שתף קטע נבחר

"גזענות זו מחלה": קליפ המחאה של האמנים

מיטב אמני ישראל התגייסו לשיר את "יום יבוא" לרגל השקת הארגון "ישראלים נגד גזענות". ממבצעת השיר המקורית רותי נבון, דרך זמרות צעירות כמו כיתריה ואנה זק ועד ירמי קפלן ומירה עוואד. צפו בצילומי הקליפ

 

 

 

מחאת העדה האתיופית שניצתה בקיץ האחרון לאחר מותו של הצעיר סולומון טקה, הייתה רגע משבר שבו החברה הישראלית התפצלה. הקהילה האתיופית יצאה לרחובות במחאה על גזענות ואפליה וישראלים רבים טענו "עכשיו איבדתם אותנו", בגלל ההתנהלות האלימה ושיבוש סדר היום. זה גם היה הרגע שהוביל בסופו של דבר להקמת ארגון חדש בשם "ישראלים נגד גזענות" עליו אחראים ראשי הממסד הציבורי והבטחוני בהווה ובעבר שהתגייסו להעמיק את השיח ולפעול נגד גילויי הגזענות בחברה הישראלית.

 

"גזענות זו מחלה", אומרת מירה עוואד, ממשתתפות הקליפ שהופק במיוחד לרגל אירוע השקת הארגון שיתקיים היום (א') במעמד נשיא המדינה רובי ריבלין, בלשכתו בירושלים. אמנים רבים התכנסו לשיר את "יום יבוא" מתוך המחזמר "אל תקרא לי שחור" שהוצג בארץ בשנות ה-70 והפך ללהיט והטקסט שלו שכתב דן אלמגור והלחין בני נגרי - רלוונטי גם היום. "השיר הזה הוא מגשר, הוא אהבת חינם - יום יבוא ואנחנו נאהב אחד את השני", אמרה רותי נבון, המבצעת המקורית של השיר, מאחורי הקלעים בצילומי הקליפ.

 

משתתפי הקליפ (צילום: קרן נתנזון ויץ)
משתתפי הקליפ(צילום: קרן נתנזון ויץ)

"איזה כיף שדרך המוזיקה אנחנו מצליחים לקרב. מבחינתי זו השליחות שלי בשביל הקהילה שלי, העדה שלי. לכל אדם שמרגיש שונה, לא שייך", אמרה איילה אינגדשט והזמרת כיתריה פאוץ' חיזקה אותה: "מי שגזעני - חבל!". צפו בצילומים מאחורי הקלעים של הקליפ "יום יבוא" שביים שגב גרשון.

 

"העמותה קוראת לעצמה ישראלים נגד גזענות כי היא של כולם", מצהירה אמי פלמור – מיוזמי העמותה, מנכ"לית משרד המשפטים לשעבר ויו"ר הועדה למיגור גזענות נגד יוצאי אתיופיה. "האחריות היא לא על הממסד, לא על קהילה, לא עלי באופן אישי, האחריות היא על הישראלים. המאבק בגזענות אינו מאבק סקטוריאלי, ואינו באחריותה הבלעדית של הממשלה. זו משימה משותפת של כל הישראלים שאכפת להם מעתידה ולכידותה של החברה הישראלית. אנו קוראים לכלל הציבור לחתום על האמנה ולפעול איתנו במרחב האישי, הקהילתי והציבורי".

 

בעיבוד המוזיקלי המחודש של שמוליק נויפלד לשיר השתתפו: המבצעת המקורית רותי נבון, סטפן לגר, אנה זק, עידן יניב, דנה לפידות, כיתריה, איילה אינגדשט, מירה עוואד, ירמי קפלן ועדן פינס.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
אמנים נגד גזענות
צילום: ירון ברנר
לאתר ההטבות
מומלצים