שתף קטע נבחר

"צועדים ביחד": צה"ל למען שורדי השואה

"זו הזדמנות לחשוף את צה"ל לאלו אשר בזכותם יש לנו מדינה, ובד בבד, לייצר קשר והיכרות אישית של חיילינו עם זיכרון השואה ועם האתגרים הקיימים אצל הדור השלישי במדינת ישראל" - בימים אלו מתפתחת יוזמה חדשה בצה"ל למען שורדי השואה והדור השלישי

בימים אלו מתפתחת בצה"ל יוזמה חברתית רחבה למען שורדי השואה והדור השלישי במדינת ישראל, מטרתה לייצר היכרות וליווי של חיים עם האנשים שהקימו את מדינת ישראל. היוזמה שהחלה כפרוקיט מקומי ביחידת מצל"ח שבחיל הטכנולוגיה והאחזקה, מתרחבת כעת, בהנחיית ראש אט"ל אלוף איציק תורג'מן, ליוזמה רחבה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

"זו הזדמנות לחשוף את צה"ל לאלו אשר בזכותם יש לנו מדינה, ובד בבד, לייצר קשר והיכרות אישית של חיילינו עם זיכרון השואה ועם האתגרים הקיימים אצל הדור השלישי במדינת ישראל", אמר ראש אט"ל. "היוזמה הזו היא בראש ובראשונה חברתית וערכית, במטרה לעודד אזרחות טובה ולחזק קשר בין צה״ל לחברה הישראלית, והשאיפה היא להפוך את היוזמה הזו לכלל צה"לית. אני מאמין ביתרונותיה של היוזמה הזו בכל לבי".

 

היוזמה תפתח בכנס רשמי בחודש הבא שמטרתו לחבר את מפקדי היחידות באגף למנהלי המרכזים באזרחות, ויחד להתוות מופעים קבועים לאורך שנת 2020 כששיאם באירוח ניצולי השואה והדור השלישי בטקסים רשמיים של צה"ל ביום השואה, יום הזכרון ויום העצמאות. עוד כוללת היוזמה, מפגשים קבועים בבסיסי אט"ל בין שורדי שואה ודור שלישי לבין אנשי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, מחיילי החובה ועד המפקדים הבכירים ביותר באגף, במטרה ללמוד מהם ולשתף אותם בנעשה בצה"ל ובכדי ללמד אזרחות טובה על ידי היכרות אישית וא-פורמלית עם שורדי וגיבורי שואה ודור שלישי של מדינת ישראל, היכרות עם הצרכים והאתגרים שעומדים בפניהם, והצורך בהנצחת מורשתם על ידי הדור הצעיר שאך התגייס לצה"ל.

 

 

המיזם פועל בשיתוף עמותות רבות העובדות מול מרכזי קשישים וניצולי שואה בכל הארץ, ובאט"ל פעלו בחודשים האחרונים להרחבת המיזם למספר מועדנים רחב יותר, כאשר היום המיזם מונה כ-1,500 ניצולי שואה ודור שלישי שעתידים לקחת חלק בפרויקט הצה"לי.

 

"פרויקט 'צועדים ביחד' הוא מרכיב מאוד משמעותי בחיבור שבין שורדי השואה לצה"ל," אמר מפקד מצל"ח, אל"מ הרצל איסקוב, המוביל את הפרויקט באט"ל, והוסיף: "זאת מתוך ההבנה הכואבת עם העובדה שאין עוד הרבה זמן לספוג ידע וזמן איכות עם ניצולי שואה ולכן הסוגייה הזו היא מאוד משמעותית להאצת הפרויקט לכלל אט"ל, כבר בשלב זה".

 

אל"מ אלכס מלייב, מפקד מצל"ח הקודם וממקימי הפרויקט, הוסיף: "המטרה שלנו היא ליצור קשר בלתי אמצעי בין צה"ל לבין שורדי השואה, תוך חשיפתם לטכנולוגיות ואמצעי הלחימה המתקדמים של צה"ל ולטובת חיזוק תחושת הגאווה, ההעצמה ההדדית והנחלת זיכרון השואה והגבורה בקרב החיילים והניצולים כאחד."

 

  

במסגרת יום מעשים טובים שיתקיים ב-24 במרץ אלפים מחיילי צה"ל צפויים להתנדב בכל רחבי הארץ במגוון תחומים של עזרה לזולת.

 

ב-24 במרץ יתקיים יום מעשים טובים - יום שיא לעשיית טוב שנתית. תושבי ישראל ייצאו לעשות טוב מצפון ועד דרום בשלל פעילויות למען הקהילה והסביבה. רוצים להשתתף? הכנסו עכשיו ומצאו בקליק אחד את הדרך שלכם לעשות טוב. יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון, המציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב כל השנה

 

יש לכם סיפור טוב? אל תהססו, רשמו לנו אותו ואולי הוא יתפרסם אצלנו וידביק רבים בעשייה החיובית

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים