שתף קטע נבחר

קנס של שקל על חנייה בשבת: "לא פיקוח נפש"

גזר הדין שנתן בית משפט השלום בהרצליה בשבוע שעבר לנהגת שחנתה את רכבה במרינה ביום שבת ביוני השנה, הוא קנס על סך שקל בלבד. "אין קמצוץ של הצדקה מבחינת פיקוח נפש להפעיל פקחים בשבת שירשמו דוחות חניה", קבע השופט שלמה איזיקסון

  ()

אכיפת חנייה בשבת - לא פיקוח נפש: גזר הדין של בית משפט השלום בהרצליה שניתן בשבוע שעבר לנהגת שחנתה את רכבה במרינה בשבת, נקבע לשקל בלבד. הנהגת הנאשמת טענה לפני גזר דינה כי במקום יש שלט אבל לא רואים אותו. השופט סבר כי אין הצדקה להפעיל פקחים שיחללו שבת רק לשם חלוקת דוחות וקנס את האישה בשקל אחד.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות . היכנסו >>     

 

כתב אישום הוגש בחודש יוני השנה, נגד אישה שהחנתה את רכבה באזור המרינה בהרצליה ביום שבת. הנהגת החונה קיבלה שני דוחות חניה: את הדו"ח הראשון שילמה, ועל הדו"ח הנוסף הוגש נגדה כתב אישום לבית משפט לעניינים מקומיים בהרצליה.

 

קראו עוד בערוץ היהדות : 

 

בבית המשפט הודתה האישה במיוחס לה והורשעה. לאחר הרשעתה, טענה התביעה כי הנהגת חנתה במרינה, באזור סמוך לכלי השיט המצויים בחוף - והחניה נועדה לאפשר את השימוש והפעילות המלווה לכך רק למי שיש היתר ספציפי לאותו המקום. עוד נטען כי הפקחים במקום פועלים בשבת בסמכות כפי שפועלים שוטרים, מצילים ואחרים ואילולא הם - היה הסדר הציבורי מופר. התביעה הוסיפה כי הפקחים עובדים בשבת על פי אישור של השרה הממונה בשעתו, בשנת 1961.

 

"אין הצדקה בהפעלת פקחים יהודים בשבת"

לאחר ששמע את הצדדים בגזר הדין קבע השופט שלמה איזיקסון כי "לאחר בחינת הסוגיה של עריכת דוחות במקום שבו מדובר בחניה מועדפת כעולה מכתב האישום, אני תוהה על ההצדקה שיש בהפעלת פקחים יהודים שיחללו את השבת רק כדי שירשמו דו"חות למי שחנה שלא כדין.

 

אילוס אילוסטרציה חלוקת דוחות דו
(צילום: דוברות המשטרה)

  

"אין כל ספק שאין אפילו קמצוץ של הצדקה מבחינת פיקוח נפש להפעיל פקחים בשל כך - בשבת - כשהדבר נוגד לכאורה את הוראות שעות העבודה ומנוחה".

 

בסיום גזר הדין, החליט השופט איזיקסון לדון את הנהגת לתשלום של קנס בסך שקל אחד בלבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים