שתף קטע נבחר

לפחות 21 הרוגים ברעידת אדמה בטורקיה

הרעש היכה בעוצמה 6.8 במחוז אלאזיג שבמזרח טורקיה. מאות נפצעו. שר הפנים, שהיה בפגישה שעסקה בהיערכות לרעידות אדמה בזמן האירוע, הודיע כי כמה בניינים התמוטטו. בשנת 2010 נהרגו 57 בני אדם ברעידת אדמה שפקדה את האזור

 

 

 

הרשויות בטורקיה הודיעו כי לפחות 21 בני אדם נהרגו אמש (שישי) כתוצאה מרעידת האדמה שהיכתה במזרח המדינה. שלושה מהקורבנות נהרגו במחוז אלאזיג וחמישה נוספים במחוז מלטיה הסמוך. לפחות 920 בני אדם נפצעו ברעידת האדמה. מספר הנפגעים המדויק לא ידוע, מאחר שישנם לכודים מתחת להריסות הבניניים שקרסו. לפי שעה ידוע כי מתבצעים חיפושים אחר 30 מהם.

 

עוצמת הרעש הייתה 6.8, והוא הורגש בעומק של 10 קילומטרים בעיר דוגניול. לאחר הרעידה החזקה היו גם כמה רעידות משנה, החזקות שבהן בעוצמות 5.4 ו-5.1.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

רעידת אדמה (צילום: רויטרס)
בניינים קרסו כתוצאה מרעש האדמה(צילום: רויטרס)

 

 

רעידת אדמה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

רעידת אדמה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

בזמן שהרעידה התרחשה, שר הפנים הטורקי סולימן סוילו נכח בפגישה שעסקה בהיערכות לקראת רעידות אדמה. הוא אמר כי הרעידה הורגשה במחוז אלאזיג ובמחוזות סמוכים, וציין כי כמה בניינים התמוטטו כתוצאה מהרעש. ארגוני סיוע טורקיים מסרו כי הם שולחים צוותים לאזורים שנפגעו. לפי סוכנות הידיעות רויטרס, מדובר באזור עם אוכלוסיה דלילה באופן יחסי, וייתכן שלרשויות בטורקיה ייקח זמן להעריך את הנזק.

 

הרעש הורגש היטב בישראל, בלבנון, בסוריה, באיראן, בגאורגיה ובאלבניה. לא דווח על נזק.

רעידת אדמה  ()
מחוז אלאזיג בטורקיה, הערב

רעידת אדמה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

רעידת אדמה  ()


מפה רעידת אדמה  ()

 

 

הגיאוגרף ד"ר רון אבני מאוניברסיטת בן גוריון, שעוסק ברעידות אדמה, אמר ל-ynet כי "רעידת האדמה התרחשה על מערכת שקשורה לשבר הסורי אפריקאי. מדובר על השבר המזרח אנטולי והוא חלק ממערכת כוללת של גבול בין לוחות טקטוניים שהבקע שלנו מהווה חלק ממנו. כשהיו רעידות אדמה ליד קפריסין, באיטליה וביוון – לא היה קשר לאזור שלנו, אבל במקרה הזה בהחלט יש. הרעידה הזו התרחשה כ-150-180 ק"מ מהרעידה נוראית שפקדה את טורקיה בשנת 1999.

 

"עם זאת", הוסיף אבני, "הרעידה הנוכחית היא מאוד רדודה ובעומק של עשרה קילומטרים. הרגשנו את הרעידה בארץ כי אנחנו לא מאוד רחוקים ממנה ומי שהרגיש את זה הם בדרך כלל אלו שמתגוררים בקומות גבוהות".

 

ברעידת אדמה שהיכתה באזור בשנת 2010 נהרגו 57 בני אדם ונפצעו לפחות 60. בשנת 1999 פקדה את טורקיה רעידת אדמה הרסנית בעוצמה של 7.6 - שבעקבותיה נהרגו יותר מ-17,000 בני אדם וכחצי מיליון איבדו את ביתם.


פורסם לראשונה 24/01/2020 21:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים