שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  רקטה שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בין יישובים, אין נפגעים

  אזעקות נשמעו הערב בנחל עוז ובעלומים בגלל רקטה שנורתה מהרצועה. היא התפוצצה בשטח פתוח, איש לא נפגע. בני גנץ היה בנחל עוז באותה השעה: "זה חלק מהחיים פה. הם חזקים וממשיכים, גם אנחנו". הערב הוזעקו חבלנים לכמה מוקדים שאליהם הופרחו בלוני נפץ

  אזעקות נשמעו הערב (שבת) בנחל עוז ובעלומים שבעוטף עזה, והתושבים נכנסו למרחבים המוגנים. הם דיווחו ששמעו קול נפץ. מדובר צה"ל נמסר כי רקטה אחת שוגרה מהרצועה אל שטח ישראל. היא התפוצצה בשטח פתוח בין הקיבוצים, ואיש לא נפגע. בזמן האזעקות ביקרו בנחל עוז יו"ר כחול לבן, בני גנץ, וחבר סיעתו גבי אשכנזי.

   

  פרשנות: יורים שלא על מנת להרוג / רון בן ישי

   

   

  יירוט רקטה בעוטף עזה (צילום: קובי ריכטר/TPS)
  ניסיון יירוט רקטה, אמש(צילום: קובי ריכטר/TPS)

  "זה חלק מהחיים פה. הם חזקים וממשיכים, גם אנחנו", אמר ח"כ גנץ והוסיף: "העוטף זכאי שהעניין הזה ייפתר לחלוטין, מן היסוד". הוא פנה לתושבים ואמר: "אני רוצה לחזק אתכם, להגיד לכם תודה רבה על העשייה. בגלל ריבוי הביקורים שלנו אנחנו לא מופתעים מהאמירה שהיתה פה ונמשיך לבוא ונרוץ אחריכם, כי אני חשוב שזה מה שצריך לקרות".

   

  עוד אמר גנץ: "אני מניח שהימים הקרובים יכולים להיות מאותגרים יותר נוכח ההתרחשות של הימים האחרונים ונוכח ההצהרות המדיניות והתגובה של המערכת ברצועת עזה למה ששמענו מארה"ב בביקור שקיימנו השבוע".

  יו
  גנץ במפגש עם תושבים בנחל עוז(צילום: בראל אפרים )
   

  ח"כ אשכנזי אמר לתושבים: "צריך לייצר פה מצב של עדיפות לאומית. אנחנו הולכים לתת לכם את הפתרון. במציאות הזאת, אנחנו צריכים לפתור את המצב".

   

  מוקדם יותר הערב אותרו בלונים חשודים באזור שדרות, ביישוב במועצה האזורית לכיש ובמשק חקלאי במועצה האזורית מרחבים. חבלנים הוזעקו לנטרל אותם. לנוכח גל הפרחת בלוני הנפץ התריעה המשטרה כי בכל מקרה שבו מבחינים בחפץ חשוד, יש לדווח מיד למשטרת ישראל בטלפון 100. חל איסור לגעת בחפץ, ויש להרחיק סקרנים עד הגעתם של שוטרי משטרת ישראל למקום. "חבלני המשטרה הם המוסמכים לטפל בחפצים חשודים וברשותם ציוד מיגון מקצועי ומתאים לכך", לשון הודעת המשטרה.

   

  בעקבות הירי והפרחת בלוני התבערה, מתאם פעולות הממשלה בשטחים כמיל אבו רוקון הודיע על עצירת הכנסת מלט לרצועת עזה וקיצוץ 500 היתרי כניסה לישראל עבור סוחרים עזתים החל ממחר בבוקר ועד להודעה חדשה. רק השבוע הכניסה ישראל במסגרת הבנות ההסדרה מלט שלא במסגרת ההסכם עם האו"ם וצמיגים לרצועת עזה. הייתה זו הפעם הראשונה שהוכנסו לרצועה צמיגים מאז תחילת צעדות השיבה ב-2018, והפעם הראשונה שהוכנס מלט באופן פרטי מאז סיום מבצע צוק איתן ב-2014.

   

  במשך השנים סירבה ישראל להכניס מלט לרצועת עזה שלא בפיקוח הדוק של האו"ם, בשל החשש שהמלט ישמש לבניית מנהרות. כמו כן נמנעה הכנסת צמיגים, אשר מפגינים הבעירו במהלך הפגנות הגדר - מה שגרם למפגע סביבתי בעוטף עזה והקשה על פעילות כוחות צה"ל בזמן ההפגנות.

   

  בימים האחרונים גוברת המתיחות בדרום. לפחות 12 רקטות ופצצות מרגמה לפחות שוגרו בעשרת הימים האחרונים מרצועת עזה לעבר ישראל, ארבע מהן יורטו על ידי לוחמי כיפת ברזל. לפי שעה איש לא נפגע.

   

  אמש תקפו מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, בהם מחסנים לאחסון אמצעי לחימה ותשתית תת-קרקעית של ארגון הטרור. דובר צה"ל ציין כי "צה"ל רואה בחומרה רבה כל פעילות חבלנית לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש". בכך הגיב צה"ל על שיגורים לעוטף עזה. אמש, מעט אחרי 20:15, זוהה שיגור אחד משטח רצועת עזה לשטח ישראל, שיורט על-ידי כיפת ברזל. נזק קל נגרם לבתים בשדרות, ככל הנראה מפגיעת רסיסי טיל מיירט. ב-22:40 נשמעה שוב אזעקת צבע אדום, הפעם ביישובים במועצת אשכול.

   

  נוסף על השיגורים הנמשכים של הרקטות ובלוני הנפץ ניתן לציין שתי תקריות בשבוע וחצי האחרונים - חוליה של שלושה מחבלים חמושים שחדרה לאזור כיסופים וחוסלה, ללא נפגעים, בשטח מיוער בקרבת גדר המערכת, וירי של צלף לעבר תורן עם אמצעי תצפית של צה"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים