שתף קטע נבחר

פרץ תקף את תוכנית השלום: "אלמנטים גזעניים"

יו"ר העבודה-גשר-מרצ תקף את ראש הממשלה באירוע השקת הקמפיין לבחירות: "בזבז עשור, עשה הכל כדי למנוע תהליך שלום". על כחול לבן: "הם מרכז-ימין שצריכים משקולת מאזנת"

 

 

כאלף תומכים הגיעו הערב (רביעי) להשקת הקמפיין של העבודה-גשר-מרצ בתל אביב. יו"ר המפלגה עמיר פרץ ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף בחריפות את תוכנית השלום האמריקנית, וטען כי היא כוללת אלמנטים גזעניים. 

 

פתיחת קמפיין העבודה גשר מרצ (צילום: מוטי קמחי)
ראשי העבודה-גשר-מרצ, הערב(צילום: מוטי קמחי)

"התוכנית כוללת אפשרות להעביר חלק מאזרחי ישראל, מהמשולש ומואדי ערה, לשטחה של המדינה הפלסטינית", אמר פרץ. "האם מישהו מעלה על דעתו שאנחנו נסכים למהלך שמתובל באלמנטים של גזענות למשה? על גישה המבוססת על שאלת הדת?", שאל. "אם יש משהו שאנחנו כמדינה יהודית צריכים להיאבק בו, זה זכויות שנקבעות על פי מוצא דתי".

 

עמיר פרץ (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

עמיר פרץ (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

פרץ הוסיף כי "זוהי סכנה אמיתית לעם היהודי הפזור בכל מדינות העולם. היינו כועסים, ובצדק, אם מדינה אחרת בעולם היתה שוללת אזרחות או זכות אזרחית כלשהיא ליהודי שהוא אזרח המדינה. אני פונה לחבריי במגזר הערבי, מוסלמים, נוצרים, צ'קרסים, בדואים ודרוזים, ומודיע שנתנגד בתוקף לכל החלטה שמריחה כגזענות או טרנספר".

 

גם חבר הכנסת לשעבר עיסאווי פריג' תקף את התוכנית ואת חילופי השטחים שהיא מציעה, וכינה את נשיא ארצות הברית "הנשיא סנטה קלאוס טראמפ".

 

יו"ר המפלגה תקף גם את ראש הממשלה בנימין נתניהו על עיתוי התוכנית ואמר: "נתניהו השחית ובזבז עשור, שחק לחלוטין את אמינותה של ישראל, קירב אותה למציאות של מדינה דו-לאומית שאינה דמוקרטית ואין בה רוב יהודי. הוא עומד בוושינגטון בלי הלגיטימציה של הציבור הישראלי ונישא על האדים האחרונים של ממשלת המעבר. נתניהו עשה הכל בעשור האחרון כדי למנוע תהליך שלום". על כחול לבן אמר פרץ כי "אנחנו מחכים ל-2 במרץ כדי להקים ממשלה של שינוי ותקווה, בראשותו של בני גנץ. אבל גנץ וכחול לבן הם מרכז-ימין. ימין רך, אבל כזה שזקוק למרכז-שמאל כמשקולת מאזנת, כמצפן מנווט".

 

יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ, אמר כי "נתניהו מוכן להפקיר את הביטחון כדי להימלט מהדין. רק אצלנו העמדות ברורות. בממשלה הבאה נוביל את תהליך השלום עם הפלסטינים במשא ומתן ישיר, ולא בתוכניות לסיפוח השטחים מעל לראשיהם". יו"ר גשר, אורלי לוי-אבקסיס, הוסיפה: "אני מאמינה שכל אזרח במדינת ישראל רוצה שלום. במסורת ובתרבות שלנו מברכים 'עושה שלום במרומיו, הוא יעשה שלום עלינו ועל כל עם ישראל'. כמו שהבטחנו, כל מפלגה תשמור על עצמאותה בהצבעות על הנושאים האלה. בכל החלטה שהיא אני מתחייבת לקבל את ההחלטה הטובה ביותר כשביטחון ישראל לנגד עיניי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים