שתף קטע נבחר

מריבת גן הילדים של אריה דרעי ואיילת שקד

סרטון של ש"ס רמז שבכירי ימינה לא נאמנים לנתניהו. בתגובה איימו בימינה לפרסם ציטוטים של דרעי שתמך באוסלו. השר ענה: "בתקופת אוסלו שקד שיחקה אמא של שבת בגן, אם היא הייתה בגן שבו עשו קבלת שבת"

 

 

הוויכוח בין מפלגת ימינה לבין ש"ס, שהתגלגל בימים האחרונים להאשמות בכך שש"ס אפשרה את אישור הסכמי אוסלו ב-1993, עוררה הבוקר (ב') חזית חדשה. יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, שביקר עם כל חברי סיעתו בבקעת הירדן, נשאל אם ישיב אש לאיומים של ימינה לפרסם ציטוטים שלו סביב הסכם אוסלו, והשיב: "אני לא אכנס להיסטוריה. כולם צעירים. איילת שקד שאני מעריך אותה, אני חושב שבתקופת אוסלו היא שיחקה אמא של שבת בגן. אם היא הייתה בגן שבו עשו קבלת שבת".

 

דרעי הוסיף: "אני מציע לה שתלמד את הנתונים ושתיכנס לפרוטוקול ישיבת הממשלה ותראה שאני היחיד שהייתי נגד ההסכם, ורק בהוראת הרב עובדיה יוסף נמנעתי. בהסכם אוסלו ב' כל ש"ס התנגדה. אז קודם כל שתלמד את ההיסטוריה".

 

בימים האחרונים, ולקראת הבחירות ב-2 במרץ, מתקיים עימות בין שתי המפלגות. הרקע, בין השאר, נעוץ בתשדיר של ש"ס תחת הכותרת "החברים של ביבי", ובו רשימת גורמים בליכוד ובימינה שלכאורה לא יהיו נאמנים לבנימין נתניהו, בניגוד - כביכול - לאנשי ש"ס, השותפה הנאמנה היחידה של ראש הממשלה.

 

ציוץ התגובה של איילת שקד לאריה דרעי:

איילת שקד 1980 תגובה אריה דרעי ()

אריה דרעי וחברי ש"ס בבקעת הירדן, הבוקר:

אריה דרעי בסיור במבואות יריחו ובקעת הירדן מתייחס לתוכנית המאה של דונלד טראמפ (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

אריה דרעי בסיור במבואות יריחו ובקעת הירדן מתייחס לתוכנית המאה של דונלד טראמפ (צילום: עמית שאבי)
(צילום: עמית שאבי)

 

סרטון ש"ס כחלק מהעימות מול מפלגת ימינה: 

 

היום הוסיף דרעי: "אנחנו לא תוקפים את ימינה חלילה. ימינה היא חלק חשוב מהגוש ואנחנו רוצים להמשיך איתם. כל מה שהיה בקמפיין הוא כדי לחזק את התמיכה בראש הממשלה ולהגיד: 'רבותי, אנחנו שיזמנו את גוש הימין, נשמור על גוש הימין'".

 

שקד לא הגיבה ישירות לדבריו של דרעי, ורק פרסמה בחשבון הטוויטר שלה תמונה שלה כילדה מ-1980 תחת הכיתוב: "אמא של שבת". בסביבתה טענו שדבריו של דרעי אינם ראויים.

 

מאוחר יותר התייחס דרעי לחברי גוש הימין המאיימים לא להסכים לתוכנית המאה של טראמפ אם היא תכלול מדינה פלסטינית: "תפסת מרובה לא תפסת. תאמינו לי, ראש הממשלה עושה את זה בצורה הטובה ביותר. תתאפקו. שלא נפספס את ההזדמנות הזו בשביל עוד כותרת. אין אחד כמו נתניהו שרוצה לעשות טוב לעם ישראל. צריך גם לדעת מתי לשתוק. אני מאוד סומך על ראש הממשלה. אני לא יודע את הפרטים ולהבדיל מאחרים, כשאני לא יודע את הפרטים אני לא מדבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
השר דרעי, היום בבקעה
צילום: עמית שאבי
מומלצים