שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גם דקוטה הדרומית מצטרפת למאבק נגד ה-BDS

  גורמים פרו ישראלים בקרב הקהילות היהודיות והאחרות בארה"ב מקדמים תהליכי חקיקה שנועדו למיגור פעילותה של תנועת ה-BDS במספר רב ככל

  האפשר של מדינות בארה"ב. ביום שני הראשון של פתיחת בית הנבחרים בשנת 2020 בדרום דקוטה, התקיים טקס חתימת החוק המנהלי כנגד ה- BDS. הטקס התקיים במשרד המושלת הרפובליקאית כריסטי נואם בנוכחות כחמישים מחוקקים, נציגי הקהילה היהודית ואריאלה רדה הקונסול לענייני אקדמיה וקהילה מקונסולית שיקגו.

   

  המושלת כריסטי נואם חתמה על צו מנהלי כנגד קמפיין החרם, אישרה את תמיכת מדינתה בישראל וגינתה את האנטישמיות. בחתימתה זו הצטרפה המושלת ל-27 מדינות נוספות שהעבירו חקיקה נגד קמפיין ה-BDS כחלק מהמאבק בגנות האנטישמיות. הצו מורה לגופי מדינה לא להשקיע ולהחרים כל עסק המחרים את ישראל.

   

  צו מנהלי 2020-01 מבטיח כי גופי המדינה יחתמו על חוזים המשווקים מוצרים ושירותים ברחבי ארה"ב לבעלי עסקים שאינם תומכים בטקטיקות מפלות המקדמות את קמפיין ה-BDS. הצו נוגע בהגבלות תעסוקה שיוטלו על קבלנים המשתפים פעולה עם תנועת ה-BDS המעסיקים חמישה עובדים ומספקים שירותים לממשלה בסכומים גדולים מ-100,000$.

   

  "מדינת ישראל היא בעלת ברית קרובה ונאמנה ביותר של מדינתנו ותמיכתנו בהצלחתה הינם נדבך משמעותי בביטחונה ובחוסנה הלאומי" אמרה נואם. "היום אנו מאשרים כי דקוטה הדרומית עומדת עם ישראל ותקשור קשרים מסחריים רק עם בעלי עסקים שאינם תומכים בקמפיין ה-BDS".

   

  "מדינת ישראל אסירת תודה למדינת דרום דקוטה ולמושלה כריסטי נואם על חתימת הצו המנהלי שננקט היום נגד התקפי תנועת ה-BDS הפועלת ליצירת דה-לגיטימציה של המדינה היהודית". אמר הקונסול הכללי של ישראל במדינות מערב התיכון, אביב עזרא. "צו זה הינו בעל חשיבות עצומה בזמנים אלו ומעניק ביטחון שנוכל להישען על ידידינו בארה"ב שיאבקו עימנו כתף אל כתף כנגד השנאה".

   

  "מעל לעשור שנים ניסתה תנועת BDS לשחוק את אמון הציבור בזכותה של ישראל להתקיים באמצעות החרמות, פגיעה כלכלית, הגבלת יחסי מסחר, והטלת סנקציות

  נגד ישראל". אמר הרב מענדל אלפרוביץ, ראש המרכז היהודי של חב"ד בדרום דקוטה. "אני מוקיר תודה למושלת הנאבקת בתוצרי האנטישמיות החדשה - אפליית המדינה היהודית ותומכת נלהבת במדינת ישראל ובקהילה היהודית".

  "דקוטה הדרומית מכילה את מספר היהודים הנמוך ביותר בארה"ב ואת הקהילה היהודית הקטנה ביותר ביבשת. תמיכתה החזקה בישראל מעוררת השתאות". אמר סטיבן רוזנטל, יו"ר איגוד ישראל דרום דקוטה. "חקיקה זו מעבירה מסר ברור שאין מקום לאנטישמיות במדינה". תודה לך מושלת נואם על תמיכתך בישראל ובקהילה היהודית.

   

  sdsdsd ()

   

  "כמה משמח היה לשמוע שבשבוע זה דרום דקוטה הינה המדינה השישית בתחום שיפוט הקונסוליה הישראלית בשיקגו שהעבירה חקיקה או צו מנהלתי נגד תנועת BDS", אמרה אריאלה רדה שהשתתפה באירוע. "הקהילה היהודית בדרום דקוטה מונה בסביבות מאתים וחמישים איש כ-0.02% מהאוכלוסייה במדינה. זה מעורר השראה איך מדינה בה הציבור היהודי כה זעיר הצליחה להעביר חקיקה כה חשובה".

  "נואם כריסטי מושלת דקוטה הדרומית כיהנה קודם לכן כנציגת דקוטה הדרומית הרפובליקאית בבית הנבחרים של ארה"ב. עוד בהיותה חברה בית הנבחרים תמכה בישראל. עם תחילת כהונתה כמושלת הוציאה לפועל את אהדתה בחקיקה. אם כי המושלת רפובליקאית", ציינה רדה, ״המאמצים המרכזיים בקידום חקיקה במדינות השונות מושקע בקבלת תמיכה דו מפלגתית הן מצד הרפובליקאים והן מצד הדמוקרטים. הקונסוליה עובדת ומאמינה שהתמיכה לישראל משותפת לשני צידי המתרס הפוליטי".

   

  שש מתוך תשע המדינות בשטח שיפוט הקונסוליה בשיקגו חתמו על צו או העבירו חקיקה להגבלת קמפיין ה-BDS. הקונסוליה מנסה להמשיך ולחזק את הקשר עם המושלים על ידי שליחת משלחות ארצה ויצירת שיתופי פעולה בין ישראלי למדינות מרכז המערב. עד עתה נשלחו שבעה מושלים ממדינות מרכז לישראל. הקונסול אביב עזרא מנסה לקדם עוד שיתופי פעולה ולהביא לביקור ארצה את כל המושלים.

  חתימת הצו בדרום דקוטה היא דוגמא לשיתוף פעולה פורה בין הקונסוליה הישראלית בשיקגו לבין הקהילה היהודית במאבק נגד הדמוניזציה שמבקשים גורמים אנטי ישראלים לעשות לישראל.

   

  הקונפליקט הישראלי פלסטיני על המסך

  אם לא שמעתם רציתי לחלוק עמכם שתי סערות טלוויזיוניות ודיגיטליות שהתרחשו השבוע.

  הקונפליקט הישראלי-פלסטיני בשעשועון הוותיק ג'פרדי לאחר שנשאלה השאלה: מהו מקום הולדתו של ישו? נשמעה התשובה "מהי פלסטין" תשובה זו נפסלה. תשובתו של המתחרה השני "מה ישראל" התקבלה. הציבור הערבי והפלשתינאי מחה. מיד אחר כן התגלה ש"סירי" דוברת חברת "אפל ענתה לשואלים " מיהו נשיא ישראל." "ראובן ריבלין הוא נשיא שטחי הכיבוש הציוני". לאחר סערה של הציבור הישראלי בטוויטר המינוח תוקן. לא ידוע אם מתכנת אחד איבד את מקום עבודתו ואם בעתיד מינוח זה לא יתוקן. מי ייתן שסערות הקונפליקט יוותרו על מסך הטלוויזיה או המחשב ולא יגבו חיי אדם.

   

  המלצת השבוע

   The Tasters הטועמות

  המחזה "הטועמות" מזכיר את סיפורן של ה"טועמות של היטלר". בחורות שמצאו את עצמן כלואות במרתף והיו חייבות לטעום מידי יום את האוכל שהוכן לפיהרר כדי לבדוק שלא יורעל. מידי פעם הגיע הקצין עם הארוחה ובקש מהן לאכול. לאחר שראה שהן אינן חשות במיחושי בטן או נפטרות לאחר הארוחה ידע שיוכל להגיש את האוכל במתכונתו זו למנהיג.

  המחזה שמוצג בתיאטרון ריבנדל מבוסס על סיפורה של Meghan Brown

   

  sdsdsd ()

   

  יותר מידי מנהיגים הורעלו בארוחותיהם. לטועמות יש תפקיד מכריע. הן תטעמנה את המעדנים שיוגשו למנהיג הגנרל ותחכינה. לפניהן עומדות שתי אפשרויות בחירה: מוות ביגון או הנאה ממעדני גורמה מובחרים. מעדנים אלו יוגשו למנהיג, הגנרל המנצח. במחזה מוגשות לקורין, שחקנית יוצאת מן הכלל, Daniella Pereira ולביאנקה הריונית מהגנרל אותה מגלמת באמינות רגשית ובאופן משכנע פולה רמירז Paula Ramirez ארוחות גורמה: סלט עם רוטב לימון ופטריות, דג סלמון מעושן וקינוחים מתקתקים. הקצין המגולם בידי Collin Quinn Rice באופן חביב ומעלה חיוך מפעם לפעם בפני הקהל. הוא עומד עם שעון ובודק אם הטועמות נשארו בחיים. לטועמות מצטרפת אליס Shariba Rivers מנהיגת המחתרת שנשבתה. היא שחקנית עילאית ומשחקה אפוף רגש ועוצמה. הכובשים מחליטים לשבור אותה ולהפכה לטועמת. אך לאליס יש תוכנית משלה, הבועטת ומשנה את חייהן של הטועמות, מעודדת אותן למרוד ומגלה להן את פרצופו האמיתי של הגנרל הפסיכופת וחסר לב.

  הסיפור מביא עימו שאלות על טבע האדם- הרוצה לשלוט ולהשפיל את האדם ואת תקוות הקורבנות. הסיפור הזכיר לי את הזוועות שנעשו בנשים היזידיות ובנשות מחנות הריכוז

  בשואה. ביאנקה חושבת על כל ההזדמנויות שהיו לה, להימלט מהתופת ונשארה בו. במחזה לומדים ורואים מהם הכוחות המאפשרים לקורבנות לשרוד.

  המחזה עוצמתי מרתק, קולח ומצביע על הצומת בין סמכותיות, אימהות והקרבה. השילוב בין תמונות דיגיטליות מרשימות של נוף ומאכלים להתרחשות על הבמה הוא אורגני ומעורר מחשבה ורגש. התיפאורה מינימלית, המשחק כל כך משכנע כשבתום ההצגה נשאר אוכל על השולחן ובשום אופן לא רציתי לטעום. הצגה מאד מעניינת. מומלץ.

  המחזה יועלה בתיאטרון Rivendell  

  עד ה-16 בפברואר

  Rivendell Theatre Ensemble, 5779 n. Ridge Ave. Chicago

  לפרטים: www.RiverdellTheate.org

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים