שתף קטע נבחר

הנגבי: "היה ברור שבקשת החסינות מיועדת לכנסת הבאה"

השר מהליכוד טען בריאיון לאולפן ynet כי אם היה מכהן כיו"ר הכנסת לא היה מכנס את המליאה "גם אם 99% מחברי הכנסת היו חותמים". הוא תקף: "כחול לבן כלאה את יו"ר הכנסת אדלשטיין בסיטואציה בלתי אפשרית, קרקס". כחול לבן: "גם הנגבי יודע שצריך להתקדם"

 

 

 

השר צחי הנגבי (הליכוד) התייחס הבוקר (ראשון) בריאיון לאולפן ynet ללחצים שמופעלים על יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לגבי כינוס המליאה: "כחול לבן כלאה אותו לסיטואציה בלתי אפשרית ולמה שהוא הגדיר כקרקס פרלמנטרי. להבנתי הוא לא יפעל לכנס את המליאה".

 

השר הנגבי. "לא הייתי מכנס את המליאה" (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
השר הנגבי. "לא הייתי מכנס את המליאה"(צילום: יואב דודקביץ)

- אתם מצפים ממנו שלא יעשה שום דבר, ימנע את כינוס המליאה ולא יקיים את הדיון?

"אני לא יודע מי זה אתם".

 

- הליכוד.

"הליכוד לא התכנס לקבל עמדה בנושא. אני יכול לומר מה אני הבנתי מהדברים שאמר יולי אדלשטיין. הוא אמר דבר שאני מסכים איתו ומזדהה איתו – אין לתת יד לניסיון של כחול לבן לחטוף את הכנסת ולעשות ממנה קרקס. אם אדם כיו"ר הכנסת איננו נותן ידו, זה אומר שהוא איננו חותם על הבקשה שלהם לכנס את מליאת הכנסת".

ישיבת סיעה של המחנה הלאומי (צילום: אלכס קולומויסקי)
נתניהו לצד אדלשטיין וח"כ מיקי זוהר(צילום: אלכס קולומויסקי)

בכירים בכחול לבן העריכו אמש כי היום או לכל המאוחר מחר יודיע אדלשטיין על החלטתו לכנס את הכנסת - אולם הוא יורה על כינוס המליאה רק ביום שני הבא. בכחול לבן טענו כי מדובר ב"גרירת רגליים" מאחר ובמערכת בחירות הקודמת הורה יו"ר הכנסת אדלשטיין על כינוס מליאה חריג בתוך 48 שעות לבקשת נתניהו, כדי לקדם את "חוק המצלמות" שניסה לאשר כמה ימים לפני הבחירות.

 

גורמים בכחול לבן אמרו אתמול כי מאחורי הקלעים דווקא מתנהל שיח שקט עם יו"ר הכנסת ולכן הם מעריכים שהוא יכנס את המליאה. במקרה כזה, יבליגו בכחול לבן על "גרירת הרגליים" של אדלשטיין ויפתחו בבליץ של דיונים כדי להקים את ועדת הכנסת ואז לקיים דיון והצבעה על בקשת החסינות של נתניהו. במהלך סוף השבוע האחרון הגבירו בכחול לבן את הלחץ על אדלשטיין. יו"ר הוועדה המסדרת ויו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, פנה ביום שישי ליועץ המשפטי לכנסת עו"ד איל ינון בבקשה שיתערב ויורה על כינוס המליאה.

 

בני גנץ בישיבת סיעה (צילום: מוטי קמחי )
גנץ. אולטימטום לאדלשטיין(צילום: מוטי קמחי )

הנגבי התייחס לטענות כחול לבן וטען: "המליאה יכולה להתכנס רק אם יו"ר הכנסת מודיע על כינוסה, ולפי הפרשנות שלי לאמירות המאוד בהירות וחדות של יו"ר הכנסת, הוא איננו מתכוון לעסוק בנושאים האלה מטוב ועד רע. הוא לא יפעל נגד והוא לא יפעל בעד. אני הבנתי שזה אומר שהוא גם לא יחתום על זימון של 120 ח"כים לתעלול הבחירות של כחול לבן".

 

- למה זה תעלול? רה"מ בעצמו ביקש חסינות.

"אני לא יו"ר הכנסת, אבל אני יכול לומר שאם הייתי יו"ר הכנסת לא היית מכנס את המליאה, גם אם היו נותנים לי חתימות של 99% מחברי הכנסת. הכנסת התפזרה, ולא היה דבר כזה שמכנסים כנסת בשביל בדיחה. בקשת החסינות של רה"מ הוגשה בגלל שהיה לו סד זמנים של שלושים יום שאי אפשר היה לסטות ממנו. היה ברור שהבקשה הזאת רלוונטית לכנסת הבאה, כי אין ועדות לכנסת. פתאום היה מהפך בגלל ההחלטה של ישראל ביתנו להמשיך במזימה הזאת של הדחת רה"מ כמה שיותר מהר".

 

מכחול לבן נמסר בתגובה: "גם הנגבי יודע שחייבים להתקדם. כבר שנה שנתניהו מדרדר את ישראל למערכת בחירות בגלל המרדף אחרי חסינות אישית, ומכר את ישראל לקיצונים בשביל בלוק החסינות. לכן, על אדלשטיין לנהוג בממלכתיות ככמצופה מיו"ר הכנסת".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
צחי הנגבי
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים