שתף קטע נבחר

בתגובה לבלוני הנפץ: צה"ל תקף יעדי חמאס ברצועה

לאחר שורת אירועי הפרחת בלוני נפץ תקפו מטוסי חיל האוויר יעדי חמאס בדרום הרצועה: "רואים בחומרה כל פעילות חבלנית"

חיל האוויר תקף אמש (שבת) מתקן לייצור אמצעי לחימה ומוצב תצפית של חמאס ברצועת עזה בתגובת להפרחת בלוני הנפץ בימים האחרונים. גורמים פלסטינים מסרו כי היעדים שהותקפו נמצאים באזור חאן יונס שבדרום הרצועה.  

 

בלון נפץ אותר בצאלים ()
בלון נפץ אותר בצאלים

דובר צה"ל מסר כי מטוסי קרב תקפו כמה יעדי טרור של ארגון חמאס בדרום רצועת עזה, בהם אתר לייצור אמצעי לחימה ומתחם צבאי שבו תשתיות המשמשות לאיסוף. "התקיפה בוצעה בתגובה לבלוני הנפץ שהופרחו משטח רצועת עזה לשטח ישראל. צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית מכל סוג שהוא לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגוע באזרחיה", לשון הודעת דובר צה"ל.

בלון נפץ נמצא בשדה בוקר ()
בלון נפץ נמצא בשדה בוקר

 

אתמול בשעות אחר הצהריים הוזעקו חבלני המשטרה לשטח פתוח בסמוך למושב צפרירים  שליד בית שמש, לאחר שאותר במקום צרור בלונים המחוברים לחפץ חשוד. זו לא הפעם הראשונה שבלונים המחוברים למטען נפץ אותרו ביישובים מרוחקים מגבול רצועת עזה, כשביום שני השבוע הוזעקו חבלני משטרת ישראל לשטח פתוח סמוך למושב מסילת ציון שליד בית שמש בעקבות צרור בלונים חשודים שאותר במקום. מהמשטרה נמסר כי מטען החבלה שחובר אליהם נוטרל על ידי חבלן.

 

אתמול בבוקר אותרו שלושה צרורות של בלוני נפץ באזורים המרוחקים מגבול רצועת עזה, בתחומי המועצה האזורית רמת הנגב. בלון מחובר למה שנראה כמו ראש נפץ של RPG אותר בשטח פתוח סמוך למדרשת בן גוריון בשדה בוקר. המטען, שהתגלה על ידי צוות הביטחון של המדרשה, פוצץ על ידי חבלן משטרה שהגיע למקום בפיצוץ מבוקר, ללא נזק וללא נפגעים. שעה קלה לאחר מכן אותרו צרורות נוספים סמוך לצאלים, בגבול שבין אשכול לרמת הנגב - ובנחל הימן.

 

 

במשטרה קוראים לציבור לנקוט משנה זהירות בכל הקשור לבלונים ועפיפונים חשודים שעלולים להכיל חומר נפץ. לאורך השבועות האחרונים נרשמו כמה מקרים של בלוני נפץ, בעיקר בשדרות ובעוטף עזה, אך גם בחוף ימה של אשדוד, שם אותרו בשישי שעבר בלונים חשודים. ביום חמישי שעבר הוזעקו כוחות ביטחון לאחד מיישובי שדות נגב – ומטען שחובר לאחד הבלונים התפוצץ סמוך לרכז ביטחון של אחד היישובים. לא היו נפגעים.


פורסם לראשונה 25/01/2020 23:15

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים