שתף קטע נבחר

הכליאה, האיומים, האקדח: קצין חיל הים מואשם באונס עובדת בבסיס

כתב האישום נגד רב-סרן בצה"ל מתאר מסכת תקיפות והתעללות באזרחית מבוגרת, עובדת קבלן. "אני מחליט", הוא הבהיר - ובפעם אחרת הורה לה "להיות ילדה טובה". להגנתו טוען הקצין: המעשים היו בהסכמה

 

 

בית הדין הצבאי האריך הבוקר (שני) בשבוע נוסף את מעצרו של הקצין בדרגת רב סרן, שהואשם במקביל באונס ובביצוע מעשי סדום, בכמה הזדמנויות, באישה מבוגרת שעבדה כאזרחית בבסיס חיל הים. האישה, עובדת קבלן שהגיעה מדי בוקר לעבודתה במחנה הצבאי, תיארה בפני חוקרי מצ"ח את המעשים הנוראיים שביצע בה הקצין - והפרטים שעולים מכתב האישום מזעזעים.

 

הפרשה נחשפה לפני כשבועיים ב-ynet, ועל הפרטים המזהים של הקצין והקורבן שלו, עובדת הקבלן, הוטל צו איסור פרסום. אלא שכעת, עם הגשת כתב האישום, מצטיירת תמונה מחרידה על שנעשה בקיץ האחרון, בתוך הבסיס הצבאי, פעם אחר פעם.

הגשת כתוב אישום נגד רב סרן מחיל הים החשוד באונס אזרחית שעבדה בבסיס בו שירת (צילום: אחיה ראב
הקצין המואשם באונס, בבית הדין הצבאי(צילום: אחיה ראב"ד)

בפעם הראשונה, הורה הקצין לעובדת הקבלן להגיע למחסן ישן בבסיס, לכאורה כדי לנקות אותו. כאשר נכנסה, לפי כתב האישום, עם דלי מים למחסן - הוא נעל את דלת המבנה, פשט את מדיו, ואיים עליה שהיא לא תצא מהחדר עד שהוא יחליט שדי.

 

לאחר מכן, כך נכתב, הקצין סתם את פיה בידו האחת, ובידו השנייה באלימות תקף אותה ואמר "אני מחליט". לאחר שביצע בה את זממו, הטיחה בו העובדת קללות - מה שלא מנע ממנו לשוב על מעשיו, באותה הזירה: מחסן ההלבשה הישן. גם בפעם השנייה, הוא ביקש ממנה להגיע למקום כדי לשוחח עימה "על דבר מה", ולאחר שסירבה לקיים עימו מגע מיני, עשה זאת בכוח.

 

בפעם אחרת, כאשר הבחין בה באחת ההפסקות, דרש הקצין מעובדת הקבלן "להיות ילדה טובה ולבוא אחריו". בכתב האישום מתואר איך בהזדמנות זו היא סירבה והחלה לצעוד לעבר מטבח הבסיס, אך הוא "משך אותה בשיערה לתוך המחסן הישן, תוך שהיא פורצת בבכי". בהמשך תואר כיצד הפשיט אותה למרות שהתנגדה.

 

כאשר החל לבצע בה את זממו, העובדת ניסתה להכות את הקצין אך ללא הועיל. במקרה אחר, לפי כתב האישום, ניצל הקצין הפסקה שלקחה העבדת כדי ליטול תרופה, אך מרוב פחד, כאשר ניצב לפתע מולה, היא פלטה את הכדור מפיה. הקצין הורה לה ללכת אחריו למחסן הישן, והפצרותיה בבכי לא עזרו: "הקצין הניח ידו על האקדח שהוא נושא באורח קבע וקרא לה ללכת אחריו", לפי כתב האישום. כאשר הגיעו למחסן והקצין החל להפשיט אותה, היא ניסתה להתנגד, אך במהלך ההתנגדות נפלה על הרצפה.

 

הקצין מואשם בשלושה סעיפי אינוס ומעשי סדום ובעבירת התנהגות שאינה הולמת. הוא מכחיש את המיוחס לו באמצעות עורכי דינו תמי אולמן ויעקב שלומוביץ, וטוען כי המעשים היו בהסכמה. כתב האישום הוגש על ידי התובעת הצבאית, סרן מאי ארבל, מהפרקליטות הצבאית.

 

בבית המשפט טענה עו"ד אולמן כי המתלוננת היא "בעייתית". לדבריה, האירוע האחרון היה לפני כחצי שנה: "ומאז היא הייתה בתחנת משטרה כדי להגיש תלונה על אדם שהיכה אותה, אך היא לא הזכירה את האירוע של האונס. היא מעידה על מקרי אונס רבים שעברה בעבר, עד כדי כך שאפשר לכנות אותה 'נאנסת סדרתית', ומעולם לא התלוננה. מהעדויות שמסרה לחבריה, עולות גרסאות שונות שמסרה לכל אחד", אמרה הסנגורית. 

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "היום הוגש כתב אישום נגד קצין בדרגת רס"ן, בגין עבירות מין חמורות שביצע באזרחית מבוגרת שמועסקת בחברה אזרחית שנותנת שירותים באחד מבסיסי חיל הים. בד בבד עם הגשת כתב האישום ביקשה התביעה הצבאית את מעצרו של הקצין עד לתום ההליכים המשפטיים בעניינו. בית הדין הצבאי הורה על מעצרו של הקצין בשלב זה עד ליום 4 בפברואר 2020, לבקשת באת כוח הקצין. יודגש כי צה"ל רואה בחומרה כל מקרה של תקיפה מינית, וימשיך לפעול באופן נחרץ למיצוי הדין עם כל מי שייכשל במעשים אלו בקרב משרתיו".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אחיה ראב"ד
הקצין המואשם באונס
צילום: אחיה ראב"ד
מומלצים