שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רס"פית סירבה להקים מאהל בסערה - והודחה מתפקידה

  מג"ד קרקל הדיח מפקדת שסירבה להקים מאהל בסערה החורפית. בתיעוד שהגיע ל-ynet נראו האוהלים מתעופפים לכל עבר וציודם של החיילים נרטב. ככל הנראה תסיים את שירותה כתומכת לחימה: "עוול רגע לפני השחרור". צה"ל: החיילים לנו ללא הפרעה

   

  אוהלים מתעופפים וציוד שנרטב: תיעוד מהבסיס

  אוהלים מתעופפים וציוד שנרטב: תיעוד מהבסיס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  סירבה שלוחמים יישנו באוהלים במזג האוויר הסוער – והודחה מתפקידה: מפקד גדוד קרקל, סא"ל ארז שבתאי, הדיח בסוף השבוע רב סמלת פלוגתית, האחראית בן היתר על נושאי הלוגיסטיקה בפלוגה שבה היא מפקדת, לאחר שסירבה פקודה להקים אוהלים במחנה "שבטה הקטנה" הסמוך לגבול מצרים, במסגרת אימון יחידתי.

  רס
  אוהלים קרועים ומתעופפים בבסיס

  רס

  במהלך השבועות האחרונים, באחת מהסערות החמורות שפקדו את הארץ, הגיעו לוחמי ולוחמות הגדוד לבסיס האימונים, אך רוחות עזות הקשו על פריסת האוהלים, שחלקם גם כך הוגדרו כ"בלאי" מרוב קרעים. בהערכת המצב שביצעו מפקד הגדוד וסגנו הוחלט בכל זאת להקים את המאהל, ולפי גורמים בצה"ל, החיילים קיבלו בסופו של דבר תנאים הולמים ללינה.

   

  הלוחמים והלוחמות, הועברו תחילה לכיתות לימוד כדי להעביר בהן את הלילה, אך הלוחמות לא זכו להפרדה ולתנאי פרטיות כמתחייב בפקודות. בתיעוד שהגיע ל-ynet מהסערה שפקדה את המחנה הדרומי בחודש האחרון ואף אתמול, נראים האוהלים כשהם עפים לכל עבר, קורסים, וציודם האישי של החיילים נרטב כתוצאה מהגשם.

   

  "ההתעקשות של הרס"פית הייתה רק למען הלוחמות והלוחמים שעל ציודם ותנאי מחייתם היא מופקדת", ציינו קרובי הרס"פית המודחת, "מדובר בחוסר אחריות משווע להלין כך חיילים. זו לוחמת ומפקדת שעברה שירות תקין ומלא, הדריכה כנערה בתנועת נוער, טיפלה בנוער בסיכון ובלטה גם בקורס מ"כים, שבו נשארה אף להדריך בשני מחזורים".

  רס
  כך נראה הבסיס בסערה

  רס

  רס

  הקרובים הוסיפו כי הרס"פית "תמיד דאגה לרווחתם ולשלומם של החיילים עוד מתחילת הטירונות, על-מנת שלא ייחסר להם כלום. היו תחתיה 100 לוחמים שהיא דאגה להם כאילו היו ילדיה הקטנים".

   

  עוד אמרו כי סוגיית האוהלים הקרועים הוצפה מבעוד מועד בפני הגורמים הבכירים יותר, אך ללא הועיל: "זה לא בטיחותי בעליל שחיילים יישנו כך. מלבד המחסור בפרטיות, הלוחמים והלוחמות סבלו בכיתות מצפיפות גדולה ומחלונות מסורגים ללא פתחי מילוט".

   

  כעת, הלוחמת הועברה לפלוגת המפקדה וככל הנראה תיאלץ לסיים את שירותה הצבאי כתומכת לחימה. "היא השקיעה את כל כולה במשך שנתיים וחצי, ורגע לפני השחרור עושים לה עוול שכזה", אמרו קרובי הרס"פית.

   

  מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "בעקבות אירוע משמעתי שבו החיילת סירבה לבצע את הוראות המג"ד, המג"ד החליט בהתאם לסמכותו להדיחה מתפקידה כרס"פית בגדוד". גורמים צבאיים הוסיפו כי "בבסיס ישנו מענה מותאם לגדוד הכולל מגורים באוהלים סטנדרטיים אשר תקינים ללינה גם בחודשי החורף. החיילת סירבה להקים את האוהלים בניגוד להנחיית המג"ד. על כן, הודחה מתפקידה כרס"פית בשל סירוב פקודה. יש לציין כי החיילים הקימו את האוהלים לבסוף ולנו בהם ללא הפרעה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים