שתף קטע נבחר

75 שנה אחרי שחרור אושוויץ: בכיר מוסלמי ביקר במחנה ההשמדה

יו"ר ליגת העולם המוסלמי, מוחמד אל-עיסא הסעודי, ביקר באושוויץ לרגל יום השואה הבינלאומי עם אנשי דת מוסלמים ויהודים והתפלל במקום. "אעמוד נגד כל מי שינסה להכחיש את השואה", אמר במאי האחרון

 

 

 

יו"ר "ליגת העולם המוסלמי", השייח הסעודי מוחמד אל-עיסא, ביקר היום (חמישי) לראשונה במחנה ההשמדה אושוויץ יחד עם משלחת של אנשי דת מוסלמים ויהודים. ככל הנראה, מדובר באישיות המוסלמית הבכירה ביותר שאי-פעם ביקרה באושוויץ.

 

ביקור של מוסלמים ויהודים באוושויץ ()
מוחמד אל-עיסא באושוויץ

ביקור של מוסלמים ויהודים באוושויץ ()

ביקור של מוסלמים ויהודים באוושויץ ()

ביקור של מוסלמים ויהודים באוושויץ ()

בתמונות שפורסמו ממחנה ההשמדה נראה אל-עיסא, לשעבר שר המשפטים בממלכה הסעודית, מחובק עם חובשי כיפה בשבילי המחנה. הביקור ההיסטורי תוכנן מראש, והארגון שאל-עיסא עומדת בראשו מסר כי מטרת הביקור היא "להביע את רגשות הדת כלפי פשעי הנאצים". המשלחת צפויה לבקר גם במחנה סרברניצה שבבוסניה.

 

בחודש מאי האחרון התחייב אל-עיסא לבקר במחנה במסגרת ביקורו במטה של הוועד היהודי-אמריקני בניו יורק, ולאחרונה גם פורסם בכאן 11 על הביקור המתוכנן. "הערכים המוסלמים הניעו אותי לעשות את המסע הזה", אמר אל-עיסא. "אעמוד נגד כל אדם שינסה להכחיש את השואה". בשנה שעברה ביקר אל-עיסא גם במוזיאון השואה הבינלאומי בוושינגטון, ואף פרסם מאמר דעה ב"וושינגטון פוסט" שבו גינה את פשעי הנאצים.

 

"על המוסלמים ברחבי העולם האחריות ללמוד ולהפיק לקחים מהשואה", כתב במאמר. "אני קורא לכל המוסלמים ללמוד את ההיסטוריה של השואה, לבקר באנדרטאות ובמוזיאונים, וללמד את ילדיהם על שקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים