שתף קטע נבחר

חשד: אסיר ביטחוני בדה החמרה במצבו לניסיון הברחת ניידים

איש תנועת פתח, שמרצה שלוש שנות מאסר בגין עבירות ביטחוניות, התלונן כי אינו חש בטוב. לאחר הבדיקה בבית חולים, התגלו בתא שירותים שתי חבילות שהכילו טלפונים ניידים. צילומי אבטחה הובילו למעצר תושב מזרח ירושלים שלפי החשד תיאם עם האסיר את ניסיון הברחת הטלפונים

 

אסיר הבריח פלאפונים (צילום: דוברות שב״ס)
הטלפונים והציוד שנתפסו בחבילות החשודות(צילום: דוברות שב״ס)

 

אסיר ביטחוני פלסטיני שמשתייך לתנועת פתח דיווח על הידרדות במצבו הרפואי על מנת להתפנות לבית חולים ולנסות לפי החשד להבריח טלפונים ניידים לכלא. בעקבות כך האסיר צפוי להיחקר.

 

האסיר, בעל רקע רפואי שמרצה שלוש שנות מאסר בגין עבירות ביטחוניות, התלונן הבוקר (יום ה') בפני הסוהרים בבית המעצר שקמה באשקלון כי אינו חש בטוב בשל הבעיות שמהן הוא סובל. בתחילה הוא הועבר למרפאת בית המעצר. משם הוחלט לפנות אותו לבדיקה מקיפה בבית החולים ברזילי בעיר.

 

כמה שעות לאחר מכן התקבל דיווח מקצין הביטחון של בית החולים שבתא שירותים באחד ממכוני ההדמיה נמצאו שתי חבילות חשודות. קצין המבצעים של בית המעצר חבר לקצין הביטחון של בית החולים והשוטר הקהילתי המוצב במקום לבירור תכולת החבילות.

אסיר הבריח פלאפונים (צילום: דוברות שב״ס)
(צילום: דוברות שב״ס)

עם פתיחת החבילות נמצאו בתוכן שני מכשירי טלפון נייד תקניים, 13 לוחות טלפון, 17 כרטיסי סים וחמישה ראשים של מטען לטלפון. בעקבות חשיפת החבילות התעורר חשד כי האסיר התכוון לבקש להיכנס לשירותים במהלך הבדיקות במכון ההדמיה, להסתיר את הציוד על גופו ובהמשך להבריחו לתאו עם שובו לבית המעצר.

 

בדיקת צילומי האבטחה בבית החולים הובילה את הצוותים לאזרח שנראה שותל את האמצעים במקום. האיש, תושב מזרח ירושלים, נתפס על ידי המשטרה וצוות האבטחה של בית החולים, והובא להמשך חקירה במשטרת אשקלון.

 

משירות בתי הסוהר נמסר כי "תפיסת האמצעים היא תוצר של מדיניות שיתוף פעולה בין שירות בתי הסוהר לבין מאבטחי בתי החולים והמוסדות האחרים בקהילה אליהם מובלים אסירים ועצורים והרחבת מעגלי האבטחה בהתמודדדות מול כל איום או ניסיון הברחה אל תוך הכלא".

 

ניסיונות הברחה של טלפונים ניידים לאסירים ביטחוניים מתרחשים מעת לעת. המקרה הזכור שנקשר לכך אירע כשחבר הכנסת לשעבר באסל גטאס תועד ב-2016 מבריח מעטפות עם מכשירי טלפון ניידים לאסירים ביטחוניים. אחרי שהוגש נגדו כתב אישום, גטאס אולץ להתפטר מהכנסת ובהמשך נגזרו עליו שנתיים מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות שב״ס
הטלפונים והציוד שנתפסו בחבילות
צילום: דוברות שב״ס
מומלצים