שתף קטע נבחר

את פשוט מהממת: הכירו את מיזם גורג'ס

צלליות, מסקרות, לקים, פודרות, מייק-אפ ועוד - כך סדר במגירת מוצרי איפור וטיפוח הפך למיזם ענק למען נשים ונערות בסיכון. הכירו את גורג'ס, המיזם הכי יפה שיש

בשיתוף עמותת רוח טובה

 

כשאיילת בן-צור החליטה לעשות סדר במגירת מוצרי האיפור והטיפוח שלה, היא מצאה מוצרים שעדיין באריזתם ובתוקף, והבינה שאין לה צורך בהם. בן-צור החליטה שהיא רוצה לתרום את המוצרים, אבל לא ידעה למי ולאן. בעקבות כך, בן-צור יחד עם חברתה הטובה, אתי לשם, החליטו להקים את מיזם גורג'ס (gorgeous=מהממת) - איסוף מוצרי איפור וטיפוח והעברתם לנערות בסיכון ולמקלטים לנשים נפגעות אלימות. שיא הפעילות במסגרת היוזמה, תהיה בחודש הקרוב לקראת יום האישה, וביום מעשים טובים שיתקיים ב-24 במרץ.

  

במסגרת המיזם, מורכבים מארזי טיפוח אישיים לכל אחת מהנשים שמגיעות למקלטים לנשים נפגעות אלימות בכל רחבי הארץ. "המטרה שלנו", מספרת בן-צור, "היא לשפר את יומן של נשים ונערות בסיכון. אני לא מכירה אישית משהי שהגיעה למעון לנשים מוכות, אבל זה יכול לקרות לכל אחת, מכל שכבות האוכלוסייה. טיפוח הוא חלק חשוב אצל כל אישה וזה משפיע על ההרגשה".

(מימין): איילת בן-צור ואתי לשם
(מימין): איילת בן-צור ואתי לשם

בן-צור (38)  אם לילד, ולשם (37) אם לשלושה, גרות ברעננה ועובדות בחברת ההייטק 888. הן מעידות כי התנדבות ומעורבות חברתית הן חלק משגרת יומן.

 

"המיזם החל לפני כשנה", מספרת בן-צור, "היו לי מוצרי איפור איכותיים ולא היה לי למי לתת אותם. כך זה התחיל, ואז רתמתי גם את אתי לעניין, והפכנו שותפות למיזם. יחד התחלנו לגלגל רעיונות, איך לאסוף את המוצרים. מצאנו שהדרך הכי נכונה היא לעשות את זה בשיתוף עם ארגונים גדולים".

 

איסוף מוצרי האיפור והטיפוח נעשה, כאמור, לקראת יום האישה הבינלאומי שמצוין מדי שנה בחודש מרץ. בן-צור ולשם יוצרות קשר עם ארגונים וחברות מובילות במשק - איסוף המוצרים מתבצע ע"י פנייה למנהלות משאבי אנוש בחברות עסקיות שמבקשות מהעובדות והעובדים לתרום מוצרים. בשנה שעברה הן אספו אלפי מוצרי איפור וטיפוח שנתרמו.

 

  

היעד - ערכות טיפוח ל-700 נשים נפגעות אלימות

השנה היעד שלהן הוא גיוס ערכות טיפוח למען 700 נשים השוהות במקלטים לנפגעות אלימות, ומבצע גיוס המוצרים ומיונם נמצא בעיצומו. מעל ל-30 ארגונים וחברות מובילות במשק הישראלי כבר הצטרפו לגורג'ס, ביניהן: אמדוקס, נביעות, ישראכרט, ebay, AIG, ו-HP. לדברי בן-צור הן זקוקות לעוד ארגונים שיצטרפו לפעילות.

 

"החברות פונות לעובדים ומאפשרות להם לתרום את המוצרים אצלם בעבודה וכך אנחנו מגיעות לאלפי תורמות בשבוע אחד . המוצרים נבדקים ואחרי מיון הם מגיעים למחסנים שנתרמו ע"י מיזם 'שינוע חברתי' שעוסק בהצלת עודפי תעשייה מחברות מסחריות, יבואנים ומפעלים והעברתם לארגוני רווחה ועמותות מכל קשת החברה הישראלית".

 

אחת ממנהלות המקלטים לנשים נפגעות אלימות שנחשפה לפעילות סיפרה: "חלק מתהליך ההעצמה של הנשים הוא לא רק התהליך הרגשי שאישה עוברת אלא גם היכולת שלה להרגיש שהיא שווה כלפי חוץ, לחזור לנשיותה ולראות חלקים יפים שבה שלעיתים היו נסתרים גם עבורה מהעין. ללא ספק שמוצרי איפור וקוסמטיקה יעצימו את תחושת הנראות והמסוגלות של הנשים שלנו".

 

 

מאורה שלגי, שפרשה לאחרונה מתפקידה כסמנכ"ל משאבי אנוש של ישראכרט, אימצה את גורג'ס ומלווה את הפעילות מתחילת המיזם מספרת: "המיזם מציג את ארץ ישראל היפה על כל רבדיה: מהיזמיות שעושות עבודת קודש בהתנדבות ועד לעובדות ועובדים רבים בארגונים רבים ומגוונים ברחבי ישראל שהתגייסו בשמחה לתרום מזמנם ומהמוצרים שבבתיהם למען אלה שאין להן. אני גאה לקחת חלק בפעילות המבורכת".

 

"אנחנו קוראות לארגונים נוספים להצטרף לפעילות, להתנדב למען הקהילה ולקחת חלק במיזם", אומרת בן-צור. ניתן ליצור קשר באמצעות המייל: gorgeous.project.il@gmail.com.

 

הפעילות של גורג'ס תמשיך גם ביום מעשים טובים - עמותת רוח טובה, המציעה התנדבות בהתאמה אישית, לאורך כל השנה, תחבר בין גורג'ס לבין חברות מובילות נוספות במשק הישראלי ועובדיהן לפעילות התנדבותית של אריזה וחלוקה של מוצרי האיפור והטיפוח. 

 

ב-24 במרץ יתקיים יום מעשים טובים - יום שיא לעשיית טוב שנתית. תושבי ישראל ייצאו לעשות טוב מצפון ועד דרום בשלל פעילויות למען הקהילה והסביבה. רוצים להשתתף? הכנסו עכשיו ומצאו בקליק אחד את הדרך שלכם לעשות טוב. יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

 

יש לכם סיפור טוב? אל תהססו, רשמו לנו אותו , ואולי הוא יתפרסם אצלנו וידביק רבים בעשייה החיובית

 

 

בשיתוף עמותת רוח טובה


פורסם לראשונה 23/01/2020 15:43
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים