שתף קטע נבחר

בן גביר: "נתנגד למתווה טראמפ. נתניהו יסכים למדינה פלסטינית"

יו"ר עוצמה יהודית טען באולפן ynet שרק במפלגתו מבטיחים להתנגד לכל סוג של אוטונומיה לפלסטינים: "אף אחד בימין לא מבין את הסכנה הזאת. טראמפ מנהיג טוב אבל הבעיה שנתניהו לא מציב קווים אדומים, הוא ימכור את זה לציבור כהישג". על ההצעה למינויו כשגריר: "פרצתי בצחוק"

  

 

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר אמר הבוקר (ראשון) באולפן ynet כי במפלגתו צפויים להתנגד ל"עסקת המאה" של הנשיא טראמפ שתפורסם במלואה בימים הקרובים, וטען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבטחון נפתלי בנט יסכימו לתוכנית שתכלול הקמת מדינה פלסטינית: "רק אנחנו בעוצמה יהודית מתנגדים למתווה טראמפ. בנט אומר לצורכי בחירות שהוא נגד מדינה אבל אחר כך יכיל את זה. נתניהו ימכור את זה לציבור כהישג".

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

  

הוא טען שהעובדה שהפלסטינים דוחים לחלוטין את התוכנית אינה מבטיחה שלא יסכימו לה בהמשך: "כבר ראינו את הפלסטינים שלא יסכימו וכן יסכימו ואז לאט לאט בפועל תהיה להם מדינה. הסכנה בדבר הזה היא עצומה. מספר ק"מ מרעננה, ראש העין וכפר סבא יטווחו אותנו בטילים ולצערי אף אחד בימין לא מבין את הסכנה הזאת. אני מעריך את טראמפ וחושב שהוא מנהיג טוב אבל הבעיה היא שלנו. של נתניהו שלא מציב קווים אדומים, ושל בנט שלא בא ואומר שאוטונומיה זה דבר מסוכן. התנאי שלנו להיכנס לממשלה יהיה בלי מדינה פלסטינית נקודה".

Itamar Ben-Gvir  (Photo: Avi Moalem)
איתמר בן גביר. "נתניהו יסכים למדינה פלסטינית"(Photo: Avi Moalem)

 

אתה באמת מאמין שראש הממשלה נתניהו יסכים למדינה פלסטינית?

"הוא כבר הסכים. בנאום בר אילן הוא כבר הסכים".

 

-כן אבל מאז עברנו יותר מעשור של תהפוכות.

"הוא יסכים למדינה פלסטינית וילך למתווה הזה. זה חלק מהאג'נדה שלו".

 

-משיקולים פוליטיים?

"בוודאי שכן. הוא ימכור את זה לציבור הישראלי כהישג. אני רוצה ממשלה של נתניהו אבל אני לא אתן לו להסכים למדינה פלסטינית. יכול להיות שזו הסיבה שבסופו של דבר נתניהו שכנע את הרב רפי פרץ שילך עם בנט ולא איתי. יכול להיות שהם מבינים שאיתמר בן גביר שעוצמה יהודית תקלקל את המתווה של מדינה פלסטינית".

 

-אז אתם רצים עד הסוף?

"חד וחלק. אין לנו שום ברירה. אני רוצה להציל את הימין ואני רוצה לנצח. רק אם ננצח תהיה כאן ממשלת ימין אמיתית".

 

נפתלי בנט ובנימין נתניהו (צילום: חיים צח, לע
בנט ונתניהו(צילום: חיים צח, לע"מ)

יו"ר עוצמה יהודית טען שוב כי הוצע לו תפקיד שגריר כדי לפרוש מההתמודדות, אך הדבר לא עמד על הפרק מבחינתו: "פרצתי מצחוק כאשר הציע מי שהציע את ההצעה הזאת. ללכת למסע תענוגות בעולם על חשבון משלם המיסים הישראלי...".

 

-ככה אתה רואה את הדיפלומטיה הישראלית? זה מה שעושים שגרירים?

"אני רואה את הדיפלומטיה הישראלית כדבר מאוד חשוב אבל לא במקום להשפיע כאן ולא במקום לנהל כאן את המדינה. אני עם כל הכבוד לא פעיל למען מדינת ישראל מגיל 14 כדי להיות שגריר. אותי אי אפשר לקנות בג'וב. יש לי דרך ויש לי אידיאולוגיה. אני יודע שבפוליטיקה הישראלית זה חריג ושאין בנאדם בפוליטיקה שלא היה לוקח הצעה כזאת. אבל אני רוצה להשפיע. ולהשפיע זה רק אם נקבל 4 מנדטים". 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
איתמר בן גביר
צילום: אבי מועלם
מומלצים