שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דגל ישראל התנוסס בתחנת החלל הבינלאומית

  האסטרונאוטית ג'סיקה מאיר חשפה את חליפת המגן מפני קרינה, שפיתחה חברה ישראלית בסיוע סוכנות החלל הישראלית. צפו בתמונות

  גאווה ישראלית - דגל ישראל התנוסס היום (ה') בחלל. האסטרונאוטית ממוצא יהודי, ג'סיקה מאיר, חשפה בתחנת החלל הבינלאומית את החליפה נגד קרינה של חברה ישראלית ועליה דגל ישראל. בהמשך יערכו סדרת ניסויים בחלל עם החליפה המיוחדת שפותחה על ידי ישראלים והיא תהווה תרומה ייחודית של ישראל להגנה על אסטרונאוטים בחלל.

   

   (צילום: ג'סיקה מאיר, נאס
  (צילום: ג'סיקה מאיר, נאס"א)

   (צילום: ג'סיקה מאיר, נאס
  (צילום: ג'סיקה מאיר, נאס"א)

   

  חליפת המגן מפני קרינת חלל, שפותחה על ידי חברת "סטמראד" בסיוע סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, שוגרה בנובמבר האחרון לתחנת החלל הבינלאומית. החברה פיתחה חליפת מגן שמתאימה לאסטרונאוטיות, כיוון שלנשים יש יותר סיכוי להיפגע מקרינה מסכנת חיים בחלל. במסגרת הניסויים בתחנת החלל הבינלאומית, שלוש אסטרונאוטיות אמריקניות ילבשו את החליפה בתנאי הכבידה של תחנת החלל למשך פרקי זמן משתנים, במהלך פעילויות שגרתיות ויבדקו את יעילות החליפה. בהמשך, תשוגר החליפה גם על גבי חללית אוריון, שם יתקבלו נתוני אמת על יכולתה להגן מקרינה.

   (צילום: ג'סיקה מאיר, נאס
  (צילום: ג'סיקה מאיר, נאס"א)

   

  שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, אמר: "אנחנו שוברים שיאים של פעילות, יצירה ויוזמה ישראליות בכל תחומי המדע והטכנולוגיה. התמונות מתחנת החלל הבינלאומית מגיעות בדיוק בשבוע שבו אנחנו מציינים את שבוע החלל הישראלי. אני גאה במפתחי חליפת החלל הישראלית הראשונה שהערב כולנו רואים אותה ואת דגל ישראל שעליה - גם בחלל. משרד המדע והטכנולוגיה בראשותי ימשיך לתמוך בלימודים, בחקר החלל ובשאר היוזמות המביאות לכולנו גאווה ישראלית לאומית ובינלאומית".

   

  מנהל סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע והטכנולוגיה, אבי בלסברגר, הוסיף: " היום הוצאה חליפת החלל הישראלית מאריזתה על יד האסטרונאוטית ג'סיקה מאיר. החליפה, אשר פותחה בעזרת סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע, נשלחה לתחנת החלל לצורך ביצוע ניסויים ארגונומיים על ידי האסטרונאוטיות הנמצאות שם. שלב זה מהווה עוד צעד במסע להפיכתה למוצר חיוני במסעות המאוישים לחלל. אין סמלי מכך שהאירוע התרחש בשבוע החלל הישראלי אשר נערך לזכרו של אילן רמון האסטרונאוט הישראלי הראשון".

   

  ד"ר אורן מילשטיין, מנכ"ל ומייסד חברת "StemRad", אמר: "אין דבר משמח יותר מלראות את דגל ישראל מתנוסס בתחנת החלל הבינלאומית ועוד בשבוע החלל הישראלי. במלאת 17 שנים ללכתו של אילן רמון, אנחנו כל כל גאים להציג בפני העולם תרומה יחודית של מדינת ישראל להגנה על בריאותם של אסטרונאוטים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים