שתף קטע נבחר

לא מחכים לממשלה: "השומר החדש" מגייס סיוע למאבק החקלאים

הארגון שמסייע ל-18 אלף החקלאים שנותרו בישראל לא מצליח לתמוך בכולם - ומבקש מהציבור להתגייס בפרויקט מימון המונים: "בלי חקלאות אין ציונות"

"החקלאים בישראל היום, יותר מתמיד, כורעים תחת הנטל וזקוקים לסיוע", כך מסבירים בארגון "השומר החדש", שם מגייסים עזרה מהציבור בפרויקט מימון המונים שנועד לסייע ל-18 אלף החקלאים שנותרו בישראל. הוא מסתיים היום (ג') בחצות ועד הבוקר גויסה רק כמחצית מהסכום הנדרש. בארגון קוראים לציבור לסייע ולחזק את החקלאים.

 

 

קומביין שרוף (צילום: החברה לפיתוח הגליל)
קומביין שרוף במחאה על אוזלת היד מול "הטרור החקלאי"(צילום: החברה לפיתוח הגליל)

 

עם השנים פחת מספר החקלאים בישראל, גם בשל התקדמות הטכנולוגיה אבל הרבה בשל קשיים כלכליים, מחסור בכוח אדם ומאבק בפשיעה החקלאית. יואל זילברמן, מנכ"ל ומייסד "השומר החדש", מסביר ש"המודל הכלכלי של חקלאי בישראל לא דומה לשום חקלאי בעולם המערבי, הוא צריך לעבוד 24 שעות כל השבוע עם ציוד בלתי אפשרי, יש לו מחסור בידיים עובדות, הוא לא מצליח לקטוף פרי שהוא כבר גידל, מדובר על 200 אלף טון פרי וירק שחקלאי לא מצליח לקטוף".

 

לדבריו, הפשיעה החקלאית לא נותנת מנוח - גניבת בעלי חיים, השחתה של ציוד וגדרות והצתת שריפות. מתנדבי "השומר החדש" מסייעים לחלקאים בשמירות על השטחים והגידולים שלהם, אך הם לא מצליחים להגיע לכולם.

יואל זילברמן (צילום: אלעד גרשגורן) (צילום: אלעד גרשגורן)
יואל זילברמן(צילום: אלעד גרשגורן)
  

בחודשים האחרונים הם מגייסים שמונה מיליון שקלים בפרויקט JGive כדי להגדיל את כמות החקלאים המקבלים סיוע. בתוכנית: הרחבת הפעילות למאות מוקדי סיוע ברחבי הארץ, הצטיידות בכלי עבודה חקלאיים, תגבור רכבי סיור, אמצעי תצפית וחינוך דור ההמשך "לאהבה לארץ וחיבור לאדמה".

 

"החקלאים הקימו את המדינה, שמרו ועדיין שומרים על גבולות הארץ ועל המרחבים הפתוחים והריאות הירוקות. הם הקשר שלנו לאדמה. בלי חקלאות אין ציונות", אומרים ב"שומר החדש" בבקשת הסיוע.

 

ארגון השומר החדש הוקם בשנת 2007 על ידי קבוצת מתנדבים, ומגדיר עצמו כיום כ"זרם מתפתח בציונות המעשית הפועלת ברוח חלוצית-ממלכתית ובהשראת ארגון השומר אשר פעל בראשית הציונות. מתנדבי הארגון שומרים על השדות, נותנים כתף בעבודות חקלאיות ומחנכים דור חדש לעבודה החקלאית". זילברמן מנכ"ל הארגון מוסיף: "אנחנו לא מחכים לממשלה, אף חקלאי השנה לא יישאר לבד".

 

לתרומות השומר החדש בפייסבוק או ב-JGive

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים