שתף קטע נבחר

אחרי שמאסרו קוצר: נוחי דנקנר שוחרר מהכלא

דנקנר, שהורשע בהרצת מניות ונשלח לרצות עונש מאסר בן שלוש שנים, שוחרר מכלא מעשיהו שברמלה אחרי שנה וארבעה חודשים - זאת לאחר שבשבוע שעבר קיבלה ועדת השחרורים את בקשתו לשחרור מוקדם

נוחי דנקנר שחרור כלא איילון  (צילום: יריב כץ)
שוחרר מהכלא. נוחי דנקנר(צילום: יריב כץ)
 

 איש העסקים נוחי דנקנר, שהורשע בהרצת מניות והושת עליו עונש מאסר בן שלוש שנים, שוחרר היום (ראשון) מכלא מעשיהו שברמלה - זאת לאחר שביום חמישי בשבוע שעבר קיבלה ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט קיבלה את בקשת השחרור המוקדם.

 

בתחילת ינואר החליט נשיא המדינה ראובן ריבלין להמיר כארבעה חודשים מתקופת מאסרו של דנקנר במאסר על תנאי בעקבות מצבו הרפואי, ובכך אפשר לו לעלות באופן מיידי לוועדת השחרורים. דנקנר ריצה שנה וארבעה חודשים בכלא. הוא החל לרצות את עונשו ב-2 באוקטובר 2018.

 

בהודעת הוועדה נמסר: "שלא כדרכנו, נעתרנו לבקשה לשמוע את דברי האסיר בפתח הדיון. הוא פרש בפנינו את משנתו תוך מתן משקל להליך השינוי שעבר במסגרת הטיפול שלו זכה במהלך שהותו בבית הסוהר, והוא מודה לרשויות הכליאה על העזרה שהושיטו לו, על הרגישות וההגינות בהתייחסות אליו".

 

"לדבריו, היום הוא מבין כי העבירות שביצע היו חמורות, הוא מתחרט על מעשיו ורואה במהלכיו טעות חמורה ביותר - 'פעלתי בפזיזות' כך אמר, 'ובניגוד לדרך שבה נהגתי עד לאותו יום מר ונמהר. כל חיי הייתי איש שומר חוק, הגון וישר, מאמין בחוק ובבתי המשפט'. לאחר שקראנו את כל החומר שבפנינו ושמענו בהרחבה יתרה את דברי באי-כוח הצדדים והאסיר בעצמו, הגענו למסקנה כי עלינו לכבד את אותו מעין הסדר שאליו הגיעו הצדדים, המבקשים בצוותא כי נורה על שחרור מוקדם".

 

 

נוחי דנקנר שחרור כלא איילון  (צילום: יריב כץ)
ביציאה מהכלא. דנקנר(צילום: יריב כץ)

נוחי דנקנר שחרור כלא איילון  (צילום: יריב כץ)
יתייצב במשטרה אחת לשבועיים. דנקנר, הבוקר(צילום: יריב כץ)
 

 

במסגרת תנאי השחרור, דנקנר יתייצב במשטרה אחת לשבועיים ויקיים את כלל התנאים שנקבעו בתוכנית של הרשות לשיקום האסיר. הוא יתנדב באגודה אחת לשבוע, וישהה במעצר בביתו בכל יום מהשעה 22:00 ועד לשעה 06:00 למחרת.

 

דנקנר עמד בעבר בראש קונצרן איי.די.בי והיה אחד האנשים החזקים ביותר במשק הישראלי. בין היתר שלט באמצעות הקונצרן ברשת המזון שופרסל, בחברת הסלולר סלקום ובחברת התעופה ישראייר, אולם בהמשך נפתחה נגדו חקירה פלילית שהובילה לכתב אישום נגדו בבית המשפט המחוזי בתל אביב. 

 

הוא נידון לשנתיים מאסר בעקבות הרשעתו בהרצת מניות, ובית המשפט העליון החמיר את עונשו, כאמור, לשלוש שנים. הוא הגיש בקשת חנינה באמצעות עורך הדין המנוח אלי זוהר ז"ל ושני אילוז, שאותה נימק במצב בריאותו הלקוי. באוקטובר 2018 החל לרצות את עונשו בכלא מעשיהו ברמלה בגין הרצת מניות. הוא שוכן באגף 10 שנבנה בשעתו לקראת כניסתו לכלא של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. בהמשך ריצו בו את עונשיהם האסירים המפורסמים ביותר, בהם הנשיא לשעבר משה קצב, הרב הראשי לשעבר יונה מצגר והזמר קובי פרץ. לאחרונה חלק את תאו עם הנאשם ברצח אופיר חסדאי - ויקטור קטן.

 

בעודו בכלא נפתחה נגדו חקירה נוספת אך הוחלט לסגור את התיק החדש נגדו - מבלי להגיש כתב אישום. גם אחרי סגירת התיק נותר על כנו הצו האוסר לפרסם את מהות החשדות וכל פרט מפרטי החקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים