שתף קטע נבחר

חיים כץ כופף את נתניהו: הנפקת התעשייה האווירית - לא בשלב הזה

בוטלה ישיבת ועדת השרים לענייני הפרטה ביום שני הקרוב שאמורה היתה לאשר את ההנפקה. מאחורי הביטול עומד ככל הנראה לחץ של יו"ר מרכז הליכוד חיים כץ - שבנו עומד בראש ועד העובדים של התעשייה האווירית. מקורבים לכץ: לא היה ולא נברא

מכה קשה להנפקת התעשייה האווירית (תע"א): ל"כלכליסט" נודע כי ישיבת ועדת השרים לענייני הפרטה שאמורה היתה להתקיים ביום שני הקרוב לאשר את ההנפקה, בוטלה הבוקר (ו').

 

התעשייה האווירית תקים מפעל חדש בבאר שבע

דו"חות חזקים לתעשייה האווירית: "לקוח גדול" חייב לה 245 מיליון דולר

מנהל מפעל החלל של התעשייה האווירית: "יכול להיות שייצאו לנו עסקאות מפרויקט בראשית"

 

צחי ברוורמן, מזכיר הממשלה, הודיע למשרד האוצר כי הישיבה לא תתקיים. שר האוצר משה כחלון עומד בראש הוועדה שבה חברים ארבעה שרים נוספים - אופיר אקוניס, אמיר אוחנה, יובל שטייניץ ואלי כהן.

בנימין נתניהו חיים כץ (צילום: AFP אמיל סמלן)
ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר מרכז הליכוד חיים כץ(צילום: AFP אמיל סמלן)
 

מאחורי הביטול עומד ככל הנראה לחץ של יו"ר מרכז הליכוד, חיים כץ, על ראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לקיים את ההנפקה, לאור התנגדות ועד העובדים של התעשייה האווירית למתווה המוצע. בראש ועד העובדים עומד יאיר כץ, בנו של השר לשעבר, שהחליף למעשה את כץ עצמו.

 

בסביבתו של חיים כץ אומרים בתגובה: "לא היה ולא נברא. כץ לא התערב ואינו מתכוון להתערב בנושא".

 

ממזכירות הממשלה נמסר כי הדיון נדחה בשל קשיים משפטיים שהעלה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הנמצאים כעת בבחינה. "לדחייה אין שום קשר ללשכת ראש הממשלה", נמסר.

 

דוברת משרד ראש הממשלה לא פירטה מה הקשיים והאם הועברו רק עתה - שלושה ימים לפני הישיבה - וגם לא את עמדתו הרשמית של ראש הממשלה.

   

 

שר הביטחון נפתלי בנט תמך בהפרטה, שבה היתה אמורה התעשייה האווירית למכור לציבור 25% ממניותיה לפי שווי 12 מיליארד שקל. ללא אישור ועדת השרים תוקפא ההנפקה עד להודעה חדשה, משום שמדובר באבן דרך מהותית בתהליך.

 

עיתוי הישיבה נשמר בפרופיל נמוך כדי למנוע לחצים על נתניהו וכחלון. כחלון עצמו פורש מהחיים הפוליטיים ולא יילחם על ההפרטה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים