שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מה ומי במיאמי

  העיתונאית דליה בן ארי הגיעה לסדרת הרצאות בדרום פלורידה. ההרצאות עסקו בסיפור האנושי, כולל סיפורי חיים מטלטלים, מעורבות אישית בכתבות, דילמות של מה לפרסם ומה לא והיכן עובר הגבול הדק, סקופים והרבה פיקנטריה. את הרצאתה הראשונה היא נשאה לפני קבוצת ישראלים ב"גלריית פורת" שבהוליווד. את המפגש ארגנה הזמרת המקומית, יעל שיר. שעה ארוכה שיתפה דליה את הנוכחים בשפע של סיפורים מעבודתה כעיתונאית, תוך כדי שהיא מתמקדת בסיפורים מעשייתה הדוקומנטרית: סרטי חיפוש ברחבי העולם אחר בני משפחה שנעלמו, מסדרת 'מחפשים את אבא', שהפכו לסרטים בערוץ קשת של הטלוויזיה הישראלית.

  דליה בן ארי, עיתונאית ותיקה (בעבר חברת מערכת ״ידיעות אחרונות״ - כתבת ראשית ב״לאשה״ וכיום חברת מערכת ״את״), תחקירנית (כיום ב”מסע שורשים״ בכאן 11) ודוקומנטריסטית (יוצרת ומגישת הפורמט ״מחפשים את אבא״ בקשת, ערוץ 2).

   

  גכמגכ ()
  דליה בן ארי עם המארחים, בהרצאתה ב"גלריית פורת"

   

   

   השחקנית– זמרת, דפנה ארמוני, הגיעה למיאמי במסגרת פסטיבל הסרטים היהודי ה-23. את ביקורה היא ניצלה להרצאה בפני "פרלמנט הריביירה". בהרצאתה שהיתה בליווי מצגת, היאחלקה את סיפור חייה כאם חד הורית, חוויות ילדות, שרותה בלהקה צבאית, תפקידה כשחקנית, שיתוף הפעולה עם הזמרים שלום חנוך ואריק איינשטיין, והאלבום המוסיקלי בהפקת שלום חנוך, שנחשב עד היום לקלאסיקה עם להיטים כמו ״אלה״, ״ספק ילדה - ספק אישה״ ו״היא תיקח אותך״ וכן על פציעתה. סיפור חיים מרתק ומעורר השראה בגישה החיובית שלה, ההופכת כל לימון ללימונדה.כיום היא גם מורה, מרצה, יוצרת וזמרת מוערכת בישראל ובקהילות שהופיעה בפניהם בחו"ל. היא אשה פורצת-דרך, אם חד-הורית לבת ובן תאומים בני 26 ופעילה בכמה עמותות. ב-1989 הגיעה למיאמי עם ההצגה של תיאטרון הבימה "בוסתן ספרדי".

   

  גכמגכ ()
  דפנה ארמוני ב"פרלמנט הריביירה" צילום: אור טל.

   

  כמעט עשור חלף מאז פירק מייקל דזר, את השותפות בבנייני 'טראמפ' היוקרתיים בסאני אייל'ז, עם איל הנדל"ן דונאלד טראמפ. השבוע בחלוף העשור הזמין הנשיא טראמפ, קבוצה של 120 אנשי נדל"ן ופוליטיקאים, לחווילתו במאר-א-לאגו, לארוחת ערב חגיגית. תוך כדי נאומו, ביקש הנשיא ממייקל דזר לעמוד וכשהוא מצביע עליו הוא סיפר לנוכחים, את נפלאות הכלכלה האמריקאית. איך בחור ישראלי צעיר, שהגיע לאמריקה ללא פרוטה בכיסו, נחשב כיום לאיל נדל"ן מצליח. טראמפ ביקש גם מנעמי, רעייתו של מייקל ומבנו, גיל דזר, לעמוד לצידו כשהוא מכריז: מאחורי כל גבר מצליח עומדת אשה, וקל וחומר בן מוכשר כגיל. הוא הוסיף וציין כי יחדיו הם האמינו בכלכלה האמריקאית, ובימי משבר המשכנתאות, הם הצליחו לסיים את תשלום המשכנתא למימון הפרוייקט מבנק "וויילס פארגו" ("וואקובייה" לשעבר), בסך של מאתיים שישים וחמישה מיליון דולר, בגין הפרויקט היוקרתי המשותף והם חגגו פריעת חוב המשכנתא בטקס שריפתהמשכנתא, בטקס חגיגי במיוחד.

   

  גכמגכ ()
  מייקל וגיל דזר עם דונאלד טראמפ בטקס סילוק המשכנתא

   

   ביום ראשון הגיעו קרובים ובני-משפחה, לאולם היפה והמשופץ ב'טמפל מוזס', כדי להשתתף במסיבה מושקעת וססגונית של אווה חלמינסקי, בתם של גילה ואלן. המסיבה אשר שילבה את חבריה הרבים של כלת בת המצווה עם חברי ההורים, הייתה מושקעת ומתוכננת עד לפרט האחרון. על התפאורה המרהיבה הייתה אמונה מעצבת האירועים, לורן סאננס. אווה, בת המצווה נשאה נאום מרגש ובהמשך רקדה ריקוד סולו שהלהיב את הנוכחים. התפריט העשיר והמגוון היה של 'אקזקיוטיב קייטרינג', בהנהגתו של אריק קופמן. את האורחים הרקידו עד כלות, התקליטן, דודו אדרי, ורקדניות מלוות, כאשר את החגיגה הגדולה תיעד במצלמתו הצלם, ירון נתיב. המדור שולח ברכת מזל טוב.

   

  גכמגכ ()
  גילה ואלן חלמינסקי הוריה של אווה

   

  ויצ"ו פתחה את שנת המאה להקמתה בוועידה נשית בינלאומית בישראל. למעלה מאלף נשים, מנהיגות הקהילות היהודיות מארבעים מדינות בעולם, הגיעו לישראל במיוחד כדי להשתתף בוועידת ויצ"ו לקידום עשייה נשית למען החברה בישראל,קידום מעמד הנשים בישראל, מצבה של ישראל בעולם, צמצום פערים וקידום אוכלוסיות בסיכון, העמקת הקשר בין הדור הצעיר בתפוצות ומדינת ישראל ועוד. בוועידה הבינלאומית השתתפה משלחת של עשרות נשות ויצ"ו מפלורידה, בראשותן של הנשיאה העולמית לשעבר מרסדס איבצ'ר והנשיאההנוכחית, חנה פאליק. במהלך הוועידה, מונתה הנהלה חדשה ואניטה פרידמן, תושבת מיאמי לשעבר, מונתה לכהן כנשיאת ויצ"ו העולמית. באירוע הפתיחה שהתקיים בירושלים קיבלו סיימון וחנה פאליק, אות יקירי ארגון ויצ"ו העולמית. באירוע בו נכחו שגריר ארה"ב בישראל, דייויד פרידמן, נבחרי ציבור ומכובדים רבים, דיבר סיימון פאליק על גוש עציון,על ההיסטוריה של גוש עציון, מימי אבותנו ועד ימי מלחמת העצמאות, בה גוש עציון היה קו ההגנה של ירושלים.הוא שיבח את הקהילה המדהימה של הגוש ועל תרומתו הרבה למדינת ישראל. הוועידה הייתה רק יריית הפתיחה לאירועים רבים שיתקיימו בישראל, ברחבי העולם ובפלורידה במהלך שנת המאה.

   

  גכמגכ ()
  נשות ויצ"ו מפלורידה בוועידת שנת המאה בירושלים

   

   

   לא אלמן ישראל. במשך תקופה קצרה, תפקדה הקונסוליה הישראלית במיאמי, ללא הקודקודים. ללא קונכ"ל בפועל, לאחר עזיבתו של איסמעיל, והעדרותה המאולצת של סגנית הקונכ"ל, קסה ביינאסי הרבור, בשל מות אביה בישראל, וכן היעדרותו של הקונסול לעניינים קונסולריים, אלי גיל, בשל סיבות בריאותיות. השבוע הגיע קונכ"ל חדש. ביום שלישי שחלף החל יונתן (יוני) פלדמן, לכהן כקונכ"ל בפועל, לתקופה קצרה. את נאום הפתיחה בתפקידו החדש, הוא נשא במסגרת פסטיבל הסרטים היהודי, בהקרנת הסרט הישראלי 'המחשמלים'. הקונסול הכללי פלד, היה עד לאחרונה שגריר ישראל במקסיקו משנת 2015 עד 2019. בעבר כיהן כשגריר ישראל באל סלבדור ודובר משרד החוץ בישראל, וכן דובר ישראל בארצות הברית. הקונסול הכללי פלד, היה מנהל המחלקה הכלכלית של צפון אמריקה, אמריקה הלטינית ואפריקה במשרד החוץ. הוא מילא תפקידים דיפלומטיים בישראל, ארגנטינה, אל סלבדור וארצות הברית. פלד שימש כיועץ מדיניות של יו"ר הכנסת וכעוזר יועץ מדיניות של שר החוץ שמעון פרס. הוא השתתף במשא ומתן לשלום בין ישראל לפלסטינים בעקבות הסכמי השלום באוסלו. הוא הצטרף למשרד החוץ בשנת 1992 בעקבות קריירה צבאית קצרה בחיל האוויר הישראלי (דרגת רב סרן).פלד יליד ירושלים, גדל בקיבוץ נאות מרדכי, בוגר אוניברסיטת תל אביב במדעי המדינה וכלכלה. פלד, הדובר אנגלית, עברית, ספרדית וגרמנית, מצפה לשיתוף פעולה עם הקהילה המקומית.

   

  שבוע חינוך השואה מתחיל ביום ראשון, 26 בינואר וימשך עד ה-30. בתוכנית קהילתית זו של אנדרטת השואה במיאמי ביץ ', בשילוב ועד הפדרציה, תבחן את השואה מנקודות מבט תרבותית, אקדמית ואישית באמצעות סרטים, הרצאות ודיונים. התוכנית כוללת גם תערוכת אמנות על קשיי השחרור, ובה מוצגות יצירות אמנות מאוסף יד ושם והדפסים שיצרו ניצולי השואה. כל האירועים הם בחינם ופתוחים לקהל הרחב. במהלך שבוע החינוך תתקיימנה הרצאות בבית תורה, בבתי ספר תיכוניים, באוונטורה טורנברי ובמרכזים קהילתיים. .https://jewishmiami.org/m

  או בטלפון 305-538-1663

   

  השבוע ננעל פסטיבל הסרטים היהודי ה-23 במהלכו הוקרנו למעלה מ-100 סרטים ביניהם כ-26 סרטים ישראלים. בכל ערב, במהלך ימי הפסטיבל, הוקרנו סרטים בבתי קולנוע רבים ברחבי פלורידה. בסרטים רבים התארחו שחקנים, במאים יוצרים, ותסריטאים רבים. חלקם של הסרטים מומנו על ידי נותני חסות מהקהילה.

   

  גכמגכ ()
  הקונכ"ל בפועל יונתן פלד עם שחקני הסרט 'המחשמלים'

   

  ביום שני, 27 בינואר בשעה חמש וחצי יתקיים האירוע הראשי של הפדרציה היהודית במיאמי רבתי במלון הילטון מיאמי דאון טאון. הערב יתקיים בסימן ציון יום הזיכרון הבינלאומי לזכר השואה ואת יום השנה ה -75 לשחרור אושוויץ-בירקנאו, ובמהלכו יכבדו את ניצולי השואה ויחגגו את חוסן העם היהודי. פרופסור דבורה ליפשטט, מומחית בינלאומית ללימודי שואה ואנטישמיות, תקבל את פרס ההומניטריות וחברת ישראל ותרצה בנושא השואה והאנטישמיות. יושבי ראש הגאלה הינם שלי וסטיבן ברודי. האירוע המרכזי הוא אחד מאירועי התרמה הגדולים של הפדרציה השנה.זו השנה הראשונה בה מעורבת המחלקה הישראלית של הפדרציה ומצפים להשתתפותם של ישראלים רבים, כדי להפגין מעורבות. לפרטים 786-866-8437

   

  למעלה ממאתיים חניכי צופים מרחבי ארצות הברית, השתתפו השבוע במחנה הצופים "קאמפ ז'נבה", בין המשתתפים היו חניכי "שבט ברק" של צופי מיאמי. הצופים ניצלו את סוף השבוע הארוך ושבו רק ביום שני. החניכים נהנו מפעילות מחנאות, משחקי חברה, הרצאות ופאנלים לגיבוש וחונכות, לקראת הכשרתם להדרכה.

   

  ופה בפלורידה, ציינו חניכי "שבט אלמוג", את 'יום הצופה'. נושא יום הצופה היה נינג׳ה ישראל. במהלך היום חוו החניכים פעולות צופיות, פעולות כיף ופעולות הקשורות לישראל והעצימו את ההתנסות בחוויה הישראלית.ביום ראשון האחרון, חזרו כל חניכי "שבט אלמוג", לשנה נוספת של פעילות עמוסה בערכיםוצופיות ואליהם הצטרפו עוד עשרות חניכים חדשים, שבאו לחוות את החוויות הגדולות המיוחדות רק לצופים: חווים חברה ישראלית, קשר חזק לארץ ישראל, חגיגת חגים ואירועים מיוחדים, טיולים, מחנות , צופיות בשטח, כל הפעילות נערכת בעברית, החניכים לבושים במדי הצופים, עניבות וסמלים והם חווים את אותה פעילות שאותה חווים ילדי הצופים בישראל. הפעילות מתקיימת בכל יום ראשון בין השעות 4-6

  תמונה: אלמוג

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים