שתף קטע נבחר

נתניהו שוחח עם פוטין: "שחרור נעמה יששכר מתקדם לקראת פתרון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, ואמר כי השיחה חיזקה את האופטימיות שעניין שחרורה של נעמה יששכר מתקדם לקראת פתרון. אמה של יששכר אמרה בריאיון לאולפן ynet לקראת ביקור פוטין בישראל כי "הפעילים למען נעמה רוצים לעשות פרובוקציות, אבל טרם התקבלה החלטה"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום (ה') בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין על ההתפתחויות באזור ועל עניינה של נעמה יששכר. מלשכת נתניהו נמסר כי השיחה הייתה חמה ועניינית. "השיחה חיזקה את האופטימיות של ראש הממשלה שעניין שחרורה של נעמה יששכר מתקדם לקראת פתרון".

 

לאחר פרסום הודעתו של נתניהו אמרה אמהּ של נעמה, הישראלית הכלואה ברוסיה בשל החזקת 9.5 גרם קנאביס, כי "ראש הממשלה אמר לי שעליי מוטלת האחריות לשמור על חוסנה הנפשי של נעמה כל עוד היא בכלא הרוסי, ולהיות חזקה ואופטימית כי כראש ממשלת ישראל מחויב לשחרר את נעמה. אני אופטימית כעת ומבקשת בכל ליבי מנשיא רוסיה לפעול כידיד אמיתי של ישראל והעם היהודי וכמנהיג מעצמה עולמית, ולשחרר את נעמה שלי חזרה לביתה שבישראל".

Naama Issachar during her appeal hearing last week  (Photo: AP)
נעמה יששכר(Photo: AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו פגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ב סוצ'י (צילום: MCT)
אופטימיות בעקבות שיחת נתניהו ופוטין (צילום: MCT)

מוקדם יותר היום, בראיון לאולפן ynet שנערך לקראת ביקורו של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בישראל, אמרה האם יפה יששכר כי אין בכוונת המשפחה לעורר פרובוקציות בעת הביקור. "מלכתחילה לא תכננתי לעשות זאת והאמנתי שפוטין ישחרר אותה לפני שהוא מגיע". לדבריה, "הפעילים למען נעמה כן רוצים לעשות משהו, אבל לא התקבלה החלטה. אני מקווה שפוטין יגיע עם הבטחה. אם הוא לא ישחרר אותה - אני מאמינה שהוא יגיע בכל זאת עם מסר לישראל". 

 

הנשיא פוטין יגיע ביום חמישי הבא לביקור בן יום אחד בישראל כדי להשתתף בפורום השואה הבינלאומי ביד ושם, לחנוך אנדרטה לזכר קורבנות המצור על לנינגרד בגן סאקר בירושלים. פוטין ייפגש בנפרד עם הנשיא ראובן ריבלין ועם ראש הממשלה נתניהו. אתמול אמר סגן שר החוץ הרוסי לעניינים קונסולריים יבגני איבנוב שעסקת שחרור של נעמה אינה עומדת על הפרק.

 

פוטין קיצר את ביקורו בישראל ליום אחד בשל המצב הפוליטי ברוסיה אך לפי הערכות גם מחשש להפגנות ופרובוקציות של פעילים למען שחרורה של נעמה יששכר. יפה יששכר הודיעה באחרונה שתחסום בגופה את הכניסה לבית הנשיא בעת ביקורו של פוטין בירושלים.

Russian President Vladimir Putin  (Photo: AFP)
ולדימיר פוטין(Photo: AFP)

יפה יששכר אמרה בריאיון לאולפן ynet כי היא "אופטימית מאוד. סגן שר החוץ הרוסי אמר משהו על חילופי אסירים. אני יודעת שנעשים מגעים, השרה גילה גמליאל גם הייתה פה אתמול ושוחחה עם גורמים. אני מאמינה שישחררו אותה".

 

-תחכו לפוטין בנמל התעופה?

"כרגע לא".

 

-לא יהיה כלום?

"אני לא יודעת, לא החלטנו, אבל אני לא חושבת. אני רוצה לפנות אליו בטוב, בתחינה ובבקשה לשחרר אותה - אז אני לא אפגין. לגבי מה שיחליטו הפעילים - עוד נדון בזה".

 

-תנסו לפגוש את פוטין, להעביר לו מכתב?

"כן, אני פועלת למען זה. אולי לפגוש אותו, להעביר לו מסר. הוא כבר קיבל ממני מסר קצר. זו בעצם התקווה".

 

בינתיים, השרה גילה גמליאל טסה היום לביקור עבודה במוסקבה שבו העלתה את סוגיית נעמה יששכר. גמליאל נפגשה עם סגן שר החוץ של רוסיה ויועצו של הנשיא פוטין לנושא המזרח התיכון מיכאל בוגדנוב. כמו כן, היא נועדה עם הרב הראשי של רוסיה ברל לזר שנחשב מקורב מאוד לנשיא פוטין.

 

בתום ביקורה אמרה גמליאל: "הבוקר המראתי לרוסיה לסדרת פגישות עבודה עם אנשי ממשל בנושא קידום מהלך חנינה לנעמה יששכר. נפגשתי עם ידידי, סגן שר החוץ של רוסיה, וביקשתי ממנו להמליץ לנשיא פוטין חנינה לנעמה יששכר משיקולים הומניטריים. סגן השר התרשם מהגישה ואמר שמצפה להגיע לישראל במסגרת ביקור הנשיא פוטין בשבוע הבא. במקרה הזה צריכים להיות חכמים ולא להיות צודקים - הדרך הנכונה להשבת נעמה היא באמצעות בקשה למחווה הומניטרית ברוח טובה במסגרת הידידות עמוקת השנים עם רוסיה".


פורסם לראשונה 16/01/2020 11:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים