שתף קטע נבחר

נדחה ערעור דורסת הקשיש שהמשיכה לחגוג באינסטגרם

פריסיליה קשתי דרסה לפני 4 שנים בן 82 והפקירה אותו אל מותו. גם לאחר שנכלאה, לחשבון האינסטגרם שלה הועלו תמונות מבילויים, בין היתר במלונות ובלאס וגאס. היום דחו השופטים את ערעורה והיא תרצה 24 חודשי מאסר

נדחה ערעורה של כוכבת האינסטגרם שלחשבונה המשיכו להעלות תמונות של חגיגות ברחבי העולם, בזמן שכבר הייתה במאסר: בית המשפט העליון דחה היום (ד') את ערעורה של פריסיליה קשתי, שדרסה למוות קשיש והפקירה אותו לאחר התאונה. קשתי ערערה על חומרת עונשה, 24 חודשי מאסר בפועל, שלילת רישיון לשבע שנים מיום שחרורה ופיצוי משפחתו של המנוח ב-50 אלף שקלים.

 

לקשתי, בת דודתו של כוכב הריאליטי טום קשתי, חשבון אינסטגרם שלו כמעט 100 אלף עוקבים. היא נהגה לפרסם בו תמונות חושפניות שלה באזורי בילוי נוצצים – שחלקן אף פורסמו לאחר שהחלה לרצות את מאסרה בכלא נווה תרצה בשנה שעברה. כך למשל, ב-2 בנובמבר אשתקד, פורסם באינסטגרם שלה תמונה שבה נראתה יושבת ליד מכונת מזל בלאס וגאס. חודש לאחר מכן, ב-2 בדצמבר, פורסמה באינסטגרם שלה תמונה מבריכה, שלפי הכיתוב בתמונה צולמה במלון ריץ' קרלטון בהרצליה. אחד הגולשים הגיב: "פתחו ריץ' קרלטון בנווה תרצה? מרשים".

 

View this post on Instagram

A post shared by Prisilia Kashty (@whereispk_) on

 

לפי כתב האישום נגדה, ב-14 בדצמבר 2015 פגעה קשתי ברכב הביואיק שלה בהולך הרגל דוד מזרחי ז"ל בן ה-82, ברחוב אחד העם בראשון לציון. לפי האישום, הוא חצה את הכביש בכיוון נסיעתה על מעבר החצייה, והספיק לחצות כתשעה מטרים מרוחב הכביש עד שנפגע.

 

בעקבות התאונה, הוטח המנוח על שמשת הרכב ומשם אל הכביש. הוא הובהל לבית החולים, וכעבור שלושה ימים מת מפצעיו. קשתי, לפי כתב האישום, ידעה כי פגעה במנוח ולא עצרה את רכבה במקום התאונה כדי לעמוד על תוצאותיה ולא הזעיקה עזרה. כעבור כ-40 דקות דיווחה קשתי לרשויות על התאונה.

 

כמעט ארבע שנים לאחר התאונה, ביולי אשתקד הרשיע בית המשפט המחוזי מרכז בלוד את קשתי בגרימת מוות ברשלנות ובעבירת הפקרה, וגזר עליה שנתיים של מאסר בפועל. קשתי ערערה לעליון וטענה כי בית המשפט המחוזי לא התחשב בגזירת העונש בהיעדר עבר פלילי ותעבורתי, ולעובדה שהשלימה לימודי משפטים במהלך תקופת המשפט. בנוסף, טענה קשתי כי לא ניתן משקל מספק לאמור בתסקיר שירות המבחן, ממנו עולה כי נטלה אחריות למעשיה; כי התאונה השפיעה על מצבה הנפשי; כי היא זקוקה לטיפול אינטנסיבי וכי תתקשה להתמודד עם תנאי מאסר מאחורי סורג ובריח.

 

שופטי העליון יצחק עמית, ג'ורג' קרא ויעל וילנר דחו את הטענות, ואף הדגישו כי להבדיל מהתסקיר הקודם שהוגש בסמוך לגזר הדין – שבו הביעה קשתי צער, חרטה ואמפתיה למנוח ולמשפחתו – תסקיר משלים שנערך מצביע על כך שהיא נסוגה מקבלת האחריות על מעשיה ומתקשה לגלות אמפתיה למנוח ולבני משפחתו. לפי התסקיר המשלים, כתבו השופטים, קשתי מתמקדת במחירים אותם היא נאלצת לשלם עקב הסתבכותה בתאונה, תוך הצגת עמדה קורבנית שלפיה "לא ידעה שפגעה בהולך רגל ולפיכך מתקשה לתפוס את עצמה כמי שהפקירה אדם".

 

עוד כתבו השופטים כי "אל מול המחזה מכמיר הלב של צעירה בראשית דרכה בחיים, נעדרת עבר פלילי, העומדת בפני בית המשפט, לבושה במדי אסירה כשהיא ממררת בבכי ומבקשת הקלה בדין, יש להנכיח בענישה את קדושת חייו של קורבן מעשיה בהם פגעה המערערת, שעדיין מתקשה לראות את אחריותה להם, ולגלות כלפיו וכלפי בני משפחתו מידת אמפתיה ראויה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים