שתף קטע נבחר

בת שירות התלוננה שחוקר משטרה תקף אותה מינית וטוענת: "ניסו להגן עליו בכל דרך"

שוטרת בשירות לאומי פנתה למח"ש בטענה שחוקר ותיק ביצע בה מעשים מגונים, אך האירועים לא שוחזרו מעולם - ולא נגבו עדויות. בשיחה מיוחדת עם ynet טענה: "אמרו לי שחבל על הפנסיה שלו". מח"ש: "מנהלים חקירה יסודית ומעמיקה". סנגורו של החוקר: "המתלוננת מסרה גרסאות סותרות"

"מנסים להגן עליו בכל צורה אפשרית". גלית (שם בדוי) חלמה להתגייס למשטרה כבת שירות לאומי, אך זמן קצר מאוד לאחר תחילת השירות, חוקר ותיק בתחנה שבה שירתה ניצל לפי עדותה את מעמדו ואת האמון שרכש אצל הצעירה - וביצע בה מעשים מגונים.

 

 

לפני שבעה חודשים גלית הצליחה לאזור אומץ ולהתלונן במחלקה לחקירות שוטרים נגד השוטר. לדבריה, עולמה חרב עליה מאז. חבריו של השוטר החרימו אותה, היא נאלצה לעבור לתחנה אחרת ובסופו של דבר אף לפרוש מהשירות.

 

מתלוננת על אונס בידי שוטר (צילום:  אבי חי )
"זה קרה במקום הכי בטוח עבורי". גלית(צילום: אבי חי )

"הוא פגע לי בנפש", אמרה בריאיון ל-ynet. "זה קרה במקום שאמור להיות הכי בטוח עבורי". למרות הפנייה למח"ש, החוקרים לא טיפלו בתלונה ברצינות. האירוע שתיארה לא שוחזר בתחנה, ושוטר שהסכים, לדבריה, לשתף פעולה, לא זומן למתן עדות. רק לאחר פניית ynet, מח"ש זימנה את גלית לבצע שחזור של המקרים.

 

"אני קמה בכל בוקר ואני גופה מהלכת. הוא לקח ממני את הדבר שהוא הכי שלי", מספרת גלית. "זה מצלק, זה גורם לי לא לסמוך על בני אדם, כל מגע מרתיע אותי, ובמח"ש לא היו שם כדי להקשיב לי. הם שם בשביל לסמן את ה'וי' על התלונה", מאשימה השוטרת. "מנסים להגן עליו בכל צורה אפשרית. מדברים איתי על העלאה בדרגה, ועל כמה חבל יהיה על הפנסיה שלו. לא עצרו אותו אפילו פעם אחת. לא למעצר בית ולא כלום. איך אומרים שהיה לי מניע? אני עושה שנה-שנתיים שירות וזהו, אין לי דרגות".

 

לאורך שירותה הקצר בתחנה ניסה החוקר לשכנע את בת השירות הצעירה לשכב עימו. "בהתחלה הוא לקח תפקיד של 'אבא', והראה שהוא כאן בשביל לשמור עליי", סיפרה. "זה התחיל עם בוקר טוב עם ניסיון לגעת לי בחזה, והמשיך להערות על כך שהוא גדל", שחזרה גלית. "כל הזמן ביקשתי ממנו להפסיק, והוא תמיד חזר על כך שהוא רוצה 'לענג' אותי. ניסה להראות שהכל בהסכמה למרות שהתעקשתי ואמרתי שזה לא מעניין אותי".

 

לדבריה, לא היה רגע אחד שבו הקווים נחצו. "זה היה רצף של אירועים", מסבירה גלית. "הוא היה עולה מאחוריי במדרגות - ופתאום נותן לי 'פליק' בישבן. הוא היה ממציא מספר תיק ושולח אותי למשרד שהוא ריק במשך רוב היום, ומנסה על הדרך לגעת לי בחזה".

 

"אף אחד לא לימד אותי להיזהר ממי שאני מכירה"

הפעם הראשונה שהחוקר נהג באלימות הייתה כשהציע לגלית טרמפ לתחנה בחזרה מבית המשפט, שם היו בתפקיד. גלית החליטה שמוטב לחזור עימו מאשר ללכת ברגל בגשם. "אף אחד לא לימד אותי להיזהר ממישהו שאני מכירה", אמרה. "לא חשבתי שמשהו עומד לקרות, אבל במקום לנסוע לתחנה הוא נסע ליער חדרה, העמיד את הרכב במקום שומם, פתח את החגורה וניסה לתפוס לי בכוח את היד", סיפרה. "התווכחתי איתו במשך כמה דקות וביקשתי שיחזיר אותי". גלית טענה כי במח"ש מעולם לא בדקו את האיתורן של הרכב על מנת לאמת את דבריה.

 

למרות הסירוב המפורש - זוהי לא הייתה התקרית האחרונה בין השניים. "שיתפתי שוטר אחר בהכל, ובשלב מסוים הוא אמר שאם לא אתלונן על החוקר - הוא יעשה זאת", מספרת גלית. "לקום בבוקר ולדעת שלהורים שלי אין מושג מה קורה התחיל להשפיע עליי נפשית". לדבריה, החוקר פשוט המתין להזדמנות נוספת לפגוע בה. "במהלך אחת ההפסקות נכנסתי לחדר לקחת כסף בשביל השק"ם. הוא הצמיד אותי לקיר, פתח את החגורה שלי וביצע בי מעשה מגונה. דחפתי אותו והתחננתי שיפסיק, ואחרי כמה דקות הוא הלך משם".

חצי חצי שי לוי  הילה גולן ()
עורכות הדין הילה גולן ודניאל אזולאי ועורך הדין שי לוי

עורכות הדין הילה גולן ודניאל אזולאי, המייצגות את הצעירה, מסרו כי "צר לנו על הייסורים שעוברת נפגעת העבירה במשך תקופה כה ממושכת עקב התנהלות שערוריתית מצד הרשות החוקרת והפרקליטות. לא ייתכן שבמשך תקופה כל כך ארוכה לא הושלמו פעולות חקירה משמעותיות. יסוד התלונה הוא אמת - ולא נשקוט עד שימוצה הדין עם הפוגע".

 

עורך הדין שי לוי, סנגורו של השוטר, השיב כי "מרשי הכחיש ושיתף פעולה באופן מלא עם המחלקה לחקירות שוטרים. הוא ענה על כל שאלה ושאלה, וביקש לעבור בדיקת פוליגרף מתוך כוונה להוציא את האמת אל האור. אנו ממתינים להחלטת פרקליטות מח"ש ומצפים לסגירתו של התיק. המתלוננת מסרה מספר גרסאות סותרות, מתפתלות ומפותלות שמלמדות כי דבריה הם עלילה רעה ושקרית. מרשי הוא שוטר מסור, ותיק ומצטיין".

 

המחלקה לחקירות שוטרים מסרה בתגובה: "מח"ש מנהלת חקירה יסודית ומעמיקה בתיק זה, לרבות השלמות חקירה אשר נדרשות לצורך קבלת החלטה מקצועית ומבוססת. הפרקליטה המטפלת בתיק זה נמצאת בקשר עם המתלוננת ועדכנה אותה על מצב התיק ועל המאמצים הרבים שנעשים במסגרת החקירה. עם זאת, מטבע הדברים, בשלב זה, כאשר עדיין נדרשות השלמות חקירה, לא נוכל לפרט על המצב הראייתי בתיק וכמובן שלא נתייחס לפעולות חקירה אשר בוצעו או שעתידות להתבצע.

 

"מח"ש תמשיך לחקור את התיק בנחישות ובמקצועיות ותפעל על מנת לקבל החלטה בהקדם האפשרי, תוך הכרה בקושי של מתלוננות בתיקי מין וברגישות המתבקשת בתיקים מעין אלה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים