שתף קטע נבחר

פוטין אישר את החנינה של נעמה יששכר; אמה: "רק רוצה לחבק אותה"

נשיא רוסיה אישר את בקשת החנינה של הישראלית שנכלאה ברוסיה בגין הברחת 9.5 גרם של קנאביס. יפה יששכר: "חיכיתי לרגע הזה כמעט שנה, עברתי מסע שאני לא מאחלת לאף אחד לעבור". נעמה תשוב מחר לישראל במטוסו של ראש הממשלה בנימין נתניהו

 

 

 

הקרמלין הודיע הערב (רביעי) כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אישר את בקשת החנינה של נעמה יששכר - שנכלאה ברוסיה בגין הברחת 9.5 גרם קנאביס. זמן קצר לאחר מכן אמרה אמה, יפה, השוהה במוסקבה: "זה רגע שחיכיתי לו כמעט שנה, עברתי מסע ארוך שאני לא מאחלת לאף אחד לעבור. כרגע כל מה שאני רוצה זה לחבק את נעמה".

 

לפי הסיכום, השגרירות הישראלית במוסקבה תביא מחר את נעמה יששכר לנמל התעופה שממנו ימריא ראש הממשלה בנימין נתניהו - אחרי שייפגש עם פוטין בקרמלין. יפה ונעמה ימריאו במטוס ראש הממשלה לארץ. נתניהו הודה לפוטין ואמר: "מצפה לפגישתנו מחר שבה נשוחח על עסקת המאה ועל ההתפתחויות האחרונות באזור".

 

 נעמה יששכר (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

יפה יששכר המשיכה ואמרה: "וואו אני רועדת, מתרגשת. אני לא יודעת אם נעמה יודעת. אני רוצה להודות לעם ישראל, איזה עם מיוחד אנחנו, וכמובן לראש הממשלה על הנחישות המדינית והמאמצים הכבירים מול הממשל הרוסי. אני מבקשת להודות לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין על שגילה חמלה ונענה לבקשת בתי נעמה לחזור לארץ".

 

ואדים קלוגבנט, פרקליטה של נעמה, אמר: "ברוך השם. אני מקווה לראות אותה בארץ שלה בקרוב. מצער אותי שהדיפלומטיה ולא הצדק הם אלו שהביאו לתוצאה הזו. אני רוצה להודות לכל האנשים בישראל, לכתבים שלא הרפו, לכולם.  עו"ד אלכסיי קובלנקו אמר: "הפרשה הסתיימה, אבל אנחנו ממשיכים במאבק כי החנינה היא רק למען השחרור ממאסר. ההרשעה נותרה בעינה. נמשיך במאבק לטיהור שמה של נעמה".

 

 

נשיא המדינה ריבלין בירך על ההחלטה ומסר כי הוא "שמח כל כך לקבל את הבשורה על החלטתו של נשיא רוסיה לחון את נעמה. אני מודה לו על החמלה והתבונה שהפגין בהחלטה זו. יישר כח לראש הממשלה על כל פועלו החשוב למען שחרורה של נעמה וברכות למשפחת יששכר כולה".

 

מוקדם יותר אמר גורם בפמליית ראש הממשלה כי "לא הייתה עסקה עם רוסיה". לדבריו, "השחרור נעשה כמחווה של הנשיא פוטין לראש הממשלה בנימין נתניהו". הגורם הוסיף כי "המדינה פעלה בעניינה של נעמה לא רק בגלל הערבות ההדדית - שנכונה גם למקרים נוספים - אלא מתוך רצון לפתור פרשה שיכולה הייתה לפגוע ביחסים הרגישים בין ישראל לרוסיה, וכן לאור ההערכה שעמדת המדינה בעניין אחר פעלה לרעת נעמה".

 

Naama Issachar  (Photo: AP)
נעמה יששכר(Photo: AP)

3082 (Photo: Reuters)
פוטין ויפה יששכר, בשבוע שעבר(Photo: Reuters)

 

לדבריו, "המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים גם לנוכח נושאים נוספים בין שתי המדינות. הטיפול בכך בוצע על-ידי צוות בין-משרדי שכלל את ראש המל"ל, השר זאב אלקין, משרדי החוץ והמשפטים והמשנה ליועץ המשפטי לממשלה. הסוגיות הובאו להכרעת השרים הרלוונטים וראש הממשלה".

 

 

קודם לכן, שעות לפני שפוטין חתם על בקשת החנינה של נעמה, אמרה יפה יששכר כי היא ממתינה בקוצר רוח למהלך. ברקע הפרסום הראשון ב-ynet שלפיו ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיע מחר לרוסיה וישוב משם לארץ עם בתה לאחר פגישה עם הנשיא ולדימיר פוטין, אמרה האם: "אני מחכה, אני מתוחה מאוד, אני אופטימית".

 

שר החוץ ישראל כץ בירך על החלטת פוטין לחון את נעמה יששכר. "אני, כמו כל תושבי ישראל, שמח בשמחתה של האם יפה ומשפחת יששכר על שובה של נעמה הביתה. אני מברך את ראש  הממשלה בנימין נתניהו על פעילותו הנמרצת למען השבת נעמה תוך ניצול קשריו ההדוקים עם נשיא רוסיה פוטין והיחסים הטובים בין המדינות.

 

"בפגישותיי עם שר החוץ הרוסי לברוב העליתי את נושא שחרורה של נעמה ושיפור תנאיה עד לשחרור. אני רוצה להודות לעובדי משרד החוץ על קיום הקשר ההדוק עם נעמה ומשפחתה לאורך כל התקופה ועזרתם למאמץ לשחרורה". 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים