שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פורסם שם החשוד שחנק למוות את חברו במחסן בפתח תקווה

  יותר משבוע אחרי שוולדימיר מגדנקו (50) נמצא ללא רוח חיים, הותר לפרסם כי החשוד ברצח הוא ולדימיר ליסיצין (50). החשוד, שטוען להגנה עצמית, התקשר במהלך העימות לאלמנת הנרצח ואמר לה כי בעלה מכה אותו

   

  החשוד בבית המשפט    (צילום: משי בן עמי)

  החשוד בבית המשפט    (צילום: משי בן עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ולדימיר ליסיצין (50) מפתח תקווה הוא החשוד ברצח חברו ולדימיר מגדנקו (50) בשבוע שעבר. כך הותר הבוקר (יום ו') לפרסום. במקביל הותר לפרסם כי במהלך העימות בין השניים, התקשר החשוד לאלמנתו של הנרצח ואמר לה כי בעלה מתנהג באלימות ומכה אותו. ליסיצין טוען בחקירתו להגנה עצמית.

   

  הרצח אירע בלילה שבין רביעי לחמישי בשבוע שעבר. מגדנקו, שעבד בתפקיד שמירה במחסנים של חברת מוצרי החשמל "א.ל.מ" בעיר, הזמין אליו חברים ובכללם החשוד ברצח. בשלב מסוים שתו המשתתפים במפגש אלכוהול ובסמוך לחצות נותרו במקום רק הנרצח והחשוד.

  זירת הרצח ברחוב שחם בפתח תקווה (צילום: תיעוד מבצעי מד
  זירת הרצח בפתח תקווה(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

  בשלב מסוים, כך לפי החשד, התפתח בין השניים עימות מילולי שנקשר ככל הנראה לרצונו של החשוד לרכוב על אופניו חזרה לביתו בהיותו בגילופין. העימות המילולי נגרר לעימות פיזי - ובשלב זה התקשר כאמור החשוד לאלמנת הנרצח.

   

  בעקבות הדיווח הגיעו האלמנה ובני משפחה נוספים למחסן ומצאו את מגדנקו מחוסר הכרה. בני המשפחה דיווחו למד"א כי הוא התעלף ועם הגעת הצוות הרפואי לזירה התברר כי מגנדקו היה ללא רוח חיים. במשטרה חושדים כי החשוד חנק למוות את מגדנקו באמצעות חבל.

   

  ליסיצין, נעדר עבר פלילי ששוהה בארץ ללא בני משפחה, נעצר לחקירה בחשד לעבירה של רצח לאחר תכנון. עוד לפני חקירתו הוא נלקח לבדיקה בבית חולים - שם התברר כי ארבע צלעות שלו שבורות. לטענתו, המנוח היה זה שתקף אותו וגרם לשבירת צלעותיו. הוא הוסיף בחקירתו כי מגדנקו חנק אותו באמצעות שרשרת שהייתה על צווארו. לדברי החשוד, הוא רק ניסה להגן על עצמו ולכן מדובר במקרה של הגנה עצמית שהסתיים במותו של החבר.

   

  הפרת חיסיון עורך דין-לקוח 

  ביום חמישי שעבר, הוציאה המשטרה צו איסור פרסום על פרטי החקירה ועל פרטי החשוד. בדין שהתקיים אז בבית משפט השלום בעיר, הוארך מעצרו של החשוד בשבעה ימים. עוד התברר במהלך אותו דיון כי קצין משטרה האזין לשיחה שניהלה פרקליטת החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית עם ליסיצין, ואף העלה את הדברים, כפי שנחשף לראשונה ב-ynet, על מזכר שצורך לתיק תוך הפרת חיסיון עורך דין-לקוח. השופטת אופיר כתבי-ריבלין מתחה ביקורת על המעשה.

   

  ביום רביעי השבוע הובא החשוד שוב להארכת מעצר. בדיון עלה כי חלק מהחפצים שהיו בזירה נלקחו על ידי משפחת המנוח עוד לפני הגעת המשטרה למקום. עוד עלה כי החשוד סיפר בחקירתו שצילם בטלפון הנייד שלו את האלימות מצד המנוח, אך לטענת המשטרה בטלפון הנייד לא נמצאו צילומים.

   

  בתשובה לשאלת עורכת דינו של החשוד אם הפרקליטות מודעת למזכר שנוגע להפרת חסיון עורך דין-לקוח, השיב נציג המשטרה: "בוודאי. המזכר הזה דלף ועכשיו כל המדינה דנה בנושא הזה".

   

  השופטת חגית בולמש מתחה ביקורת על המשטרה ששוב צירפה את המזכר של קצין המשטרה עם פרטי השיחה בין החשוד לעורכת דינו, וקבעה: "לא נחה דעתי מהצגת המזכר לעיניי מאחר שקיים חיסיון מוחלט בעניין זה. טוב יעשו גופי החקירה אם בדיוני המעצר הבאים ימנעו את הצגת המסמך". השופטת הורתה להאריך את מעצרו של החשוד ברצח בשמונה ימים נוספים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים