במקום לבנות, שוברים. במקום לתקן, מתפרעים. זו תפיסה של בוז עמוק למדינת ישראל ולמוסדותיה. זלזול במפקדי צה"ל ובאנשי כוחות הביטחון.

לתפיסתם, אלימות זה בסדר. להעביר סדנאות לפורעי חוק כיצד להתל בחוקרים זו ברכה. חברים, זה איום ונורא. לא שבנו מהגלות לארץ ישראל בשביל לחיות כמו מיליציות פרועות שעושות דין לעצמן. זה לא ימין. זו אנרכיה".

 

בפוסט השווה בנט את "עברייני תג מחיר שתוקפים חיילים" ל"עברייני השמאל האנרכיסטי שזורק אבנים על חיילי צה"ל בגדר", ואמר כי הפתרון לפלונטר הפוליטי הוא שראש הממשלה בנימין נתניהו יזמן את פרץ ויסייע לחיבור איתו תוך הסרת התמודדותו של בן גביר".

 

"אם בן גביר יחליט בכל זאת לרוץ", הוסיף בנט, "ראש הממשלה יבהיר לציבור שהפעם שאין לבן גביר שום סיכוי לעבור את אחוז החסימה".

 

בתגובה לפוסט של בנט, אמר בן גביר כי הוא מתנגד לפגיעה בחפים ומפשע, ו"לאור העובדה שגורל עם ישראל וארץ ישראל מונח על כף המאזניים ועל הפרק סכנה של הקמת ממשלה שתגרש יהודים מהבית, אני מודיע כי לטובת האחדות וניצחון הימין בבחירות אני מסיר את התמונה בסלון".

 

גורמים בסביבתו של פרץ אמרו כי "השר עשה מאמצים בשעות האחרונות לשכנע את איתמר להוריד את התמונה התלויה בביתו. כעת, לאחר הודעת בן גביר האחריות לעתיד הציונות הדתית, לעתיד הימין, ולעתיד ארץ ישראל מונחת לפתחו של נפתלי בנט".

 

בשיחה שהתקיימה אתמול בבוקר בין נתניהו ובנט הבהיר רה"מ לשר הביטחון שמונה לפני חודשיים בלבד כי אם לא יתבצע לבסוף חיבור גדול של כל מפלגות הימין - הדבר עלול לעלות לו בתפקידו כשר הביטחון. בשני הצדדים אמרו כי האמירה לא הוצגה כאולטימטום אלא כהבהרה לבנט על כך שמערכת הבחירות תייצר דינמיקה של יריבות שבמסגרתה בנט לא יוכל להישאר בתפקיד.


פורסם לראשונה 15/01/2020 18:22

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ישראל סלם, עמית שאבי
בנט ונתניהו
צילום: מארק ישראל סלם, עמית שאבי
מומלצים