שתף קטע נבחר

אם הילד שנכווה קשות: "כשהגעתי הבכי כבר פסק"

איתי מאיר אוסקר בן הארבע שיחק במצית בחדרו ונכווה קשה מאוד. קול בכי הוביל את אמו לחדר: "לפי האנחות שלו איתרנו אותו בתוך העשן". האם שנפגעה קל סיפרה: "הוא עשה לעצמו מבצר או משהו וכנראה שהדליק את המצית. הכל היה שחור"

אליס מלכה ובנה איתי מלכה נכווה ב שריפה ב נהריה  ()
"חשבתי שהוא מת". איתי הקטן ואמו אליס

איתי מאיר אוסקר מ נהריה היה אמור להתחיל היום (שני) את לימודיו בגן ילדים חדש, אך במקום זאת הוא מאושפז במצב קשה מאוד במחלקה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי לגליל. זאת לאחר שנכווה אתמול בצורה חמורה במהלך משחק במצית, ונלכד בחדרו שבדירה ברחוב יהודה מכבי בעיר. אמו אליס, וידיד שהיה בביתם וניסה לחלץ את איתי, נפגעו באורח בינוני משאיפת עשן.

 

השריפה בנהריה: בן ה-4 שיחק עם מצית ונלכד בחדרו

 

ד"ר זאב סוניס, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ בילדים בנהריה, עדכן במצבו של איתי: "מדובר בילד עם כוויה משמעותית ושאיפת עשן. הוא מורדם ומונשם ומצבו קשה מאוד. הכוויה היא פציעה קשה, לא רק של העור. נעשים מאמצים גדולים לייצב אותו".

 

 

זירת השריפה בנהריה (צילום: כבאות והצלה מחוז חוף)
זירת השריפה בנהריה(צילום: כבאות והצלה מחוז חוף)

זירת השריפה בנהריה (צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)
(צילום: דוברות כבאות והצלה מחוז חוף)

זירת השריפה בנהריה (צילום: גיל נחושתן)
(צילום: גיל נחושתן)

בתוך כך, סיפרה האם אליס על שאירע: "הוא היה לידי, ואז אני נכנסתי לשירותים. הוא לקח מצית מהמגירה שלי ונכנס לחדר שלו. הוא הוריד את המזרן מהמיטה אל הרצפה ובעצם חסם את הדלת. הוא עשה לעצמו מבצר או משהו, וכנראה שהדליק את המצית. אני לא יודעת מה הוא עשה שם".

 

האם ציינה כי "זה היה עניין של דקה עד ששמעתי אותו פתאום בוכה". היא סיפרה שיצאה מהשירותים במהרה לכיוון החדר של איתי: "הוא כבר הפסיק לבכות. באתי לפתוח את הדלת וראיתי שהכול עשן. ידיד שהיה אצלי ניסה גם להוציא אותו אבל אי אפשר היה לפתוח את הדלת. המזרן חסם אותה".

 

לדבריה, הידיד ניסה להיכנס לחדר ארבע פעמים. "הכול היה שחור ולא ראינו איפה הוא. כעבור זמן מה חשבתי שהוא מת, ואז פתאום הוא נאנח. לפי האנחות שלו הצלחנו למצוא את הכיוון אליו ואותו".

 

עוד סיפרה האם כי בשל העשן הכבד הם התקשו למצוא את דלת היציאה מהדירה. "זרקתי את המפתחות של הבית לשכנים כדי שיפתחו את הדלת מבחוץ, כי לא ראינו כלום. כשכבר הוציאו את הילד החוצה, למדרגות, הגיעו כיבוי אש ומד"א. זה היה אחרי הרבה זמן, חיכינו המון", אמרה. "בי טיפלו מיד בחדר ההלם ואני בסדר. עכשיו אני צריכה שגם איתי יהיה בסדר. ידעתי שהאש מסוכנת, אבל לא עד כדי כך. הכול קורה מהר מאוד".

 

כאמור, האם טוענת כי כוחות הכיבוי וההצלה הגיעו למקום רק לאחר כ-20 דקות. עם זאת, לפי רישומי היומן במוקד של כיבוי האש - הכוחות הגיעו כעבור כשבע דקות מקבלת הקריאה. 

 

מפקד תחנת הכיבוי זבולון, טפסר משנה גיל ברסנו, קרא אתמול לציבור להצטייד בגלאי עשן. "העלות של המכשיר מאוד נמוכה, ואם בדירה הזו היה גלאי עשן, סיכוי סביר שהאירוע הקשה הזה היה נמנע", אמר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים