שתף קטע נבחר

עוד שלב בדרך לפוטין: מושל מוסקבה חתם על החנינה לנעמה יששכר

מושל המחוז חתם על בקשתה של הישראלית הכלואה ברוסיה וכעת נותר רק אישורו של הנשיא פוטין. יששכר הודתה חלקית בעבירה שבה הורשעה, ובוועדת החנינות התחשבו בהתנהגותה הטובה במאסר

 

Naama Issachar  (Photo: AP)
נעמה יששכר(Photo: AP)

אחרי שהוועדה לענייני חנינה במחוז מוסקבה אישרה אמש את בקשתה של נעמה יששכר, מושל המחוז חתם הבוקר (שלישי) על הבקשה שעוברת כעת לנשיא ולדימיר פוטין.

 

ואדים קלוגבנט, עורך דינה של יששכר, אמר: "זהו עוד צעד חשוב לשחרור של נעמה, הצעד הבא כמו שכולם יודעים הוא להעביר את כל המסמכים לנשיא ולדמיר פוטין ואז לחכות שהוא יחליט. אנחנו ממשיכים לקוות שזה יגיע בקרוב".

 

אמש אישרה את הבקשה הוועדה לענייני חנינה במחוז מוסקבה. יששכר, שכלואה ברוסיה מאז שנעצרה בנמל התעופה במוסקבה עם כמות מזערית של קנאביס, הגישה ביום ראשון את בקשת החנינה.

 

הממונה המחוזית על זכויות האדם יקטרינה סמנובה ציינה אתמול שיששכר הודתה חלקית בעבירה של החזקת סמים לשימוש אישי, אך הדגישה שהעברת הסמים לא נעשתה בזדון או למטרת הברחה. "הוועדה התחשבה גם בפרופיל החיובי של המבקשת (מבחינת המשמעת במאסר) והחליטה לאשר את הבקשה", הוסיפה.

 

בבקשת החנינה כתבו עורכי דינה של יששכר כי דנו איתה בהצהרת הקרמלין ולפיה כדי שתקבל חנינה - עליה להגיש בקשה אישית לנשיא, והיא החליטה להגיש את הבקשה לפי הנהלים המקובלים. הם מסרו כי "נעמה, משפחתה ועורכי דינה מקווים להליך אישור מהיר לבקשה מצד הנשיא פוטין בהתאם לסמכותו".

 

בשבוע שעבר הודיע כאמור הקרמלין כי יששכר טרם הגישה בקשה לחנינה, ולכן האפשרות לשחרורה מתעכבת. זאת לאחר שבמהלך ביקורו בישראל, אמר פוטין כי הודיע לאמה של נעמה, יפה, ש"הכול יהיה בסדר".

 

יצוין כי עד אז, נשיא המדינה וראש הממשלה הם שהגישו לנשיא רוסיה בקשת חנינה ליששכר. הממונה על זכויות האדם ברוסיה, שנפגשה בשבוע שעבר עם נעמה, אמרה לה שלפי החוק הרוסי - עליה לחתום על הבקשה בעצמה. יוזכר כי הקו שהוביל עד כה פרקליטה של יששכר היה לערער כדי להביא לביטול ההרשעה, בעוד שבקשת חנינה לא תנקה את שמה.

 

יפה יששכר המריאה ביום ראשון לרוסיה, בתקווה שתשוב ארצה עם בתה: "אני מקווה לחזור עם נעמה, ואני מקווה שזו הנסיעה האחרונה למוסקבה", אמרה לפני ההמראה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים