שתף קטע נבחר

הדרך היחידה של הנסיך הארי לברוח

רק אישה ישירה שלא מתרשמת מהמלוכה, כמו מייגן מרקל, אפשרה להארי לפרוץ את הכלא שממנו ניסה להימלט. עכשיו היא שותה את כוס התרעלה

 

הנסיך הארי והדוכסית מייגן מארקל עם התינוק שלהם (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

הזוגות שמלהיטים את סקרנותנו ויצרינו הם אלו שמתקיים בהם פער מובנה, יהא זה במעמד, הון, יופי או במבנה האישיות. כאשר זוג כזה מפגין מסירות דביקה, התהייה הופכת להתרסה: "מה היא עשתה לו שהוא נשאר איתה? הוא לא קולט את מה שברור לכולנו?".

 

 

סריקה של פרשנויות מעבר לים מבהירה שרבים וטובים עסוקים בשאלה מתי יתפכח הנסיך הארי ממלתעותיה הטורפות כביכול של מייגן מרקל. איך זה נפל נסיך הקסם האהוב בממלכה לכישופיה של שחקנית ליגה ב', גרושה עם משפחה מופרעת, שבנוסף, שומו שמיים, גם חצי שחורה? אישה הנישאת לבעל הון, כוח ומעמד, ומפתחת מנקודת מבטנו יכולת השפעה "מוחלטת" עליו, מוצאת עצמה מוקצית ציבורית ותקשורתית באופן כמעט גורף.

 

אבל התעמקות במבנה האישיות של מי שנתפס בעינינו לגיבור טראגי מגלה שהאישה הקטלנית, הפאם פאטאל, דווקא עונה על צורך עמוק בנפשו ובמאווייו.

 

 

לעיתים נשים דומיננטיות כמוה הן אכן נרקיסיסטיות השואפות להכרה, ובעלן משמש להן את האמצעי לקבלת הפרסום, ההון והמעמד למילוי בור עמוק בנשמתן. מרקל הרי הודיעה מראש לכל חבריה, עוד בטרם פגשה בהארי, שבכוונתה להינשא לנסיך או בעל הון. אבל ייתכן גם שדווקא מגלומניה דומיננטית זו היא התכונה שמאפשרת את ההוצאה לפועל של הצדדים המודחקים, הכמוסים, הקשים ליישום של הגבר הנחשק לכאורה.

 

אין סיבה להזיל דמעה על גברים כאלה ולצקצק שמא כושפו. האחריות למעשיהם ולהתנהלותם לעולם נותרת שלהם – והם המאפשרים לנשותיהם לשמש כאלטר אגו, האיד סופג הברקים, בעודן מממשת ומשנות את מציאות חייהם באופן שהם אינם מעזים לעשות לבדם. אנו עדים לזוגות מתסיסים כאלה בין אם הם מנהיגים, סלבריטאים, אלילי בד וזמר או סתם עשירים ככורח.

 

 

להיוולד שני ליורש העצר מנבא גורל מורכב ומועד לפורענות. בבגרותם יהפכו לסרח עודף, נטל חסר חשיבות או תפקיד ממשי. לעד הם נאלצים להשתרך כמה צעדים אחרי אחיהם שזכו במלוכה. די אם ניזכר בנסיכה מרגרט, אחותה היפה של המלכה אליזבת, שסיימה את חייה באופן טרגי כנכה ועיוורת אחרי שנים של חיי הוללות ואלכוהול.

 

גם הנסיך אנדרו, בנה השני ויפה התואר של המלכה, שהיה מושא חלומותיהן של בנות דורי, נדחק והתייתר עד שהסתבך מתוך שעמום ותסכול בפרשת ג'פרי אפשטיין. סביר להניח שגם להארי חם המזג לא היה מצפה גורל שונה.

 

35 שנה צמח הארי השובב והפראי במסגרת כובלת ונוקשה, כאשר כל מעשה שטות שלו נבחן ומבוקר על ידי התקשורת. הוא גדל עם הורים שעסוקים בניהול רומנים ובגירושים מכוערים עד שאמו האהובה נהרגה באופן מבעית ואביו נישא בשנית למאהבת.

 

בראיונות שהעניק במהלך השנים, טרום עידן מייגן, הוא ציין עד כמה הוא מעוניין בחיים רגילים, וסיפר באומץ על המשברים הנפשיים שחווה. מבט שטחי הספיק כדי להבחין באומללות ובכך שלחופש נולד. מייגן מרקל, אישה נועזת, מורכבת ומתוחכמת, ישירה ועצמאית, שמשום היותה אמריקנית אינה מלאת יראה מבית המלוכה, היא האישה שעודדה ואפשרה לו לפרוץ את שערי הכלא הזוהר והגורל המחניק והכובל שציפה לו. בהיותה חזקה מספיק להוציא לפועל את שאיפתו האמיתית, היא נאלצת לשתות את כוס התרעלה.

 

נותר רק לאחל לנסיך הארי, בעידן שבו הסלבריטאיות היא בעלת ערך כלכלי כמעט כמו מלוכה, לממש עם מייגן באופן חיובי את החופש, החלומות והשאיפות כפי שהוא רוצה, ולא כפי שנכפה עליו עם לידתו.

 

  • אודליה כרמון היא יועצת תקשורת ופסיכותרפיסטית קוגניטיבית התנהגותית

 

מעוניינים להציע טור לערוץ הדעות של ynet? שלחו לנו ynetopinion@gmail.com

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רמיר זרנגר, "ידיעות אחרונות"
אודליה כרמון
צילום: רמיר זרנגר, "ידיעות אחרונות"
מומלצים