שתף קטע נבחר

מרגישים חו"ל כבר בדיוטי: מי גשם דלפו בטרמינל 3 בנתב"ג

נפתחו שערי שמיים, גם בתוך המתחם שמוביל אליהם: מי גשמים חדרו למבנה שהוקם לפני 15 שנה והרטיבו את הרצפה. "כמו עולם שלישי", הלינה אחת הטסות. בפתח תקווה קרסו עצים על בניין וכבל חשמל. התחזית המלאה

 

פגעי מזג האוויר: נוסעים שהגיעו הבוקר (יום ו') לטרמינל 3 בנמל התעופה בן גוריון הופתעו לגלות על רצפת בית הנתיבות דליים ופחים שאגרו מי גשמים כתוצאה מדליפה בתקרה. הטפטופים שחדרו את גג מבנה שער היציאה מישראל ניכרו באזורים רבים במתחם שמשתרע על פני כ-30 אלף מ"ר. הנזילה מהתקרה, במתחם שבנייתו הסתיימה לפני 15 שנה, הורגשה היטב באזור שכולל בתי קפה, מסעדות ואת חנויות הדיוטי פרי. המבנה וטרמינל 3 נפתחו במסגרת פרויקט "נתב"ג 2000" באיחור של ארבע שנים.

 

  (צילום: איתי בלומנטל)
פחים אגרו את מי הגשמים. טרמינל 3, הבוקר(צילום: איתי בלומנטל)

  (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

  (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

  (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

  (צילום: איתי בלומנטל)
(צילום: איתי בלומנטל)

"ישבתי לשתות קפה ופתאום התחילו לרדת לי טיפות על הראש", סיפר עמוס שהמריא הבוקר לאיטליה. "נראה שקצת גשם משבש את כל מה שקורה כאן. יש פה הרבה מאוד תיירים וזה די הזוי שככה אנחנו נראים".

 

יפה, שטסה עם חברות לחופשה בוורשה, אמרה: "זה מראה הזוי. כאילו יש שם כל כך הרבה אנשים ובין כולם יש פחים כאלה עם ניילון, זה ממש כמו במדינות עולם שלישי. בגלל שיש עדיין מקומות שבהם הרצפה רטובה, כל כמה זמן עוברים עובדי ניקיון עם מגבים וסמרטוטים כדי לייבש את הרצפה. אנחנו בראש של חופשה וזה קצת מצחיק, אבל במחשבה רחבה זה מביך".

 

ברשות שדות התעופה אמרו בתגובה כי מדובר בכמה מוקדים נקודתיים שדולפים בטרמינל 3: "הנושא טופל באופן מיידי וצוותים שלנו פועלים לתיקון התקלה", נמסר מהרשות.

 

   (צילום: כבאות והצלה)
עץ שקרס על בניין בפתח תקווה(צילום: כבאות והצלה)

 

  (צילום: כבאות והצלה)
(צילום: כבאות והצלה)

  (צילום: כבאות והצלה)
(צילום: כבאות והצלה)

בעקבות הרוחות העזות, בפתח תקווה הוזעקו לוחמי האש לטפל הבוקר במספר רב של אירועים ובכללם עצים שקרסו על כלי רכב ברחוב מונטיפיורי ומתן פתרון לסוככי דירות שמטו לנפול. בכל האירועים לא היו נפגעים.

 

בעקבות קריסת עץ ברחוב מונטיפיורי נקרע כבל חשמל. בעקבות כך סגרה המשטרה את האזור. עץ אחר קרס על מרפסת של בניין. מהנדסה העיר הוזעק למקום כדי לבדוק אם הבניין כשיר לאכלס את דייריו. עם זאת נמסר כי אין חשש ליציבות הבניין.

 

במקביל, כביש 90 נחסם לתנועה לשני הכיוונים מאזור צומת מצדה למלונות ים המלח עקב הצפה. שוטרים נמצאים במקום ומכווינים את התנועה. כמו כן, אלוף פיקוד דרום חתם על צו שטח צבאי סגור באזור שבין עין גדי לעין בוקק הסמוך למפעלי ים המלח, ממזרח לכביש 90. מדובר בשטח שבו זורמת התמלחת של מפעלי ים המלח בנחל ערבה - "הנהר הסודי". הסיבה: החשש מכך שאזרחים יטיילו באזור שבו קיימת סכנה לסחף מוקשים.

 

 

אחרי יממה גשומה במיוחד, צפויה הערב והלילה התבהרות חלקית במזג האוויר. קיים חשש לקרה במקומות המועדים ותיתכן היווצרות קרח על הכבישים, במיוחד בצפון רצת הגולן. ממרכז החיזוי "מטאו טק" נמסר כי אפיק מעל אזורנו נע מזרחה וגורם למזג אוויר קר מהרגייל.

 

הטמפרטורות החזויות להיום והלילה: קריית שמונה 13-2, קצרין 10-0, צפת 8-1 טבריה 15-4, נצרת 11-3, חיפה 14-7, תל אביב 14-9, ירושלים 8-3 אשקלון 14-9, עין גדי 17-10, באר שבע 15-5, ערד 11-3, מצפה רמון 9-2 ואילת 18-9.

 

מחר, שבת, יהיה נאה. תחול עלייה קלה בטמפרטורות אך הן עדיין יהיו נמוכות מהממוצע לעונה. בלילה צפויה קרה באזורים רבים בארץ. ביום ראשון יהיה מעונן חלקית עד בהיר, תחול עוד עלייה קלה בטמפרטורות והן יהיו ממוצעות לעונה. ביום שני ימשיך להיות מעונן חלקית עד בהיר ותחול התחממות נוספת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איתי בלומנטל
טרמינל 3, הבוקר
צילום: איתי בלומנטל
מומלצים