שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הקרמלין: בלי בקשת חנינה - שחרור נעמה יששכר יתעכב

  במוסקבה אומרים כי הישראלית, הכלואה בשל הברחת קנאביס, טרם הגישה בקשה רשמית לחנינה - ולכן שחרורה האפשרי מתעכב. אתמול אמר פוטין לאמה, יפה יששכר: "הכול יהיה בסדר". לאחר מכן נציבת זכויות האדם ברוסיה ביקרה את נעמה יששכר - שאמרה בריאיון: "אני מתגעגעת הביתה"

   

  Naama Issachar (Photo: AP)
  נעמה יששכר(Photo: AP)

  הקרמלין מסר היום (שישי) כי נעמה יששכר, הכלואה ברוסיה בשל הברחת כמות מזערית של קנאביס - טרם הגישה בקשה לחנינה ולכן האפשרות לשחרורה מתעכבת. אתמול, במהלך ביקורו בישראל, אמר נשיא רוסיה ולדימין פוטין כי הודיע לאמה של נעמה, יפה ש"הכול יהיה בסדר".

   

  יצוין כי עד היום, נשיא המדינה וראש הממשלה הם שהגישו לנשיא רוסיה בקשת חנינה לנעמה יששכר. הממונה על זכויות האדם ברוסיה, שנפגשה אתמול עם נעמה, אמרה לה שלפי החוק הרוסי - עליה לחתום על הבקשה בעצמה. יוזכר כי הקו שהוביל עד כה פרקליטה של יששכר היה לערער כדי להביא לביטול ההרשעה, בעוד שבקשת חנינה לא תנקה את שמה.

   

  אתמול פרסם העיתון הרוסי "מוסקובסקי קומסומולץ" ריאיון עם נעמה יששכר, שזכתה גם לביקור מנציבת זכויות האדם במדינה ואמה הספיקה להיפגש עם הנשיא ולדימיר פוטין. "אני מתגעגעת מאוד לבית שלי", אמרה נעמה בריאיון וציינה כי חלומה כיום הוא "לשתות קפה עם אמא בתל אביב".

   

  נעמה יששכר בפגישה עם נציבת זכויות האדם    (צילום: אולגה קרוב)

  נעמה יששכר בפגישה עם נציבת זכויות האדם    (צילום: אולגה קרוב)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "היום הוא גם יום ההולדת ה-33 של אחותי ליעד, ואם ישחררו אותי זאת יכולה להיות המתנה הכי גדולה בשבילה". עוד אמרה כי במהלך שהותה בכלא הצליחה ללמוד קצת רוסית. "אולי אכתוב ספר על הזמן שהעברתי בכלא, אבל אני לא בטוחה עדיין", אמרה. "אני עדיין לא מאמינה שאשתחרר כל כך מהר".

   

  יפה יששכר אחרי הפגישה עם פוטין    (צילום: עידו ארז, אבי חי)

  יפה יששכר אחרי הפגישה עם פוטין    (צילום: עידו ארז, אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  נציבת זכויות האדם ברוסיה, טטיאנה מוסקלקובה, ביקרה אתמול את נעמה יחד עם עורך דינה ודים קלוגבנט. בשיחה עם ynet אמר עורך הדין כי הנציבה הודיעה לנעמה שהיא "שמחה שהסיפור עומד להסתיים".

   

  נעמה יששכר וטטיאנה מוסקלקובה ()
  נעמה יששכר ונציבת זכויות האדם טטיאנה מוסקלקובה

   

  באתר נציבות זכויות האדם ברוסיה נכתב כי מוסקלקובה שוחחה עם הצעירה ובדקה את תנאי המחייה בכלא. "לנעמה אין תלונות על התנאים בכלא", כתבו אנשי הנציבות. "בתא יש מים חמים, מקרר, טלוויזיה ומזון, ויששכר לא התלוננה גם על שירותי הרפואה בכלא. מוקדם יותר היא אף ביקשה להתייעץ עם רופא שיניים - וקיבלה זאת", נכתב.

   

  הנציבה ציינה בנוסף כי ברוב הזמן מצב הרוח של נעמה הוא טוב. "היום היא צפתה בפגישה בין אמה לנשיא פוטין בטלוויזיה, ושמעה את דבריו", הודיעה מוסקלקובה. "מילותיו של הנשיא הפיחו בה תקווה שתשוב בקרוב לישראל".

   

  "אני אופטימית", אמרה יששכר אחרי הפגישה עם הנשיא, "פוטין מקסים. לא צפיתי לפגוש נשיא של מעצמה כזאת גדולה. דיברנו ממש קרוב. הוא הבטיח שהוא מחזיר לי את הילדה הביתה. אני נאחזת במשפט הזה שהוא אמר".

   

  עם זאת, יששכר הוסיפה כי הנשיא הרוסי לא נקב בתאריך מדויק שבו צפויה נעמה להשתחרר: "יש קצת פרוצדורות. אני חושבת שאני חוזרת למוסקבה". היא הודתה לראש הממשלה נתניהו ואמרה "יצאתי מחוייכת. תודה לכל מי שפעל מאחורי הקלעים".

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים