שתף קטע נבחר

"אני אגמור אותך": התפרע באוטובוס לת"א ותקף את הנהג

תיעוד: נוסע שעלה על קו 190 מראשון לציון לתל אביב תקף באלימות את הנהג בטענה שלא עצר לו בתחנה בעבר. נוסעים ניסו להתערב, וכשהעימות גלש לפסים פיזיים - התוקף נמלט

 

האלימות נגד נהגי אוטובוס שוב מרימה את ראשה: נוסע בקו 190 של חברת אגד מראשון לציון לתל אביב תקף אתמול (חמישי) נהג ושבר את ברכו. הסיבה, לטענתו של התוקף שנמלט, היא שהנהג לא עצר לנוסע כמה שעות קודם לכן בתחנה.

 

 נוסע מתנהג באלימות נוראית לנהג בקו 190 של אגד ()
מתוך התיעוד

האירוע החריג קרה בסביבות השעה 12:00 - ותועד על-ידי הנוסעים האחרים באוטובוס. התוקף ניגש אל הנהג והלין על כך שבפעם הקודמת המשיך בנסיעה למרות שעמד בתחנת האוטובוס עם אופניו.

ההאשמות לוו בקללות ובאיומים רבים כלפי הנהג והנוסעים האחרים שניסו להתערב ולהרגיע את הרוחות, ובשלב מסוים נראה העיף התוקף את משקפיו של הנהג ואת הטלפון הנייד שלו. רק לאחר שהתקרית גלשה לאלימות פיזית הנהג עצר את הנסיעה ויצאה למרדף יחד עם שני נוסעים אחרים אחרי התוקף, שטרם נתפס על-ידי המשטרה. במהלך המרדף אחרי התוקף הנהג נפל ושבר את ברכו, ובעקבות כך נלקח לבית החולים.

 

 נוסע מתנהג באלימות נוראית לנהג בקו 190 של אגד ()

יפעת, שהייתה באוטובוס בזמן התקרית החריגה, אמרה ל-ynet: "היינו בהלם. אני מכירה טוב את הנהג הזה. הוא נהג מאוד אדיב ומנומס שתמיד מחייך ודווקא עליו הוא נפל. אני יודעת שרדפו אחריו ומצאו את הפלאפון. זה היה נורא".

 

דובר חברת אגד רון רטנר מסר בתגובה כי "מדובר בעוד אירוע הזוי ואלים של נוסע המתנהג בבריונות קיצונית כלפי נהג האוטובוס ונוסעיו. מבדיקה ראשונית של נסיבות האירוע התחוור שהעניין החמור התפתח ללא כל סיבה הגיונית או מוצדקת. נהג האוטובוס שהבחין שמדובר בנוסע גברתן המתנהג בחוסר יציבות על גבול הטירוף, הפגין איפוק רב ולא נגרר ביחד עם הנוסעים לתגרה אלימה עם התוקף, אלא נותר לשבת על מקומו במשך דקות ארוכות.

 

"הערב תוגש תלונה במשטרה כנגד הבריון על תקיפה בנסיבות מחמירות והכשלת עובד ציבור במילוי תפקידו כמו גם איום והפעלת אלימות כנגד נוסעי האוטובוס. אין בדעתנו לעבור לסדר היום לנוכח האירוע הקיצון, ביטחון הנהגים והנוסעים התחבורה הציבורית אינו הפקר ואין בדעתנו להותירם חשופים על נפשם לאלימות בריונית קשה שכזו. בטוחני שמשטרת ישראל תיכנס לעובי הקורה, תאתר את הנוסע האלים ותעצור אותו, היות ואדם זה מהווה סכנה של ממש לציבור".


פורסם לראשונה 23/01/2020 23:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים