שתף קטע נבחר

הפרקליטות ערערה: דורשת לערוך חיפוש בטלפונים של דוברי נתניהו

כמה ימים אחרי שבית משפט השלום בתל אביב דחה את בקשת המשטרה לערוך חיפוש ממוקד בניידים של שלושה מדובריו של ראש הממשלה החשודים במעורבות בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר, ערערה הפרקליטות לבית המשפט המחוזי

 

יונתן אוריך עופר גולן (צילום: יואב דודקביץ')
יונתן אוריך ועופר גולן(צילום: יואב דודקביץ')

הדרישה - חיפוש ממוקד בטלפונים הניידים של כל ארבעת החשודים: מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר (יום ו') לבית המשפט המחוזי בתל אביב ערעור על החלטת בית משפט השלום בעיר לדחות את בקשת המשטרה לערוך חיפוש ממוקד בטלפונים הניידים של שלושה מדוברי ראש הממשלה בנימין נתניהו, החשודים במעורבות בהטרדת עד המדינה שלמה פילבר.

 

בתחילת השבוע אישר בית המשפט למשטרה לערוך חיפוש מוגבל בלבד בטלפון הנייד של עופר גולן, יועצו של ראש הממשלה. עם זאת, בית המשפט הפך החלטה קודמת שלו ודחה את בקשת המשטרה לקבל צו חדירה לחומר מחשב עבור חיפוש בטלפונים הניידים של דוברי ראש הממשלה - יונתן אוריך, יוסי שלום וישראל איינהורן.  

עד המדינה שלמה פילבר (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עד המדינה שלמה פילבר(צילום: מוטי קמחי)

בערעור של המדינה, שהוגש באמצעות מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ד"ר חיים ויסמונסקי, צוין כי "שעה שבית משפט השלום מצא כי סקירת הראיות מעלה באופן חד וברור כי גם ללא תוצרי החיפוש שלגביו נקבע כי נפלו בו פגמים, מתקיימת תשתית ראייתית טובה המבססת את הצווים במועד הגשת הבקשות ולכן היה עליו לאשר את צווי החדירה שהתבקשו".

 

בהודעה צוין כי בית המשפט היה אמור לקבוע זאת בהתאם להחלטה שקיבל מוקדם יותר שופט בית המשפט העליון יוסף אלרון. המדינה סבורה כי בית משפט השלום פירש בצורה שגויה את החלטת בית המשפט העליון האמורה, באופן שהובילו למסקנה בדבר דחיית הבקשה.

 

עוד נאמר בערעור כי פרשנותה של המדינה לגבי אופן יישום החלטתו של בית המשפט העליון בתיק, היא הפרשנות המתחייבת והראויה מבחינה נורמטיבית. "קבלת פרשנות זו תוביל למסקנה כי קיים בסיס ראייתי מספיק, ממקור עצמאי ונפרד מן הראיות הפסולות, המצדיק הוצאת צווי חדירה - מתוחמים ומצומצמים באופן מוקפד - לחומרי המחשב של שלושת המשיבים - מסקנה שהסיק כאמור בית משפט השלום בעצמו".

 

החקירה נפתחה לאחר שבחודש אוגוסט האחרון, חודש לפני הבחירות לכנסת ה-22, חנה רכב מסחרי מול ביתו של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ועד המדינה בתיק 4000, פילבר, וממנו הושמעו ברמקולים הקלטות נגדו. לפי החשד, ההקלטה שהושמעה הוכנה מבעוד מועד על ידי בכירי הקמפיין של נתניהו והועברה לידי נהג הרכב. במשטרה אמרו לאחר פרסום תחילת החקירה כי "ההטרדה הזאת היא לא משהו סתמי, זה אירוע שתוכנן היטב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
יונתן אוריך ועופר גולן
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים