שתף קטע נבחר

התליין מחכה לאנסים: "ימותו כמו חיות"

ב-1 בפברואר הודו תוציא להורג ארבעה גברים שאנסו צעירה באוטובוס ורצחו אותה, בפרשה שזעזעה את המדינה והוציאה המונים לרחובות. הם הראשונים שמגיעים לגרדום מאז 2015. התקשורת מסקרת בהרחבה את ההכנות בכלא בדלהי. התליין, שיוציא להורג לראשונה, הפך למרואיין מבוקש

לתליין פוואן קומאר אין טיפת חמלה לפושעים שיוציא להורג בחודש הבא: ארבעה גברים שאנסו צעירה בהודו ורצחו אותה. "האנשים האלה הולכים למות כמו חיות, לא כמו בני אדם", אמר פוואן. "הם אנשים אכזריים וישלמו על זה בחייהם".

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

 

פוואן, דור שלישי לתליינים במשפחה, גר בבית קטנטן בעיירה מירוט בצפון הודו. הוא בן 54 ויש לו שבעה ילדים. הוא מקווה שהבנים שלו ימשיכו את המסורת המשפחתית ויעבדו כתליינים.

אונס הודו פוואן קומאר ה תליין שיוציא להורג את ארבעת האנסים הרוצחים ()
ארבעת הנידונים למוות

ארבעת הנידונים למוות זעזעו את הודו ב-2012 כשלקחו חלק באונס הקבוצתי של ג'יוטי סינג, סטודנטית בת 23. הם אנסו אותה בשעת לילה באוטובוס בדלהי, היכו אותה במוט ברזל והשליכו את גופתה מהאוטובוס. ג'יוטי מתה מפצעיה אחרי שבועיים בבית חולים בסינגפור. המונים יצאו להפגין ברחובות וקראו לרשויות להפסיק להתעלם מהאלימות נגד נשים ולהחמיר את הענישה.

 

חמישה הורשעו בפרשת האונס של הסטודנטית בדלהי. על ארבעת הגברים נגזר עונש מוות. המורשע החמישי, קטין, מרצה שלוש שנות מאסר בכלא לנוער. נאשם שישי, שהנהיג את החבורה, שם קץ לחייו בכלא לפני גזר הדין בעניינו.

אונס הודו פוואן קומאר ה תליין שיוציא להורג את ארבעת האנסים הרוצחים (צילום: AFP)
דור שלישי של תליינים. פוואן קומאר(צילום: AFP)

אונס הודו פוואן קומאר ה תליין שיוציא להורג את ארבעת האנסים הרוצחים (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

אונס הודו פוואן קומאר ה תליין שיוציא להורג את ארבעת האנסים הרוצחים (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

בעקבות הזעם האדיר רבים בהודו מצפים למותם של האנסים הרוצחים, וצפויים לחגוג את הוצאתם להורג. ההוצאה להורג של ארבעת האנסים הרוצחים אמורה להיות ב-1 בפברואר, מעט לפני הזריחה. עם זאת יש סיכוי שהעונש יידחה.

 

לקראת התלייה התקשורת ההודית מספקת לציבור פרטים רבים על ההכנות בכלא טיהאר בדלהי: לפי אחד הדיווחים עובדי הכלא ימרחו בננה על חבלי התלייה, כדי לוודא שהם יהיו חלקים ויאפשרו תלייה מהירה. דיווח אחר מספר שהגברים "נשברו" כשאנשי הכלא מדדו את צווארם בשביל הלולאות.

המחאה אחרי האונס והרוצח (צילום: AFP) (צילום: AFP)
המחאה אחרי האונס והרוצח(צילום: AFP)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

קומאר, שיתלה את הארבעה, מעורר עניין בתקשורת ונחשב למרואיין מבוקש. "אנשים מהודו ומחו"ל רוצים לדבר איתי, אתם לא היחידים", הוא מספר בשיחה הקצרה עם AFP, לצד שומר הראש שלו. אחרי 20 דקות ההתרעה בטלפון שלו מאותתת שהזמן שהוקצב לראיון עבר.

 

בבתי הסוהר בהודו יש כיום 400 בני אדם שנגזר עליהם עונש מוות. הפעם האחרונה שהודו ביצעה הוצאה להורג הייתה ב-2015. ההוצאה להורג בתחילת פברואר תהיה הראשונה בקריירה של קומאר. סבא שלו, שאותו הוא מגדיר בתור "הגורו" שלו, תלה את המתנקשים שרצחו את ראש הממשלה אינדירה גנדי ב-1984. הוא גם הוציא להורג שני גברים שהורשעו בחטיפה וברצח ב-1982.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
 

קומאר מספר שהכסף שהוא מקבל על עבודתו (5,000 רופי בחודש, כ-70 דולר) בקושי מספיק לו ולמשפחתו. המצב הכלכלי גורם לו לבקש עזרה מהרבה אנשים, גם בתקשורת. הוא מצפה שתליית האנסים הרוצחים תהפוך אותו לאדם נערץ ברחבי הודו, שבה חיים 1.3 מיליארד איש. "אנשים בסביבה שלי, כולל המשפחה שלי, תמיד התייחסו אליי יפה, אבל אחרי ההוצאה להורג אני בטוח שיכבדו אותי יותר", אומר קומאר.

 

לקומאר אין נקיפות מצפון בנוגע לעבודה שלו, או ספקות ביעילות של עונש המוות. "תהיה ירידה בפשעים רק אם יהיו הוצאות להורג. אם אתה נותן להם מאסר עולם הם מערערים, משתחררים ומבצעים עוד פשעים", הוא טוען. על הגברים שיוציא להורג בפברואר אומר התליין: "צריך להוציא להורג אנשים כאלה כדי שאחרים ילמדו לקח, שזה מה שקורה למי שעושה דברים כאלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים