שתף קטע נבחר

צילום: AP

מנהרה בין עזה ליו"ש: מפות תוכנית טראמפ

מדינה פלסטינית מוקפת בשטח ישראלי, תוספת לשטחי עזה בנגב שמיועדת בין היתר להיי-טק ולחקלאות, רציף פלסטיני בנמלי אשדוד וחיפה וכבישים נפרדים בשטחי יהודה ושומרון. זו מפת המדינה הפלסטינית לפי "עסקת המאה", אלו ההתנחלויות המבודדות שיהפכו למובלעות

 

 

מדינה פלסטינית מוקפת בשטח ישראלי, תוספת לשטחי עזה בנגב, גישה לנמלי הים וכבישים נפרדים. זו מפת המדינה הפלסטינית לפי תוכניתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ.

 

לעיון בתוכנית המלאה - לחצו כאן

 

הצעת החלוקה ע
הצעת המדינה הפלסטינית לפי תוכנית טראמפ

 

 המצב הנוכחי של מדינת ישראל ()
לפי המפה: חלקים מהנגב יעברו לשליטה פלסטינית

 

  ()

 

בנאומו ההיסטורי הערב (יום ג') אמר נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי "אף ישראלי או פלסטיני לא ייעקר מביתו". לפי המפות שפורסמו בתוכנית, ההתנחלויות המבודדות יישארו בריבונות ישראלית כמובלעות שלצה"ל תהיה גישה אליהן ויחוברו בכבישים נפרדים.

 

מדובר, לפי המפה, בהתנחלויות איתמר, יצהר, חרמש, מבוא דותן, אלון מורה, ברכה, עטרת, מעלה עמוס, מיצד (אספר), כרמי צור, תלם, אדורה, נגוהות, בית חגי ועתניאל. בתוכנית עצמה נקראות ההתנחלויות "קהילות". על המפה גם מתואר "אתר אסטרטגי", ולפי מיקומו מדובר בדימונה.

 

 
בנוסף צוין על גבי המפות, ובהמשך לנאום טראמפ, כי הסטטוס קוו במסגד אל-אקצה יישמר, וכך גם חופש הפולחן. ירושלים תהיה בירתה הלא-מחולקת של ישראל, אבל אם הפלסטינים יעמדו בתנאים שהוצבו בפנים, אזי במדינה הפלסטינית העתידית חלקים מירושלים ישמשו כבירת המדינה הפלסטינית.

 

במפות שורטטה המנהרה שתחבר בעתיד - כך לפי "עסקת המאה" - בין רצועת עזה ליהודה ושומרון. השטחים הפלסטיניים ביהודה ושומרון יקושרו בכבישים ראשיים, ובאמצעות מנהרות וגשרים רבים.

 

המדינה הפלסטינית העתידית תשתרע על פני כ-80 אחוזים משטחי הגדה, כולל חלק קטן מחולות חלוצה שבנגב המערבי, שיוענק להם כפיצוי. מדובר, על פי המפות, בשני אזורים בגבול סיני - אחד מהם ישמש לפי התוכנית כאזור תעשייה ומרכז היי-טק, ואילו השני (הדרומי יותר) למגורים ולחקלאות.

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר לאחר מסיבת העיתונאים כי ישראל מקבלת מיד הכרה אמריקנית להחלת החוק הישראלי על בקעת הירדן וצפון ים המלח ועל כל ההתנחלויות: "דין איתמר כדין תל אביב".

 

נתניהו אמר כי יביא ביום ראשון הצעה להחלת החוק הישראלי על בקעת הירדן וכל ההתנחלויות, ובהמשך תובא לממשלה הצעה להחלת החוק הישראלי על שטחים נוספים. "נבטל את הממשל הצבאי", הוסיך נתניהו וציין כי אחרי החלת החוק הישראלי יוסרו כל ההגבלות על הבנייה".

 

ראש הממשלה אמר עוד כי רוב המאחזים הבלתי חוקיים הם באזורים שיישארו בידי ישראל: "נמשיך לעד לשלוט ביטחונית בכל שטחי הגדה. לפלסטינים לא יהיה שדה תעופה. הם יקבלו רציף עבורם בנמלי אשדוד וחיפה. השליטה על כל מעברי הגבול תמשיך להיות בידי ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הצעת דונלד טראמפ למדינה פלסטינית
מומלצים