שתף קטע נבחר

משחיתי משרדי האיחוד האירופי נאשמים: "מערכת החוק לא תשפוט"

המשטרה הודיעה כי שפי פז ודורון אברהמי נפגשו עם מירב חג'אג', שבתה שיר נהרגה בפיגוע בארמון הנציב, ותכננו את ההשחתה במשרדים ברמת גן

 

 

הפעילים מדרום תל אביב שפי פז ודורון אברהמי נאשמים בהשחתת משרדי האיחוד האירופי ברמת גן יחד עם מירב חג'אג', אמה של הקצינה שיר חג'אג' שנהרגה בפיגוע הירי בארמון הנציב בירושלים. כך עולה מכתב האישום שהוגש בשבוע שעבר על-ידי המשטרה.


כתובות נאצה שרוססו בבניין מגורים ברמת גן ()

כתובות נאצה שרוססו בבניין מגורים ברמת גן ()

כתובות נאצה שרוססו בבניין מגורים ברמת גן ()

כתובות נאצה שרוססו בבניין מגורים ברמת גן ()
"האיחוד האירופי החוצה"

התקרית אירעה בחודש סטפמבר האחרון. לפי המשטרה, השלושה תיעדו את ריסוס כתובות הנאצה, בהן "האיחוד האירופי צאו החוצה" ו"כסף גרמני הורג יהודים" בכניסה למשרד שברמת גן, וכשהתבקשו על-ידי מאבטח המתחם להסתלק, השיבו לו "הגרמנים רוצחים" ו"האיחוד האירופי רוצח". משפטם של השלושה ייפתח בחודש יולי בבית משפט השלום בתל אביב.

 

המשטרה טוענת כי שלושת הפעילים תכננו את הפעולה בביתה של חג'אג' במעלה אדומים - וחילקו את התפקידים בהשחתה ביניהם כשאברהמי היה אחראי לתיעוד. בכתב האישום נכתב כי הנזק למתחם נאמד בסכום של 1,500 שקל. האיחוד האירופי מסר בתגובה להשחתה כי מדובר ב"תקרית מזעזעת שנועדה להלך אימים על האיחוד האירופי ושליחיו".

 

שפי פז (צילום: אבי חי )
"ידי הפריץ עדיין בוחשות". שפי פז(צילום: אבי חי )

פז מסרה בתגובה כי "כתב האישום היה צפוי בדיוק כמו הגינויים". לדבריה, "למדינה אין שום בעיה להעמיד לדין את מי שנלחם למענה - רק כדי לרצות את אלה שמממנים בכספם את רוצחי הילדים ומחריבי הקהילות שלנו". פז הוסיפה כי "מתברר שידי הפריץ עדיין בוחשות כאן, במדינה הריבונית לכאורה. אני גאה בפעולת המחאה שביצענו, ואני גאה לעמוד למשפט. מי שישפוט אותנו זו לא מערכת החוק אלא הציבור, ועליו אני סומכת".

 

חג'אג', החברה בפורום "בוחרים בחיים" של משפחות שכולות, קראה להעמיד לדין את האיחוד האירופי, שלדבריה מגן בכספו על מחבלים ומשפחותיהם, מכפיש את חיילי צה"ל ומעודד לחץ בינלאומי על ישראל. "הכסף האירופי מגן גם בימים אלה על משפחתו של המחבל אשר רצח את שיר שלי, עושה וידוא הריגה פעם אחר פעם לנו המשפחות השכולות כאשר הוא יורק בפנינו עם כספי הדמים שלו".

 

דורון אברהמי הוסיף כי מדובר ברדיפת תושבי השכונות מצד המשטרה. "מוטב היה לו המשטרה הייתה משקיעה את משאביה באכיפת החוק והסדר על המסתננים ברחובות דרום תל אביב, במקום בניסיון בזוי לרדוף את אזרחיה שומרי החוק של המדינה אשר חייהם אינם חיים", מסר בתגובה. "אותנו לא יצליחו להפחיד ולהרתיע עם כתבי אישום חסרי שחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים