שתף קטע נבחר

מאבק בפורנו ומס אחיד: החזון של המפלגות הקטנות

חוץ מהרשימות המוכרות והגדולות יש עוד לא מעט מפלגות שמתחרות על הקול שלכם. רשימה אחת קוראת להתכונן לקראת עלייה של מיליונים, אחרת מקדמת שיתופי פעולה להצלת כדור הארץ ורשימה נוספת רוצה קול אמיתי לנשים. וגם: מי מקדמת מלחמת חורמה בבגידה בנישואים?

בחירות 2020 ראשי מפלגות קטנות ()
21 רשימות קטנות. חלק מראשי המפלגות

30 רשימות הוגשו השבוע לוועדת הבחירות המרכזית במטרה להיכנס לכנסת ה-23. לצד תשע הרשימות הגדולות והמוכרות יש עוד 21 רשימות שמתחרות על קולות הבוחרים – חלקן מנסות בפעם הראשונה להיכנס לכנסת, ויש כאלה שכל הזמן ממשיכות ולא מוותרות על החלום.

 

עוד בנושא:

אחיו של דודו טופז ויוסי גיספן: הרשימות הראשונות שיתמודדו לכנסת

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

הגשה רשימות מפלגות לכנסת ה-23 (צילום: שלו שלום)
ועדת הבחירות. 30 רשימות הוגשו(צילום: שלו שלום)

 

החזון

זו הפעם הראשונה שמפלגת החזון רצה לכנסת. מדובר במפלגה ימנית ליברלית שדוגלת ברפורמה של צה"ל ושיטת השוברים לחיילים משוחררים – שתסייע להם למשל לקבל הלוואה לטווח ארוך עבור רכישת דירה. המפלגה מבקשת רפורמה בתחום המיסוי ממס פרוגרסיבי למס אחיד ומבקשים לעשות רפורמה מעמיקה במנהל מקרקעי ישראל כדי לשחרר קרקעות לשוק החופשי.

בחירות 2020 ראשי מפלגות קטנות ציון אלון החזון ()
ציון אלון. "אנחנו הימין האמיתי"

החמישייה הראשונה: ציון אלון, עו"ד אירן לוי, מארינה חביאשוילי, עו"ד איליה חריט וליאנה קריחלי.

 

דבר היו"ר: "נגמר עידן הקרח עם דינוזאורים במגזר דוברי הרוסית כי מהיום יש שני שחקנים במגזר, ואנחנו הימין האמיתי עם אג'נדה ליברלית מובהקת" (ציון אלון).

 

שמע 

זו הפעם הראשונה שהמפלגה רצה לכנסת והיא שמה לה למטרה לשנות את הלגיטימציה כדבריה שהמדינה נותנת להומוסקסואליות, להילחם באתרי פורנו ובבגידות בנישואין. במפלגה מבקשים גם שהמדינה תסבסד דירות לבני 21-35 ושהיא תעניק שכר מחייה לנזקקים. כמו כן, המפלגה בעד חוק גיוס לכולם.

 

הרביעייה הראשונה: נפתלי גולדמן, אבי נווה, מתנאל יעקב, ענבל יצחקוב.

 

דבר היו"ר: "אנחנו הולכים להפתיע את המדינה ולשנות אותה לטובה. ב-70 שנה הראשונות שלה לא הייתה פה מפלגה עם אנשים ישרים ואנחנו כן ישרים. אין לנו אינטרסים כספיים ואנחנו מפלגה של אידיאולוגיה כי אנו דוהרים לכיוון של רוע ואנחנו רוצים לשנות את הכיוון לטוב" (נפתלי גולדמן).

 

דע"ם

זו הפעם השביעית שמפלגת דע"ם מתמודדת בבחירות לכנסת, למרות שאף פעם לא עברה את אחוז החסימה. הרשימה מורכבת מפעילים חברתיים, יהודים וערבים, שמאמינים בסולידריות גלובלית ושיתופי פעולה להצלת כדור הארץ. במפלגה מאמינם ב"סדר הירוק החדש" – כלכלה ירוקה ושיתופית שמבוססת על יסודות המהפכה התעשייתית הרביעית. בנוסף, המפלגה קוראת ליצירת מדינה דמוקרטית אחת משותפת לישראלים ולפלסטינים, שמבוססת על שוויון, כלכלה אחת, חוקה אחת ועתיד משותף.

  ()
חברי רשימת דעם

החמישייה הראשונה: יואב גל טמיר, ופאא טיירה, חנאן זועבי, ארז וגנר וסאמיה נאסר.

 

דבר היו"ר: "הסיבה שאנחנו רצים בבחירות האלה זה בגלל שאנחנו במצב מוזר שבו לא דיברו על הנושא החשוב באמת וזו השליטה בחמישה מיליון פלסטינים. דע"ם דורשת שוויון זכויות מלא לישראלים ולפלסטינים כאחד, בכל האזורים שבהם ישראל שולטת" (יואב גל טמיר).

 

הלב היהודי

זו הפעם הראשונה שהמפלגה מתמודדת לכנסת ויש לה מטרה אחת – הפסקת מכירת נשק ישראלי למדינות שונות, בעיקר למדינות עולם שלישי. בראש הרשימה עומד אלי יוסף, שהתפרסם לאחר שהפריע לפוליטיקאים רבים באמצע נאומיהם בכנסים שונים.

בחירות 2020 ראשי מפלגות קטנות אלי יוסף יו״ר הלב היהודי ()
אלי יוסף. "יש הרבה אנשים שלא מוכנים להיות שותפים לרצח עם - ויצביעו לנו"

החמישייה הראשונה: אלי יוסף, אסתר ישראל-פליסהואר, הילה הרשקוביץ, אריה קולקל וקרן פויער.

 

דבר היו"ר: "בישראל יש משבר בערכים הדמוקרטים כי במשך שנים העלימו מהציבור את הסיוע שלנו למדינות רצחניות. הציבור לא ידע שיש דבר כזה ואנחנו באים לגלות את זה. יש הרבה אנשים שלא יהיו מוכנים להיות שותפים לרצח עם והם יצביעו לנו" (אלי יוסף).

 

קול הנשים

מפלגת "קול הנשים" חרטה על דגלה להביא ייצוג נשי הולם בכנסת ישראל. במפלגה חברות 102 נשים שמייצגות לדבריהן את כל הקשת החברתית והפוליטית בישראל. הרעיון להקמת הרשימה עלה לאחר שראשות המפלגה שמו לב שבשולחנות המשא ומתן הקואליציוני בשתי מערכות הבחירות האחרונות לא הופיעו נשים.

רשימת כל הנשים ()
רשימת "קול הנשים"

החמישייה הראשונה: ד"ר מזל שאול, שרון רופא אופיר, אורית טייה, ד"ר אילנה סטוקמן ועו"ד אפרת אומיאל פדידה.

 

דבר היו"רית: "הגיע הזמן שלנו הנשים להשוות ולקבל ייצוג הולם בכנסת ובכל מוקדי ההשפעה במדינה. אנחנו לא מחפשות טובות, כיבודים או שריונים. אנחנו פה כדי להישאר, לאזן ולייצר חברה שוויונית, בריאה וצודקת יותר לכולם" (מזל שאול).

 

הגוש התנ"כי

גם אחרי שתי מערכות בחירות רצופות ללא הצלחה, מפלגת הגוש התנ"כי עדיין חדורת מטרה להיכנס לכנסת ה-23. המפלגה מבקשת להתכונן לקראת העלייה הגדולה לארץ שתקרה בגלל חשש לחיי יהודית בחו"ל. במצע המפלגה נכתב כי יש להתכונן לעלייה של עשרה מיליון בני אדם, מתוכם 7 מיליון יהודים.

 

בחירות 2020 ראשי מפלגות קטנות אבי ליפקין התנכי ()
ליפקין. "צריך להתכונן לעלייה המונית של מיליונים"

החמישייה הראשונה: אבי ליפקין, חנא חוא, מיכאל בר נדר, פרופ' דוד פרידמן ועו"ד אשר בן שלמה.

 

דבר היו"ר: "צריך להתכונן לעלייה המונית של מיליונים ולדאוג לייצוג הולם לנוצרים במדינה. אם אקבל כמה אלפי קולות, זה יהיה הכיוון הנכון לקראת הבחירות הבאות. קהל היעד שלנו הוא 400 אלף קולות של מי שהרב הראשי הספרדי מגדיר כקומוניסטים" (אבי ליפקין).

 

מתקדמת

הכישלון בבחירות לכנסת הקודמת לא מנע ממפלגת "מתקדמת" להיכנס הפעם למירוץ על מושב בבית המחוקקים. המפלגה בעד יצירת חוקה והפרדה מוחלטת בין דת למדינה. על הקשת הפוליטית היא נמצאת בימין הביטחוני ובמרכז מבחינה כלכלית.

אולג רדקו ראש הרשימה המתקדמת ()
אולג רדקו, הרשימה המתקדמת

החמישייה הראשונה: דוד בלחסן, בן ציון כחלון, יאיר בלחסן, אולג רדקו ומיכאל שרובסקי.

 

דבר היו"ר: "אם אדם עושה את אותו הדבר ובכל פעם מחכה לשינוי – זה לא שפוי. אנשים בעם שלנו צריכים לנסות מפלגות חדשות עם אידיאולוגיה אמיתית – כמונו" (אולג רדקו).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים