שתף קטע נבחר

צילם כדור אש בשמי כביש 6: "זה היה מטורף"

אורי יצהרי, שנסע לכיוון צפון באזור נחל עירון, תיעד בסרטון מדהים מה שנראה כמו פגיעת מטאוריט. "שמח שהייתה לי זכות לתעד את זה", הוא אמר ל-ynet

סרטון שהופץ אמש (יום ג') ברשתות החברתיות תיעד ככל הנראה מטאוריט, שהתפוצץ מעל כביש 6 באזור מחלף עירון - בזמן שסערה השתוללה במקום.

 

 
אורי יצהרי שצילם את הסרטון המדהים, סיפר ל-ynet כי נסע בכביש 6 לכיוון צפון בין מחלף בקה לעירון. "כמעט שלא הייתה תנועה בכביש. גם לא היה גשם", הוא שיחזר. "פתאום ראיתי נקודה קטנה שיורדת ואחרי זה הבזק אור מטורף לחצי שנייה. ומיד זה נכבה. זה היה דבר מטורף".

 

יצהרי לא חשב בתחילה שתיעד מטאוריט: "בהתחלה חשבתי שזו פצצת תאורה, אבל זה היה כל כך מהר – ואז חשבתי שזה בגלל הסערה". יצהרי עצר בהזדמנות הראשונה בתחנת דלק והוריד את הסרטון למחשב: "ראיתי אותו בערך 200 פעם – ושמרתי אותו". לאחר שנודע לו שמדובר ככל הנראה במטאוריט, הוא אמר: "הבנתי שזה לא מעשה ידי אדם. זה מטורף לראות דבר כזה. שמח שהייתה לי זכות לתעד את זה".

 

תיעוד: פיצוץ בשמיים של מטאור במחלף עירון (צילום: פעילות מבצעית - באדיבות משפחת יצהרי)
רגע הפיצוץ(צילום: פעילות מבצעית - באדיבות משפחת יצהרי)

 

ד"ר יגאל פת-אל, שכיהן כיו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה, אמר כי אמנם לא ניתן לקבוע מתי צולם הסרטון, אך מדובר במטאוריט. לדבריו, זה לא אירוע נדיר. הוא הוסיף כי התקבלו דיווחים שהמטאוריט נצפה גם מקפריסין ולבנון. לדבריו, ככל הנראה זו אבן די גדולה שייתכן ששרידים ממנה הגיעו לקרקע.

 

אבי בלסברגר מנהל סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, אמר: "מדובר בתופעה שרואים בעיקר במטרי מטאורים מסוימים במהלך השנה. כדורי אש כאלה נוצרים כתוצאה ממטאורידים גדולים יחסית: גופים קטנים שחודרים לאטמוספרה של כדור הארץ. המהירות הגבוהה יוצרת חיכוך בינו לבין האוויר, עד שהמטאוריד נשרף. כך נוצר מטאור מסוג כדור האש שאנו רואים בשמים. בשבוע החלל הישראלי שיתקיים שבוע הבא יוכל הקהל הרחב להגיע לפעילויות הפתוחות במצפי הכוכבים ברחבי הארץ לשמוע לראות ולגעת בחלל".

 

במשטרת ישראל אמרו כי הם מכירים את הסרטון, אך לא ידוע להם על אירוע חריג.

 

  


 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פעילות מבצעית - באדיבות משפחת יצהרי
כדור אש בשמיים
צילום: פעילות מבצעית - באדיבות משפחת יצהרי
מומלצים