שתף קטע נבחר

החשד: סלאביק ירה למוות בזוגתו ילנה והתאבד

סלאביק מבשב, בן 62, וילנה יצחקבייב, בת 57, הם בני הזוג שנמצאו ירויים אמש בתוך דירה בשכונת עין גנים. מבשב, שהחזיק אקדח ברישיון מתוקף עבודתו כמאבטח, היה מוכר גם כתכשיטן ופסל וכונה "הפברז'ה של בוכרה". בסרטון ארכיון שפרסם אתמול בפייסבוק נראית חברה מברכת את הזוג: "תמשיכו לאהוב"

החשד לרצח והתאבדות בפתח תקווה: סלאביק מבשב, בן 62, וילנה יצחקבייב, בת 57, הם בני הזוג שנמצאו אמש (שישי) ירויים בתוך דירה בשכונת עין גנים

 

סלאביק מבשב וילנה יצחקבייב (מתוך עמוד הפייסבוק )
סלאביק מבשב וילנה יצחקבייב(מתוך עמוד הפייסבוק )

 

השניים היו זוג, אך לא נשואים, והתגוררו יחד זמן קצר. בנה של המנוחה, כבן 30, הגיע לדירה לאחר שלא הצליח להשיג את אמו בטלפון - ומצא את השניים ללא רוח חיים. מחקירה ראשונית עולה כי מבשב, שעבד כמאבטח, ירה באישה כמה פעמים במטבח - ואז התאבד. ייתכן שהרקע לאירוע הוא רצונה של האישה לסיים את הקשר עמו.

 

בנוסף לעבודתו כמאבטח, מבשב, שעלה לישראל ב-1993 מאוזבקיסטן, היה תכשיטן ופסל המכונה "הפברז'ה של בוכרה". עבודותיו באבן מוצגות בין היתר במוזיאון בסנט פטרבורג, והוא התראיין בנוגע להן פעמים רבות לכלי תקשורת בשפה הרוסית. בעמוד הפייסבוק שלו מופיעה תמונה ביחד עם יצחקבייב שנרצחה, לצד כיתוב: "כמה טוב להיות מאושר".

 

בסרטון שפורסם אתמול בעמוד הפייסבוק של מבשב נראה אחד מחברי בני הזוג מברך אותם ברוסית במהלך ארוחה בביתם, שלפי הפוסט התקיימה בחודש ספטמבר: "שתמשיכו להיות זוג אוהב ומאושר ותקומו בבוקר מחובקים".

 

בסרטון אחר מברכת אותם חברה בעברית באותה ארוחה: "אני רואה שיש ביניכם לא רק אהבה אלא גם שיתוף פעולה ואנרגיות טובות, שתהיה המון אהבה והצלחה בבית הזה. שכל בוקר תתעוררו עם חיוך אחד אל השני כאילו זו האהבה הראשונה שלכם. הצלחה של זוגיות זה כאשר אישה עומדת מאחורי הגבר והגבר תומך באישה. אני מאחלת לכם אריכות ימים".  יצחקבייב השיבה: "מאוד נעים לשמוע מה שאמרת".

 

זירת אירוע הירי בפתח תקווה (צילום: טל שחר )
זירת אירוע הירי בפתח תקווה(צילום: טל שחר )

זירת אירוע הירי בפתח תקווה ()

רב-פקד שי גז, סגן מפקד משטרת פתח תקווה, אמר בזירה כי ככל הנראה הגבר החזיק בנשק ברישיון. הרצח וההתאבדות התרחשו כנראה כשעתיים עד שלוש שעות לפני שהגופות נמצאו. הזוג אינו מוכר למשטרת מתלונות קודמות על אלימות ביניהם.

  

מיקי, שכן, סיפר על הרגע שבו בנה של הנרצחת מצא אותם מתים: "הילד ירד בסערת רגשות והתחיל להשתולל, הוא אמר 'הוא שתה והרג את אמא שלי'". הוא הוסיף: "לא שמענו ירי, זו שכונה מאוד שקטה בדרך כלל".

 

ח', שגרה בקומה הראשונה בדיוק מתחת לדירה שבה התרחש האירוע, סיפרה: "דיברתי איתה בצהריים, היא אישה זהב. בעלה נפטר לפני כמה שנים, הם היו אנשים מאוד שקטים. בעלי אמר לי בשנה האחרונה שיש איזה מישהו שבא אליה, אבל אני לא מכירה אותו. אני לא מאמינה, לא שמענו ירי".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך עמוד הפייסבוק
סלאביק מבשב וילנה יצחקבייב
מתוך עמוד הפייסבוק
מומלצים