שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יש לכם כרטיס חוץ-בנקאי? הפירוט יופיע באתר הבנק

  המהלך החדש יאפשר ללקוח לעקוב טוב יותר אחר ההוצאות שלו אך גם יסיר את הנחיתות של הכרטיסים החוץ-בנקאיים ביחס לכרטיסים הבנקאיים

  נדבך נוסף בחוק שטרום להגברת התחרות במערכת הבנקאית יוצא לדרך בשבוע הבא. מי שמחזיק כרטיס אשראי חוץ-בנקאי יוכל לראשונה לקבל פירוט על החיובים בכרטיס באמצעות אתר האינטרנט או האפליקציה של הבנק. עד כה מי שהחזיק בכרטיס אשראי חוץ־בנקאי נאלץ להיכנס לאפליקציה של חברת האשראי כדי לצפות בחיובים.

   

  רשות התחרות: מקס וישראכרט ישווקו גם ביטוח

  קונים בתשלומים? תראו כמה זה באמת עולה לכם

  החוק שיגן מהונאות בתשלומים חכמים נדחה ב-9 חודשים

   

  >> לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים בכלכלה - הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו

   

  אולם מבדיקת "ממון" ו-ynet מתברר כי המידע יוצג ללקוח רק לאחר שייתן הרשאה לכך לחברת כרטיסי האשראי שלו. כלומר, נדרשת פעולה אקטיבית מצד הלקוח. כמו כן, פירוט החיובים לא יופיע באתר של הבנק, אלא האתר יציע קישור שיעביר את הלקוח לדף המידע באתר של חברת כרטיסי האשראי, דבר שהוא יכול לעשות כבר היום באמצעות כניסה לאתר או לאפליקציה של חברת כרטיסי האשראי.

  כרטיסי אשראי (צילום: AP)
  3 מיליון כרטיסים חוץ-בנקאיים פעילים כיום(צילום: AP)
   

  בעקבות פניית "ממון" ו-ynet לבנק ישראל נמסר כי החוק דורש שהצגת המידע תהיה לפי בקשת הלקוח מפני שייתכן שהוא אינו מסכים לכך שהמידע הפיננסי שלו יעבור מחברת כרטיסי האשראי לבנק. עם זאת, בחברות האשראי מסבירים כי לבנק עדיין לא תהיה גישה לפירוט החיובים בכרטיס החוץ-בנקאי - אבל רק לסך החיובים, נתון שכבר קיים היום בדף הפירוט של הבנק.

   

   

  המטרה של המהלך החדש היא לגשר על הפער הקיים בין המידע שקיים לגבי הכרטיס הבנקאי שהלקוח מקבל דרך הבנק לבין הכרטיס החוץ־בנקאי שמונפק ישירות על ידי חברת האשראי. יש לקוחות שנרתעים מהנפקת כרטיס חוץ-בנקאי שכן הם נוהגים לעקוב אחר ההתנהלות הפיננסית שלהם דרך הבנק ואילו פירוט הפעולות בכרטיס החוץ-בנקאי מופיע רק באתר של חברת כרטיסי האשראי.

   

  המהלך החדש יאפשר ללקוח לעקוב טוב יותר אחר ההוצאות שלו ולהתנהל יותר נכון כלכלית אך גם יסיר את הנחיתות של הכרטיסים החוץ-בנקאיים ביחס לכרטיסים הבנקאיים. חברות כרטיסי האשראי מעודדות הנפקת כרטיסים חוץ-בנקאיים, שכן בכרטיסים הבנקאיים המנפיק הוא הבנק והלקוח "שייך" לו, ולכן לחברת כרטיסי האשראי שמתפעלת את הכרטיס אין יכולת לפנות ללקוח ולהציע לו הלוואות למשל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים