שתף קטע נבחר

בונים מחדש: צפו בהריסת 7 בניינים לצרכי התחדשות עירונית

רחוב הרא"ה ברמת גן הוא אחד הצירים המרכזיים והוותיקים בעיר, אבל עם הזמן הבניינים באזור מתיישנים ומצריכים תחזוקה רבה. תהליך של התחדשות עירונית הוא פתרון שמאפשר הריסה של הישן ובנייה מחדש של שטח המשלב את כל צרכי האוכלוסיה כמו גם כניסה של אוכלוסיה חדשה והתחדשות הסביבה. צפו בהריסה של שבעה בניינים שיהפכו לפרויקט חדש של אאורה

בשיתוף מרכז הנדל"ן

 

 

התחדשות עירונית, כשמה כן היא, בבסיסה היא הצורך להפוך אזורים מיושנים למתחדשים ולספק לדיירי האזור מתקנים חדשים שיאפשרו להם איכות חיים גבוהה יותר וגם לשפר את פני העיר. כל זה טוב ויפה, אך מדובר בתהליך לא פשוט שמצריך הסכמות מצד הדיירים, בדיקה של התכניות החדשות, התאמה של השטח לדיירי האזור, שינוי הולם לצרכים של הדיירים הקיימים ואלו שעתידים לבוא, וגם חשיבה על העתיד - מה נצטרך יותר, גינות ילדים או שטחי מסחר, שטחי עבודה או מסלולי הליכה וריצה ואיך משלבים הכל יחד כדי ליצור התאמה מרבית ואופטימלית לשטח ולדייריו יחד.

 

ראש העיר, כרמל שאמה, הסביר כי מטרתה של התחדשות עירונית בעיר היא למלא צורך שיבטל חסרים בגני ילדים, צפיפות בבתי הספר, תאפשר שטחים ירוקים, לרבות מסלולי אופניים וקורקינטים עליהם מיוכלו הצעירים לרכוב בביטחה - "ואת כל זה", הוא אומר, "אפשר לעשות רק עם תכנון". 

 

בשבוע שעבר (ד') הגיע לסיומו תהליך ארוך של תכנון - ואפשר לומר שבו בזמן החל פרק חדש ברחוב הרא"ה, כששבעה בניינים נהרסו באחד צהריים אחד כדי לפנות מקום לבנייה של פרויקט חדש שישלב אזורי מגורים, אזורי סחר, אזורים ירוקים לרווחת התושבים. בקיצור, יצירת שטח קהילתי לטובת התושבים ולשיפור פני העיר.

 

"זו התחדשות עירונית אמיתית", אמר שאמה, "שלוקחים מתחם שלם של שבעה בניינים ולא בניין-בניין, בניינים ישנים שהגיע זמנם. תהיה פה חזית חדשה לרחוב, הרחבה של הרחוב, משפחות חדשות, הבניינים יהיו חדשים ממוגנים, מחוזקים, עם ממדים ומוכנים חס וחלילה לשעה של רעידת אדמה".

הורסים לקראת התחדשות עירונית ()
הורסים לקראת התחדשות עירונית
 

"זה אירוע מרגש. מרכז העיר רמת גן, כל המשפחות של הדיירים הוותיקים פה לראות את ההריסה של הבניינים הישנים, תחילת הבניה של הבניינים החדשים", הוסיף  יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של חברת "אאורה".

 

רחוב הרא"ה ברמת גן הוא אחד הרחובות הראשיים בעיר שהוקמה ב-1921 כמושבה חקלאית. הרחוב מאכלס סוגי אוכלוסיה שונים, מרווקים צעירים ועד למשפחות שחיות במקום עשורים רבים. ליווינו את הצוותים במקום, שמענו את התושבים הוותיקים מספרים על הצורך בשינוי וגם עד כמה תהליך של התחדשות עירונית נותן, בסופו של דבר, מענה לכלל האוכלוסיה ויותר המשכיות כמו גם התחלות חדשות. "אל תוותרו", סיכמה סיגלית אברהם, דיירת אחד הבניינים, מזה שני עשורים, "זה חלום שמתגשם".

 

העיר רמת גן היא מהמצטיינות הארציות בתחום ההתחדשות העירונית. לפי אתר מדלן, רמת גן מובילה בפער ניכר משאר יישובי הארץ בקידום תמ"א 38, עם כ-18% מכלל הפרויקטים שאושרו בישראל. מובילה בתחום ההתחדשות העירונית עומדת העיר רמת גן גם בראש טבלת מסלול ההריסה והבנייה. לפי אתר מדלן, 70% מהבקשות להיתרי בנייה מבוצעות במסלול הריסה ובנייה, לעומת הממוצע ארצי שעומד על 40%.

בשיתוף מרכז הנדל"ן

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים