שתף קטע נבחר

מנדלבליט לח"כ יזבק: הסבירי אם תמכת בפגיעה בחיילי צה"ל

לקראת הדיון בבקשות לפסול את התמודדות חברת הכנסת מהרשימה המשותפת, דרש ממנה היועץ המשפטי לממשלה להבהיר התבטאות בריאיון טלוויזיוני שממנה עלולה להשתמע תמיכה בפגיעה בחיילי צה"ל

 

היבא יזבק חברת כנסת מטעם מפלגת בל
ח"כ יזבק(צילום: עידו ארז )

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט דורש מח"כ היבא יזבק (הרשימה המשותפת) הסברים לגבי התבטאות שממנה עלולה להשתמע תמיכה בפגיעה בחיילי צה"ל.

 

כל העדכונים על בחירות 2020 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט ניל הנדל, הוגשו כמה בקשות לפסול את ח"כ יזבק מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-23, בין היתר בגין העילה הקבועה בסעיף 7א לחוק יסוד: הכנסת, שעוסקת ב"תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל".

 

במכתב ששלח מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, עו"ד ענר הלמן, לבאי כוחה של יזבק, נאמר כי היועץ המשפטי לממשלה רואה בחומרה רבה התבטאויות שמהן עולה, במפורש או במשתמע, תמיכה במאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור נגד מדינת ישראל, לרבות פגיעה בחיילי צה"ל.

 

הלמן ציין כי מנדלבליט מבקש לקבל מח"כ יזבק התייחסות ברורה, מגובה בתצהיר מטעמה, בפרט לאמירה מריאיון טלוויזיוני שנערך עמה. על השאלה "האם זה חלק מתהנגדות סבירה מבחינתך ולגיטימית לכיבוש, לפגוע בחיילים או לפגוע ברמטכ"ל?", השיבה ח"כ יזבק: "החוק הבינלאומי בעצמו מאפשר לעמים שהם תחת כיבוש לפעול למען שחרורם". מראיינת אחרת שאלה: "כלומר, את תופסת כלגיטימי פגיעה בחיילים?", ועל כך השיבה ח"כ יזבק: "מה שלא לגיטימי זה המשך הכיבוש".

 

לדברי עו"ד הלמן, ההבהרה מצידה של ח"כ יזבק נדרשת כדי שהיועץ המשפטי לממשלה יוכל להשלים את גיבוש עמדתו ביחס לבקשות הפסילה בעניינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים