שתף קטע נבחר

צילום: אוהד צויגנברג

השר אמסלם: "אם מנדלבליט היה בהכרזת המדינה, לא היינו כאן היום"

שר התקשורת השתלח ביועץ המשפטי לממשלה בעקבות הגשת כתב האישום נגד נתניהו במקביל לשהותו בארה"ב: "יש כאן עזות מצח, אביחי מנדלבליט רוצה לנהל את המדינה". המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי הגיב: "הטלת דופי אישי ביועץ ובמערכת היא מופרכת ומסוכנת"

 

 

שר התקשורת דודי אמסלם (הליכוד) תקף בחריפות את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בעקבות ההחלטה להגיש את כתב האישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו במקביל לשהותו בשליחות מדינית בארצות הברית. "יש כאן צביעות ועזות מצח", אמר השר אמסלם בצהריים (יום ד') בעימות שעסק בשומרי הסף במהלך ועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת.

 

לקריאת כתב האישום נגד נתניהו - לחצו כאן

 

אמסלם, שהתעמת עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי, הוסיף: "אביחי מנדלבליט החליט לנהל את המדינה. זה ממש משחקי הכס, מי שולט? פקידים או נבחרי ציבור? מזל שמנדלבליט לא היה בהכרזת המדינה, אחרת לא היינו כאן היום.

 

"היה לו דחוף אתמול, בשעה שראש הממשלה נמצא ברגע היסטורי למען המדינה, לרוץ ולהגיש כתב אישום. גם אנשי ציבור הם בני אדם ולכל אחד יש נורמות אישיות. לכל אחד יש חברים וכל אחד מנהל את יחסיו עם חבריו.

 

"יצרתם תמונת מצב שבאו ביום אחד משאיות ופרקו משאיות של סיגרים. אני חושב שיש כאן מערכת שמנהלת מאבק על ניהול המדינה - מנדלבליט רוצה לנהל את המדינה".

אביחי מנדלבליט דוד אמסלם (צילום: אלעד גרשגורן, אלכס קולומויסקי)
היועמ"ש מנדלבליט והשר אמסלם(צילום: אלעד גרשגורן, אלכס קולומויסקי)

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה נזרי דחה את המתקפה של אמסלם. לדבריו, "נחתתי לפני חצי שעה וישר הגעתי לאולם ואני מגלה שהשר אמסלם עושה תחרות עם המטוס ויוצא נגד המערכת ב-400 קמ"ש. שמעתי זעקות על תפירת תיקים וחשבתי שאם אשתי הייתה פה - היא הייתה אומרת שאני לא יודע לתפור כפתור. האמירות של השר בהקשר זה נגד היועץ והמערכת, בכל הכבוד, מופרכות לחלוטין".

 

נזרי אמר עוד: "אני לא מאלה שחושבים שאצלנו הכול בסדר. כמו כולם, אנו ראויים לביקורת ואנחנו גם צריכים לדעת לקבל אותה באופן אמיתי יותר, לתקן דברים ולחשוב יותר איך מגבירים את אמון הציבור ולא מתבצרים בתחושת צדק תמידית, כי אנחנו לא באמת תמיד צודקים.

 

"אני אומר לשר אמסלם שאני נמצא במערך הייעוץ המשפטי לממשלה קרוב ל-20 שנה בתפקידים שונים, ובכל תפקידיי עסקתי בכל התיקים הפליליים נגד נבחרי ציבור שהונחו על שולחנם של ארבעה יועצים לממשלה. לא בכל התיקים חשבתי שההחלטה שקיבל היועץ נכונה, אבל אני יכול לומר לך בוודאות, שבכל התיקים הללו לא ראיתי שיקולים פוליטיים או שיקולים לא עניינים. אלו, בכל הכבוד, האשמות לא נכונות".

רז נזרי (צילום: יואב דודקביץ)
המשנה ליועמ"ש נזרי(צילום: יואב דודקביץ)

לסיכום טיעוניו אמר עו"ד נזרי כי "אתם באמת חושבים שהיועץ או הפרקליט מחליט אם יש או אין ראיות לפי העמדה הפוליטית? שכחתם שאותו צוות שמוביל עכשיו את תיקי נתניהו הוא זה שהוביל את תיקי אולמרט? האמירות של אמסלם על תפירת תיקים והטלת דופי אישי ביועץ ובמערכת הן גם מופרכות אבל בעיקר מסוכנות מבחינת המסר שמועבר לציבור.

 

"יש מקום לטענות וביקורת נגדנו, ואני באמת חושב שלפעמים אנחנו טועים וגם מתנהלים באופן שמזין את הביקורת נגדנו, ואני אומר זאת בבית וגם בחוץ לא אחת, אבל הטענות הללו שאנחנו 'שקרנים', 'מושחתים', 'תופרי תיקים' הן לא טענות כאלו, אלא דברים מופרכים ומסוכנים".

בנימין נתניהו (צילום: AP)
ראש הממשלה נתניהו(צילום: AP)

ההחלטות בעניין בנימין נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

מקורבי ראש הממשלה נתניהו מחו אתמול בחריפות על הגשת כתב האישום במקביל לשהותו בארה"ב: "אם למישהו עוד היה ספק שיש פה רדיפה אובססיבית נגד ראש הממשלה נתניהו, הוא קיבל עכשיו עוד הוכחה ברורה וחדה לכך. הלהיטות להגיש את כתב האישום המופרך נגד ראש הממשלה היא כה גדולה, עד שהם לא יכלו להמתין ולו יום אחד עד לסיום הפסגה ההיסטורית בוושינגטון, מן החשובות בתולדות המדינה.

 

"כמה לא מפתיע שמי שנאבקו בכל כוחם להכניס את תומכת המחבלים היבא יזבק לכנסת, ונתנו חוות דעת מזעזעת לטובתה, רצו בריצת אמוק להגיש כתבי אישום מופרכים נגד ראש ממשלת ישראל דווקא ביום היסטורי זה".

 

המשפט נגד ראש הממשלה נתניהו בבית המשפט המחוזי בירושלים צפוי להיפתח רק אחרי הבחירות לכנסת ה-23. ההחלטה להאשים את נתניהו בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים בשלושה תיקים התקבלה כבר בנובמבר, אולם לאחר שראש הממשלה פנה לכנסת בבקשה להעניק לו חסינות מפני העמדה לדין נדחתה הגשת כתב האישום באופן אוטומטי. אתמול, אחרי שנתניהו החליט למשוך את בקשת החסינות, הגישה הפרקליטות את כתב האישום לבית המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלעד גרשגורן, אלכס קולומויסקי
מנדלבליט ואמסלם
צילום: אלעד גרשגורן, אלכס קולומויסקי
מומלצים