שתף קטע נבחר

תמונה אחת שתאתגר את המשפחה שלכם

חשבתם פעם מה מייחד את המשפחה שלכם? מהם הרגעים הקטנים שרק אתם והילדים יכולים לצחוק או להתרגש מהם? לקראת יום המשפחה, ד"ר אייל דורון מציע לכם להשתתף באתגר חדש - לצלם תמונה משפחתית יצירתית ולשלוח אלינו

 


איזו משפחה אתם? איזה הורים אתם? במה אתם מיוחדים, שונים או יוצאי-דופן? בין כל הסידורים, החוגים, החיסונים, הארוחות המשפחתיות והאירועים, כדאי לזכור שבאנו בסופו של דבר ליהנות.

 

לצד כל רגשות האשם, השחיקה, הדאגות והמטלות, הגיע הזמן לברר - מה אנחנו באמת עושים שרק אנחנו אוהבים או מה אנחנו בוחרים לא לעשות, ואיך אנחנו מתבטלים בדרך שרק אנחנו מעדיפים? אנחנו מוקפים בעצות, באזהרות, בשמועות ובהפחדות - מה מותר, מה מומלץ, ומה אסור בשום פנים ואופן. איזה גן כן ואיזה בית-ספר ממש לא.

 

אבל מה אנחנו חושבים? אחרי ששמענו ובדקנו, כדאי לעצור רגע ולהבין במה אנחנו מאמינים בתוך כל הרעש הזה. במילים אחרות - מהי "הדרך שלנו?" זה הפוקוס שלנו לקראת יום המשפחה 2020 שיתקיים ב-25 בפברואר - הדרך המיוחדת שלנו, בתור הורים, וביחד, בתור משפחה. זאת שאלה שכל משפחה מוזמנת לתת עליה את התשובה האישית והמיוחדת שלה.

 

משפחה יצירתית (צילום: shutterstock)
באנו לפה גם כדי ליהנות(צילום: shutterstock)

אז הנה הגענו לשאלה יותר מאתגרת: איך הייתם מצלמים את המשפחה שלכם בתמונה אחת בלבד? איזה תמונה הייתם בוחרים לצלם שתציג את כל מה שאתם רוצים להגיד על המשפחה שלכם? איזה תמונה תייצג את כל מה שעושה אתכם שמחים, כל מה שמייחד אתכם, משעשע אתכם, מעצבן אתכם, או רומז על הדרך המקורית שלכם להסתכל על העולם? זה האתגר היצירתי והלא פשוט: המשפחה שלנו בתמונה אחת בלבד.

 

אל תשתמשו בפילטרים, אל תערכו קולאז'ים ואל תוסיפו טכניקות צילום. פשוט תחשבו על תמונה אחת ותצלמו. מה שחשוב כאן זה דרך המחשבה המיוחדת. נסו לצלם תמונה שמושכת את העין, שמפתיעה, כזאת שלא ראינו, אבל גם כזאת שכל מי שמסתכל עליה - מבין מה רציתם להגיד על המשפחה המיוחדת שלכם.

 

קראו עוד:

הדואט של האב ובתו ששבר את הרשת

6 דרכים להעצמת החוזקות של הילדים

איך הבגד שאתם בוחרים לילד משפיע עליו?

 

אל תצלמו את עצמכם סתם מחובקים ומחייכים למצלמה. זה מעולה לרגע, אבל לא יותר מזה. עובדה, שמתם-לב שעל רוב התמונות שצילמנו אנחנו פשוט מסתכלים יותר לעולם? כדאי לחשוב על משהו שיצא מיוחד באמת, תמונה שתקלוט עלינו משהו שיהיה שווה לחזור ולהסתכל עליו עוד פעם.

 

משפחה יצירתית (צילום: shutterstock)
מה אתם אוהבים לעשות ביחד?(צילום: shutterstock)

מה אנחנו מבקשים? שלחו את התמונה המשפחתית היצירתית שלכם, ואנחנו נציג כאן את התמונות המקוריות, את המשפחות שמצאו דרך להביע בצילום את המשפחה המאושרת והיצירתית שלהם. כולם מדברים על אומת הסטראט-אפ, על רובוטיקה וטכנולוגיה, אבל כדאי וחשוב שיצירתיות וחדשנות יהיו חלק מהיום יום של כל משפחה. אין סיבה שלא.

 

אתם מוזמנים לחשוב ביחד, ולשלוח את התמונה הכי מקורית, מפתיעה ויצירתית שלכם, אבל תנסו שיהיה כמה שיותר ברור למה התכוונתם. בסרטון כאן למעלה אנחנו מסבירים מה זה אומר ואיך זה יכול להראות. הסרטון כולל דוגמאות ורעיונות איך עושים את זה, אבל הכי חשוב זה הראש שלכם.

 

אנחנו מחכים לתמונות שלכם כאן בסימן יום המשפחה היצירתית. תחשבו רחוק ושלחו. נסו לדייק לעצמכם במה אתם מיוחדים ושונים, זה יעזור לכם מאוד לתכנן את התמונה, ככה כבר תרוויחו.

 

צלמו ותשלחו, כדי שכולם יוכלו לראות ולקבל השראה. שלחו את התמונה המקורית שלכם למייל שלנו עם אישור לפרסומה בכתבה ליום המשפחה ב-ynet.

 

מחכים לכם!

 

ד"ר אייל דורון, חוקר חשיבה יצירתית, מפתח שיטת SEISEI, מחבר הספר "להמציא מחדש: הורות וחינוך במאה ה-21"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
מה שחשוב הוא דרך המחשבה המיוחדת שלכם
צילום: shutterstock
צילום: עידו איז'ק
ד"ר אייל דורון
צילום: עידו איז'ק
מומלצים