שתף קטע נבחר

הביקוש לדרכון אירופאי ממשיך לעלות

ב-2020 צפוי גידול של כ-30% בכמות המבקשים הישראלים

האפשרויות שמספקות מדינות שונות באירופה, כגון: פולין, רומניה, ספרד, פורטוגל ועוד, לקבלת אזרחות קוסמות מאוד לישראלים. ההערכות מדברות על כ־5 מיליון ישראלים בעלי זכאות פוטנציאלית לקבלת אזרחות אירופאית. כידוע, אזרחות באחת ממדינות האיחוד האירופי מקנה לבעליה את אותן זכויות אזרחיות גם ביתר המדינות החברות באיחוד, 28 במספרן. אזרחים אירופאים יודעים שהם מחזיקים בנכס הטומן בחובו אינספור הזדמנויות ברחבי העולם.

 

  (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

ביקוש הולך וגובר

מספר הישראלים שמגישים בקשה לקבלת אזרחות ודרכון פורטוגליים עולה מדי שנה.

 

בשנת 2018, כ־20,000 אזרחים ישראלים הגישו בקשה לאזרחות אירופאית. שנה לאחר מכן, ב־2019, המספר עלה והגיע לכ־30,000 בקשות. בשנת 2020, צפויה עלייה נוספת של כ־30% במספר העותרים הישראלים. אזרחות נוספת על האזרחות הישראלית אינה תופעה חדשה. בעידן המודרני שבו אנו חיים, טבעי שנרצה להשיג כל יתרון שביכולתו להעניק לנו נקודת פתיחה טובה יותר. ואכן, כמיליון ישראלים כבר מחזיקים באזרחות ודרכון נוספים שפותחים עבורם עולם מלא של הזדמנויות:

 

לעבוד באופן חוקי באירופה ולקבל את כל הזכויות הסוציאליות כאזרחי האיחוד האירופי, ללא מגבלת זמן וללא צורך באישור נוסף כלשהו. אפשרות זו מהווה פתח לזינוק בקריירה ולפיתוח ניסיון יוצא דופן, קורות חיים מרשימים וקשרים בינלאומיים.

 

 עו
עו"ד מוטי כהן(צילום: יח"צ)

 

ללמוד חינם במוסדות המובילים באירופה: אזרחי האיחוד האירופי יכולים ללמוד לכל התארים במוסדות האקדמיים המובילים בתחומם, תוך שהם נהנים מתנאי קבלה מקלים, משכר לימוד מסובסד או לעיתים אף ללא עלות כלל.

 

להתנייד ברחבי העולם ללא צורך בוויזה: אזרחות אירופאית במקרים רבים מייתרת את הצורך בוויזה לארה"ב ולאוסטרליה, ומקנה ויזת תייר אוטומטית לעוד 183 מדינות בעולם, כולל כאלו שאינן מקיימות יחסים דיפלומטיים עם מדינת ישראל.

 

להשקיע בנדל"ן באחת ממדינות האיחוד: לאחר ששוק ההשקעות בנדל"ן בישראל כמעט מיצה את עצמו, נכון להיום ישראלים רבים יכולים ליהנות מהכנסה פאסיבית באמצעות השקעה בנדל"ן מניב באחת ממדינות האיחוד.

 

אזרחות אירופאית היא נכס משפחתי: האזרחות האירופאית ניתנת לכל החיים ועוברת "בירושה" לדורות הבאים, כך שמדובר במעין "תעודת ביטוח" אותה ניתן להעניק לילדים ולנכדים, ובכך לעזור להם לממש את שאיפותיהם ולהרחיב את סל האפשרויות שלהם.

 

הוצאת אזרחות אירופאית הינה הליך שמעורבים בו גורמים משפטיים רבים. על מנת לקבל את האזרחות והדרכון בדרך הבטוחה והיעילה ביותר, חשוב לבחור בחברה בעלת מומחיות בחוקי האזרחויות האירופאיות. חברת פספורטוגו נושאת ותק של 30 שנה שמקנה לה עמדה מובילה בתחום האזרחויות האירופאיות, מגובה בצוות רב תחומי, ומבטיחה החזר כספי מלא במקרה של אי זכאות. לצורך הצלחת התהליך, פספורטוגו מעסיקה כ־150 עובדים, ביניהם עורכי דין, נוטריונים, גנאלוגים (חוקרי שורשים), מחלקת קשרי קהילה וממשל, וכן מתורגמנים ויועצי אזרחויות. כולם בעלי ניסיון עשיר בתחום האזרחויות הזרות.

 

  (צילום: יח"צ)
(צילום: יח"צ)

 

אזרחות פורטוגלית

פורטוגל היא אחת מ־28 מדינות האיחוד האירופי. בשנים האחרונות הפכה האזרחות הפורטוגלית לאחת האזרחויות המבוקשות ביותר עבור ישראלים צאצאי דור הגירוש מספרד ומפורטוגל. הכל החל בשנת 2015, אז השלימה ממשלת פורטוגל חקיקה היסטורית לתיקון העוול שנגרם ליהודי ספרד ופורטוגל, אשר בעקבותיה התאפשר לצאצאי היהודים - אלו שגורשו או עזבו את פורטוגל בעת ההיא - לממש את זכאותם לאזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי. עדכון החוק ושינוי המדיניות מאפשרים הוצאת אזרחות לכל מי שיוכיח זיקה משפחתית לאחת המדינות אליהן הגיעו היהודים לאחר גירוש ספרד: מרוקו, תוניסיה, אלג'יריה, לוב, מצרים, סוריה, לבנון, טורקיה, יוון, בולגריה, ספרד, ומדינות יוגוסלביה לשעבר.

 

חברת פספורטוגו עורכת את בדיקת הזכאות הראשונית וממשיכה את ההליך רק עבור מי שקיימת אצלו זכאות בסבירות גבוהה. לאחר מכן, הבקשה מוגשת לקהילה היהודית בפורטוגל לבדיקה ולאישור הזכאות. במקרה שהתקבל האישור, הבקשה מוגשת לרשויות בפורטוגל והדרך לאזרחות ולדרכון סלולה. אומנם ההליך אורך כשנתיים, אך חשוב להבהיר כי הוא אינו כרוך בידיעת השפה הפורטוגזית או בנסיעה לחו"ל.

 

  (צילום: יח"צ)
(צילום: יח"צ)

 

אז איך מתחילים?

בחברת פספורטוגו מועסקים חוקרי שורשים רבים, ולכן מומלץ להתחיל את ההליך בבדיקת זכאות ללא עלות. לאחר מכן ניתן להמשיך למלאכת איסוף המסמכים הרלוונטיים, אשר תתבצע על־ידי החברה. אם יתברר כי לא ניתן למצוא את המסמכים הדרושים, או שלא התקבל אישור זכאות, הלקוח לא יחוייב בשום תשלום. ההליך הבירוקרטי על כל שלביו מטופל על־ידי חברת פספורטוגו וחוסך למגיש הבקשה זמן ומשאבים רבים. בנוסף, לנוחות הציבור, חברת פספורטוגו מפעילה סניפים בפריסה ארצית הממוקמים בחיפה, גבעתיים, ראשון לציון, אשקלון, ירושלים ופתח תקווה, לצד סניפים בחו"ל הפועלים בפורטוגל וברומניה. התרחבות הרשת נעשית במטרה להנגיש את השירות לכלל תושבי ישראל.

 

לפרטים:

טל': 072-2160879

www.passportogo.co.il

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
הדרך לדרכון אירופאי
צילום: יח"צ
מומלצים