שתף קטע נבחר

מחאה נגד פדופיל משוחרר שעבר לקריית גת: "אין לנו מנוחה"

הפדופיל שוחרר לאחרונה מהכלא, והתכוון לעבור להתגורר בקריית מלאכי. בעקבות פעילות של ארגון העוסק במניעת פגיעות מיניות במגזר החרדי, שגררה מחאות נגדו, עבר לקריית גת לבסוף. ב', ממובילות המאבק, סיפרה: "למרות שריצה את עונשו, אנחנו חוששים, כי אין עליו השגחה"

 

 

פדופיל מורשע, שוחרר לאחרונה מהכלא והתכוון לעבור להתגורר עם משפחתו בקריית מלאכי. צביקי פליישמן, סמנכ"ל ארגון JCW שעוסק במניעת פגיעות מיניות במגזר החרדי, פרסם בעמוד אזהרה לתושבי העיר, וציין שריצה שבע שנות מאסר בפועל, וכי הוא צפוי להשתחרר בקרוב. בעקבות מחאה בקריית מלאכי, החליט האסיר המשוחרר לעבור לבסוף עם משפחתו לקריית גת, שם מנסים התושבים להקים מחאה גם כן.

מחאה נגד פדופיל מורשע מקריית גת ()
"לא עיר מקלט". המחאה מתחת לבית הפדופיל

"יש לנו נוהל קבוע - כשעברייני מין חוזרים לקהילה אנחנו מזהירים את תושבי המקום שהאדם מגיע להתיישב באזור", סיפר הבוקר (יום ב') פליישמן לאולפן ynet. "נוצרה תהודה גדולה ותושבי קריית מלאכי התאגדו ובחרו להתעמת מול אותו עבריין מין. אחרי פעולות שקטות, הם עברו לערוץ הפחות שקט ועשו מחאה יותר קולנית. זה הצליח להם והוא בחר שלא להתיישב בקריית מלאכי ועבר עם משפחתו לקריית גת".

 

לפי החוק, לדברי פליישמן, "לכל עבריין מין שהשתחרר מהכלא, תחת צו הפיקוח שלו, יש זכות לגור בכל מקום. הוא ספציפית יכול לגור בכל מקום בארץ ואין מניעה חוקית". הוא תיאר תחום אפור בנושא: "הרשויות צריכות למצוא פתרון לכזה דבר. זכות התושבים ברמה הקהילתית להיאבק. ההורים לא היו מוכנים שעבריין מין כזה יגור אצלם בבניין ופתחו במחאה לגיטימית, הם פוחדים על הילדים שלהם".

מחאה נגד פדופיל מורשע מקריית גת ()
"מסוכן ביותר". שלטים בקריית גת

מחאה נגד פדופיל מורשע מקריית גת ()

ב', ממובילות המאבק בשכונה שאליה עבר בקריית גת, סיפרה: "אנחנו חוששים מבן אדם כזה, שעשה עבירות ומיוחסים לו כאלה דברים. חוששים לילדים שלנו. תלינו שלטים וניסינו לארגן מחאות מתחת לביתו. שלחנו הודעות, ועשינו כל מה שאנחנו יכולים לעשות כדי לעורר את המודעות כדי שהוא לא יהיה כאן. אנחנו לא מעוניינים לארח אנשים כאלה בעירנו".

 

לדבריה, "אני מבינה שמבחינה חוקית אנחנו בבעיה כי מדובר בבן אדם שעל פי הנתונים היבשים כביכול ריצה את עונשו לפי מערכת המשפט, אך אנחנו גם יודעים דברים מעבר לכך. אנחנו מאוד חוששים. מרגע ההודעה שהוא עובר לגור כאן בעיר אין לנו מנוחה. אם בן אדם כזה מסתובב ברחובות בחופשיות ואין עליו שום איסור או השגחה, אפשר להבין את החשש הגדול שלנו".

 

פליישמן הסביר כי בחברה החרדית עדיין אין שיח פתוח סביב הנושא, אולם ציין כי קיימת מודעות לו. "אם אתה רואה שבשכונה חרדית פתחו בכזו מחאה שגם הצליחה, והתאגדו כמה עשרות הורים כדי לא לאפשר לו לבוא ולגור בשכונה, אני חושב שבהחלט זה מגיע ממקום מודע ובריא יותר. בהחלט אפשר לבדוק איך משדרגים את הנוהל כך שיאפשר גם לאותם עברייני מין להשתלב חזרה בקהילה, אבל גם להרגיע את השכנים ולהטיל מגבלות יותר חמורות, כי בסופו של דבר יש צורך בתיווך בין החשש של ההורים לבין הצורך שלו להשתלב בחזרה בקהילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים